Kultura Styl życia

Listy do Duszki – Ewa Formella

listy do duszki

Listy do Duszki to powieść pełna ciepła, serdeczności i prawdziwych emocji, które udzielają się czytelnikowi zagłębionemu w lekturze.  Jeśli cenisz sobie literaturę piękną, po tę pozycję koniecznie musisz sięgnąć.

Listy do Duszki – książka o różnych odcieniach miłości

Listy do Duszki to powieść o miłości, nie tylko tej damsko-męskiej spojonej erotyka, ale też  o uczuciu łączącym poszczególnych członków rodziny.  To właśnie te piękne i szczere emocje pomagają nam przetrwać najgorsze chwile w życiu.  Listy do Duszki to historia ludzi, których scalają więzy krwi. To także opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie.  Ewa Formella ukazuje w swojej książce piękno uliczek Gdańska tak bardzo doświadczonego podczas wojny.

Powieść  oddająca klimat przedwojennego Gdańska

Z powieści Listy do Duszki emanuje realizm, trudno się temu dziwić, w końcu pisarka zdecydowała się nawiązać do krwawych kart historii Polski.  Widać, że Ewa Formella poświęciła wiele czasu na poszukiwania materiałów źródłowych, bowiem szczegółowo opisuje dawny Gdańsk, charakterystyczne dla niego budynki i miejsca.

Emocje, które chwytają za serca

W powieści krzyżują się losy kilku osób. Poznajemy Sylvię, wnuczkę Heinricha, która pragnie dowiedzieć się więcej nt. swoich polskich korzeni.  W tym celu zamierza odwiedzić rodzinne miasto dziadka. Drugą z bohaterek jest starsza pani, która wspomina zarówno dobre, jak i złe chwile z przeszłości.  W książce znajdziemy też pełne smutku i miłości listy do tytułowej Duszki.

Ewa Fromella dostarcza swoim czytelnikom całą paletę emocji, począwszy od wzruszenia i pociechy, aż po gorycz i żal.  To książka, w której ludzkie dramaty splatają się z chwilami szczęścia. To prawdziwe życie, w którym jest miejsce zarówno na euforię, jak i cierpienie.

Dodaj komentarz