Uroda

Lakiery hybrydowe – co warto o nich wiedzieć?

Lakiery hybrydowe

Zdjęcie autorstwa Adrienne Andersen z Pexels

Manicure hybrydowy jest obecnie największym trendem w stylizacji paznokci. Wykonujemy go w profesjonalnych salonach, ale też w domu. Wszystko to zasługa niskich cen lakierów hybrydowych i lamp LED oraz UV, które są niezbędne do utwardzania emalii. W związku z tym, iż mamy do czynienia z tak popularną techniką zdobień paznokci, warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi. Jakie cechy wykazują lakiery hybrydowe i co należy o nich wiedzieć?

Spis treści:

  1. Lakiery hybrydowe wymagają utwardzenia lampą UV lub LED
  2. Manicure hybrydowy – ile trwa jego wykonanie?
  3. Lakiery hybrydowe 5 w 1
  4. Manicure hybrydowy – jaką ma trwałość?

Lakiery hybrydowe wymagają utwardzenia lampą UV lub LED

Lakiery hybrydowe nie wyschną same. Aby tak się stało, musimy sięgnąć po specjalną lampę LED lub UV. Obie emitują promienie świetlne o ściśle określonych właściwościach, na które są wrażliwe substancje zawarte w lakierach hybrydowych. Pod ich wpływem doskonale przyczepiają się do paznokcia. Lampy UV i LED do hybryd nie tylko sprawiają, że kolorowa emalia szybko schnie, ale też staje się na tyle twarda, iż niestraszne jej mycie naczyń czy namiętne pisanie na klawiaturze laptopa.

Manicure hybrydowy – ile trwa jego wykonanie?

Manicure hybrydowy ma wiele zalet. Jest niesamowicie trwały, wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie substancji chemicznych zawartych w środkach czystości oraz higieny osobistej. W rezultacie emalia nie odpryskuje z płytki, ani się z niej nie zdziera. Paznokcie dość długo prezentują się nienagannie. Trzena jednak pamiętać, że na manicure hybrydowy musimy poświęcić więcej czasu niż na zwykły. Trwa on od 30 do 90 minut.  Na ten czas składa się zarówno przygotowanie płytki pod zdobienie, jak i sama aplikacja kolorowej emalii oraz jej utwardzanie. To, ile trwa manicure hybrydowy, zależy od tego, czy chcemy wprowadzić jakieś wzorki, czy poprzestać na samym kolorze. Także jakość samej emalii ma znaczenie. Jeśli wyróżnia się ona wysokim kryciem, to nie będziemy musiały nakładać kilku warstw i każdej z osobna utwardzać lampą UV lub LED.

manicure hybrydowy
Zdjęcie autorstwa Designecologist z Pexels

Lakiery hybrydowe 5 w 1

Na rynku można spotkać różne lakiery hybrydowe. Różnią się one nie tylko kolorami i ceną, ale też właściwościami. Niektóre tylko nadają kolor naszej płytce. Inne natomiast posiadają opis lakier hybrydowy 5 w 1, co w praktyce oznacza, iż łączy w sobie działanie emalii, utwardzacza oraz bazy. W rezultacie nie musimy nakładać kilku różnych preparatów, wystarczy nam sam lakier hybrydowy. To bardzo wygodne rozwiązanie. Niektóre kolorowe emalie występują nawet w formie pena, czyli pisaka, który ułatwia aplikację.

Manicure hybrydowy – jaką ma trwałość?

Trwałość hybryd zależy od kilku istotnych czynników. Po pierwsze, od stanu naszej płytki. Jeśli mamy zniszczone paznokcie, lakiery hybrydowe mogą szybciej odpryskiwać. Możemy mieć też problem z opiłowaniem samej płytki i jej odtłuszczeniem. Po drugie, znaczenie ma też przygotowanie paznokci pod manicure. Należy je wypolerować oraz odtłuścić, a także usunąć skórki. Jeśli nie przyłożymy się do tych czynności, nasze zdobienie może dość szybko zyskać nieestetyczny wymiar. Gdy lakiery hybrydowe odpryskują, zazwyczaj są źle nałożone, utwardzone lub przeterminowane. Staraj się wybierać hybrydy sprawdzonych marek. Dzięki temu nie tylko zyskasz pewność, iż masz do czynienia z produktem wolnym od toksycznych substancji, ale też wpłynie to pozytywnie na trwałość manicure.

Dodaj komentarz