Fitness Sporty sezonowe

Lodowisko – zimowa atrakcja

lodowisko

Wraz z nadejściem grudnia, w wielu miastach pojawiają się dodatkowe atrakcje zimowo-świąteczne. Zimowa atrakcja jaką jest lodowisko to jedno z miejsc, które uwielbiają zarówno dzieci i dorośli.

Idziemy na łyżwy!

Na łyżwy możemy wybrać się nie tylko zima,ale w ciągu całego roku kalendarzowego. Wszystko za sprawą sztucznych tafli, zlokalizowanych w halach sportowych. Nie tylko sportowcy tacy jak hokeiści czy łyżwiarze figurowi lub sportowi korzystają z lodowiska. Tego typu miejsca są również dostępne dla tych, którzy chcą dla rozrywki i zabawy pojeździć na łyżwach. Lodowiska są czynne przez cały rok, więc w każdej chwili można spędzić tam aktywnie wolny czas. To doskonała forma aktywności sportowej dla dzieci. W halach sportowych są specjalne wypożyczalnie, gdzie dopasujemy odpowiedni rozmiar i rodzaj łyżew – czy to sportowych czy figurowych. Wejście nie kosztuje zbyt wiele. Możemy także zaopatrzyć się w karnet miesięczny lub roczny.

Świąteczne lodowisko

Większe ośrodki miejskie zapewniają swoim mieszkańcom dodatkową atrakcję świąteczną w postaci lodowiska usytuowanego na rynku czy innym placu w centrum miasta. Budowana jest specjalna konstrukcja wraz agregatami, które zapewniają taflę lodu przez dany okres. I tak powstaje lodowisko w centrum miasta, pod gołym niebem. Świątecznego klimatu dodają dekoracje w postaci choinek czy światełek. Lodowisko to często także element jarmarków bożonarodzeniowych, które odbywają się w całej Polsce. Wejście na lodowisko kosztuje zaledwie kilka złotych a zabawa i radość jaką daje jest bezcenna, więc warto wybrać się na nie z przyjaciółmi czy rodzeństwem. To także ciekawa i zarazem romantyczna opcja randki, szczególnie, jeśli wybierzemy się na nie już po zmroku. Świąteczny klimat mamy wtedy zapewniony. Przy takim lodowisku również istnieje możliwość wypożyczenia łyżew. Nie musimy się więc martwić, jeśli nie mamy własnych.

Rady dla początkujących łyżwiarzy

jazda na łyżwach

Wybierając się pierwszy raz na łyżwy, czy to na kryte lodowisko, czy na to otwarte, pamiętajmy o wygodnym ubraniu, szaliku, rękawiczkach i czapce lub nausznikach. Nawet jeśli nie będzie padał śnieg, na tafli z pewnością odczujemy chłód, więc warto się ciepło ubrać. Przygotujmy się także na ewentualne upadki. Bliskie spotkanie z taflą lodu bywa bolesne, dlatego najmłodszych warto zaopatrzyć w ochraniacze. Zdecydowanie łatwiej uczy się jeździć w sportowych łyżwach, jednak wszystko zależy od tego w których to my będziemy się lepiej czuć i swobodniej jeździć. Pamiętajmy jednak o dokładnym zasznurowaniu i zapięciu łyżew. Zachowajmy bezpieczeństwo i uważajmy w trakcie jazdy na pozostałe osoby. Na lodowisko zabierajmy dobry humor, wtedy zawsze będziemy się dobrze bawić.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz