Miłość i związki

List miłosny na Walentynki

walentynki

Święto Zakochanych to wyjątkowy dzień w roku, który warto wykorzystać do wyznania uczuć wyjątkowej osobie.  Jeśli czujesz, że miłość w końcu dopadła także ciebie, pokaż to. Jutro masz ku temu znakomitą okazję. Już dziś przygotuj list miłosny na Walentynki. Jak go przygotować?

Jak wyrazić miłość?

Ludzie są różni – jedni wolą rozmawiać nt. uczuć, inni wyrażać swoją miłość za pomocą czynów, a jeszcze inni wybierają formę pisemną. Żadna z tych form komunikacji nie jest gorsza od pozostałych. Walentynki przywędrowały do nas z USA, ale co szkodzi, aby stały się także miłą, polską tradycją? W końcu mamy dzień, w którym możemy wyznać uczucie ukochanej osobie i spędzić z nią romantyczne popołudnie.

List miłosny, czyli romantyczny gest

Niektórzy mężczyźni to prawdziwi romantycy, drudzy z kolei boją się odrzucenia. Nieważne, do której z tych dwóch grup należysz, list miłosny na Walentynki to w twoim przypadku świetne rozwiązanie. Kobiety lubią je otrzymywać. Nie musisz zatem obawiać się jej negatywnej reakcji. Listy miłosne są romantyczne, więc żadna kobieta nie uzna, że brakuje ci odwagi. Będzie zachwycona, że zdecydowałeś się na tak uroczy gest.

Poprawność językowa ma znaczenie

Najlepsze wrażenie robią te napisane odręcznie i poprawne językowo. Gdy będziesz przelewał swoje uczucia na papier i będziesz miał wątpliwości, po prostu zerknij do internetowego słownika. Kobiety naprawdę przywiązują dużą wagę do poprawności językowej. Facet, który pisze poprawnie, od razu wydaje się atrakcyjniejszy. To świadczy o jego inteligencji, a jak wiadomo panie lubią facetów mogących pochwalić się intelektem.

Pisz od serca

Pisząc list miłosny, nie musisz przestrzegać sztywnych reguł. Nie masz w sobie talentu do tworzenia wierszy? To ich nie pisz.  Ubierz to, co czujesz, w zwykłe słowa. Możesz napisać w liście o tym, kiedy się w niej zakochałeś. Co cię w niej zauroczyło. Skupić się na komplementowaniu jej urody etc. Napisać, że tęsknisz za nią.  List miłosny na Walentynki może składać się z kilku stron – stanowić opis wspólnie spędzonych chwil, które są dla ciebie istotne, może być też krótki i zawierać przemyślaną dedykację. Poniżej przedstawiamy garść inspiracji i zachęcamy do puszczenia wodzy wyobraźni. Pamiętaj, że list miłosny, jeśli jest napisany szczerze i od serca, nie może być zły. Nie przejmuj się, że twój kumpel napisałby to lepiej. Ona ucieszy się, że to właśnie ty go napisałeś. Co jej po wybitnym wierszu od faceta, do którego nic nie czuje.

W Walentynki wyznasz miłość, nie ryzykując odrzucenia

Teraz najważniejszy punkt programu. Czy chcesz się podpisać, czy wolisz tego nie robić?  Walentynki to święto, w którym możesz wyznać uczucie nieco bardziej anonimowo i czekać na reakcję kobiety.  Podpis Twój Wielbiciel, Zauroczony Tobą,  Zachwycony Twą Urodą etc. brzmi romantycznie, a zarazem daje ci gwarancję bezpieczeństwa. Mężczyźni, którzy boją się odrzucenia, powinni skorzystać z Walentynek i napisać list miłosny, to naprawdę nic nie boli.  Nawet panowie pewni siebie i w długoletnich związkach często nie podpisują swoich wyznań. To jest ten element romantyzmu. Jeśli nie wiesz, jak ona zareaguje, boisz się, że ona źle to przyjmie, wyśmieje cię, nie odwzajemnia twoich uczuć, to po prostu napisz list i podpisz się jakoś ogólnikowo, aczkolwiek romantycznie.

Jeśli podziękuje ci za list, zaproś ją na randkę i pocałuj

Jeśli twoje wyznanie miłosne trafi na podatny grunt, ona z pewnością się z tobą skontaktuje, podziękuje i zapyta o ewentualne spotkanie. Pamiętaj, że działa tutaj prosty mechanizm psychologiczny. Anonimowy list miłosny przypisujemy tej osobie, na której nam najbardziej zależy. Jeśli więc ona od razu pomyśli o tobie i będzie zadowolona, to znaczy, że twoje uczucia są odwzajemnione i absolutnie nie musisz się bać odrzucenia. Możecie umówić się na romantyczną randkę, pozwolić sobie na śmiałe pocałunki, czułe objęcia i nie tylko – wszystko oczywiście zależy od statusu relacji.

Pamiętaj, list miłosny to świetna opcja, jeśli masz problemy z samooceną i boisz się, że taka wyjątkowa kobieta pewnie cię nie zechce, traktuje cię powierzchownie i pełnisz rolę zapchajdziury.  Jej pozytywna reakcja pokaże ci, że jest inaczej, niż myślałeś. W przypadku negatywnej zawsze możesz powiedzieć: przepraszam, ale nie wiem, o czym mówisz, nie pisałem do ciebie żadnego listu.

Romantyczne gesty

List miłosny nie oznacza, że teraz musisz codziennie wymyślać romantyczne gesty, bo w przeciwnym wypadku ona będzie odczuwała niedosyt. Kobiety zdają sobie sprawę, że dla faceta napisanie uczuciowego wyznania raz w roku to już spore wyzwanie. Nie oczekują od niego cudów. Chciałyby jednak być często całowane i przytulane – a to przecież całkiem przyjemna opcja dla obydwu stron.

List miłosny możesz wysłać tradycyjnym kurierem lub za pośrednictwem poczty kwiatowej, wrzucić jej do skrzynki na listy lub za wycieraczkę samochodu, dostarczyć do pracy etc.

Komentarze

Irena

3 lata temu

Słowa przelane na papier, napisane naszą piękną polszczyzną…. otulone poezją barw.

Pamiętam tekst, który napisał do mnie mój mężczyzna gdy zaczęliśmy się spotykać. To był sms, ale czytałam go chyba z tysiąc razy… i mam zachowanego do tej pory.

Poprawna polszczyzna jest dla mnie wielką wartością, dla niego również. Zresztą jako artysta pisze muzykę i teksty piosenek, więc przelewanie myśli na papier nie jest dla niego problemem. Tak samo jak nadawanie tym słowom szerszego znaczenia.
To w jaki sposób opisał wtedy co do mnie czuje wywołało we mnie dreszcze…. I tak zdobył moje serce 🙂

Zostaw komentarz