Uroda

Kwestie związane z makijażem, które mogą cię zaskoczyć

Kwestie związane z makijażem, które mogą cię zaskoczyć

Makijaż to najlepszy przyjaciel każdej kobiety, trzeba tylko wiedzieć, jak go wykonać, by dodawał nam uroku. Na temat make upu narosło też wiele mitów, które postanowiliśmy obalić w niniejszym artykule. Przedstawiamy kwestie związane z makijażem, które mogą cię zaskoczyć.

Niebieskie cienie pasują do brązowej tęczówki

Niebieskie cienie cieszą się bardzo złą sławą. Mówi się o nich, że wyglądają tandetnie i źle, krążą nawet żarty, że to nimi posługiwała się słynna Ela Kleczkowska ze Złotopolic. Tymczasem niebieskie cienie są idealne dla kobiet obdarzonych chłodną urodą. Oczywiście, wszystko zależy od odcienia. Brązowookim paniom też pasują niebieskie cienie, ale muszą być one nieco ciemniejsze – granatowe, chabrowe lub kobaltowe. Natomiast eterycznym blondynkom pasują pastelowe błękity przełamane np. szarością.

Nie musisz wybierać między mocnymi oczami a ustami

Jeśli masz silną osobowość, potrafisz łączyć ze sobą kolory i nie boisz wyróżniać się na ulicy, możesz pomalować intensywnie zarówno oczy, jak i usta. Nic nie stoi na przeszkodzie.  Np. do fioletowego makijażu oczu pięknie pasuje fuksjowa pomadka.

Przy ciemnych pomadkach nie zawsze musisz sięgać po konturówkę

Przyjęło się, że gdy sięgamy po ciemniejsze pomadki, w tym czerwone i bordowe, powinniśmy użyć konturówki. Tymczasem można się bez niej obejść pod warunkiem, że dysponujemy matową pomadką w płynie i precyzyjnym aplikatorem. Można nim bowiem wyrysować kształt warg, a następnie wypełnić. Takie formuły i dobre aplikatory pozwalają nawet na optyczne powiększenie ust.

Kreskę możesz nosić też przy opadającej powiece

Jeśli masz opadającą powiekę, nie musisz rezygnować z kreski wykonanej eyelinerem. Najlepiej będzie, jeśli wykonasz ją cienką, po czym uniesiesz do góry w zewnętrznym kąciku oka. W ten sposób oszukasz nieco naturę, podnosząc optycznie swoje oczy.

Kolorowe eyelinery pasują nie tylko nastolatkom

Kolorowe eyelinery to najprostszy sposób na przemycenie żywych barw do makijażu. To nieprawda, że pasują one tylko nastolatkom. Musisz po prostu wiedzieć, jaki kolor ci pasuje. Jeśli masz brązowe oczy, świetnie sprawdzi się zarówno zieleń, jak i fiolet czy kobalt.  Zielonej tęczówce doskonale pasuje brąz i fiolet. Możesz wyrównać koloryt powieki beżowym cieniem, po czym namalować na nim piękną kreskę.

Nie każda kobieta dobrze wygląda po wykonturowaniu twarzy bronzerem

Ostatnio kobiety masowo konturują twarz bronzerem. Owszem, taki zabieg pozwala wyszczuplić twarz i nieco zmodyfikować jej rysy, ale nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli masz bardzo szczupłą buzię. W ten sposób wyszczuplisz ją tak mocno, że będziesz wyglądać niezdrowo.

Kobiety z cerą dojrzałą też mogą używać rozświetlaczy

Tylko musi nakładać go nieco niżej, tak, aby znajdował się na gładkiej, równej cerze, a nie na obszarze z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi. Połyskujące drobinki lubią bowiem wchodzi we wszystkie załamania skóry i okrutnie je podkreślać.

Dodaj komentarz