Uroda

Liposukcja – czy jest się czego obawiać?

Liposukcja

W momencie, gdy dowiadujemy się, że ktoś skorzystał z zabiegu liposukcji często pojawiają nam się w głowie różne pytania – czy jest to na pewno bezpieczne? Czy warto ryzykować ewentualne powikłania, jeżeli możemy osiągnąć podobne rezultaty poprzez ćwiczenia fizyczne i dietę? Tego typu wątpliwości wynikają jednak w dużej mierze z braku wiedzy i ogólnej obawy przez wizytą u lekarza. Liposukcja, czyli inaczej odsysanie tłuszczu, w niektórych przypadkach może naprawdę ułatwić drogę do osiągnięcia wymarzonej sylwetki i poprawy samooceny jednostki.

Czy liposukcja sprawdzi się u każdego?

Zabieg ten nie jest zalecany osobom zmagającym się z otyłością oraz znajdującym się w grupie wiekowej powyżej lat 50. Najczęściej na jego wykonanie decydują się młodsze kobiety i mężczyźni, którzy nie mogą pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów, a ich celem jest wymodelowanie sylwetki – a nie pozbycie się znaczącej nadwagi. W grupie osób najchętniej skłaniających się do skorzystania z liposukcji znajdują się także kobiety, które niedawno urodziły dziecko i chcą odzyskać ciało sprzed ciąży.

Pozytywne i negatywne efekty zabiegu

Liposukcja, tak jak wiele innych zabiegów operacyjnych, wiąże się z niezbyt przyjemnym okresem rekonwalescencji. Odsysanie tłuszczu warszawa odbywa się przy pomocy kaniuli, czyli specjalnej rurki – a po jego wykonaniu konieczne jest noszenie odzieży uciskowej, unikanie nadmiernego wysiłku i przestrzeganie zdrowej diety. Dla młodej mamy lub osoby pracującej fizycznie przestrzeganie tych zaleceń może okazać się problematyczne.

Wśród pozytywnych rezultatów liposukcji pacjenci wymieniają najczęściej brak jakichkolwiek śladów – pozostałe blizny są niewielkie i po pewnym czasie stają się praktycznie niewidoczne. To jednak możliwość uzyskania smukłej sylwetki w krótkim czasie jest w dalszym ciągu najważniejszym czynnikiem, który skłania kobiety i mężczyzn do zdecydowania się na zabieg. Jego wykonanie zajmuje tylko kilka godzin, a po upłynięciu okresu rekonwalescencji pozostaje już tylko cieszyć się efektami odsysania tłuszczu. Jeżeli dana osoba będzie przestrzegać zasad zdrowego odżywiania i dużo się ruszać – istnieje duża szansa na to, że nigdy nie powróci już do uprzedniej wagi.

Dla wielu pacjentów możliwość pozbycia się nadmiaru tłuszczu z tych miejsc, które wydają się nie reagować na jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne – okazuje się czynnikiem decydującym. Podjęcie ostatecznej decyzji należy zawsze do pacjenta, warto więc zadawać dużo pytań i skorzystać z dostępnych konsultacji przed zabiegiem.

Więcej informacji na temat skutecznych i bezpiecznych metod odsysania tłuszczu znajdziecie na stronie https://timeless.com.pl – wiodącej kliniki cchirurgicznej w Warszawie.

Komentarze (4)

Goplana

3 miesiące temu

Uważam, że jak pójdziemy do dobrego lekarza i mamy wskazania do zabiegu, to raczej nic złego nam się nie przytrafi.

Zostaw komentarz