Seks

Kulki gejszy – nie tylko gadżet erotyczny. Czy warto je stosować?

kulki gejszy

Niepozorne kulki połączone cienkim sznurkiem to popularny gadżet erotyczny. Nie sposób obok niego przejść obojętnie, ponieważ ich regularne stosowanie przekłada się na większą satysfakcję seksualną. Warto jednak mieć świadomość, że korzystanie z nich wpływa pozytywnie na zdrowie. Dowiedz się jak.

Kulki gejszy nie są współczesnym wynalazkiem. Ich historia sięga IV wieku – właśnie wtedy pierwszy raz pojawiły się w Japonii, służąc młodym dziewczętom (kandydatkom na gejsze) do wzmocnienia mięśni pochwy. Miało to zagwarantować każdemu mężczyźnie jeszcze lepsze i intensywniejsze doznania.

Kulki gejszy – aby poprawić jakość życia seksualnego

Kulki gejszy to niezwykłe gadżety erotyczne, które służą przede wszystkim poprawie jakości życia seksualnego na wielu poziomach. Ich rola sprowadza się do:

  • pomocy w doświadczaniu jeszcze silniejszych orgazmów
  • zwiększenia ochoty na seks
  • zapewnienia partnerowi dużo bardziej intensywnych doznań.

A to wszystko za sprawą wzmocnionych mięśni dna miednicy. Takie efekty można osiągnąć wyłącznie wtedy, gdy mięśnie poddaje się regularnym ćwiczeniom, które polegają na kontrolowanym obkurczaniu i rozkurczaniu.

Kulki gejszy – na zdrowie

Kulki gejszy to wyjątkowe akcesoria erotyczne, ponieważ ich funkcja nie sprowadza się wyłącznie do poprawy satysfakcji seksualnej. Prawidłowy i systematyczny trening mięśni dna miednicy pozwala uporać się z wieloma kobiecymi dolegliwościami, takimi jak np. nietrzymanie moczu.

Stosowanie kulek zmniejsza także ryzyko:

  • opuszczaniu się narządów intymnych
  • wypadania macicy
  • wypadania pęcherza moczowego.

Ponadto ich noszenie ułatwia poród oraz pomaga szybciej wrócić do formy po urodzeniu dziecka.

Jak ćwiczyć z kulkami gejszy?

Kulki gejszy to połączone ze sobą dwie kulki, wewnątrz których znajdują się mniejsze kuleczki (o większej masie). Taka konstrukcja sprawia, że – po umieszczeniu ich w pochwie – podczas wykonywania jakiegokolwiek ruchu, kulki uderzają się o siebie, co wywołuje delikatne drgania. Skutkiem takich wibracji jest mimowolne zaciskanie mięśni gładkich w obrębie pochwy.

Ćwiczenia z kulkami gejszy nie wymagają specjalnego przygotowania. Ich istotą jest umieszczenie gadżetu w pochwie – tak, aby jedna z kulek przylegała do szyjki macicy, a druga była przytrzymywana przez mięśnie pochwy.

Chociaż kulki gejszy można nosić od kilku minut do kilku godzin dziennie, optymalny czas to 40-45 minut każdego dnia. Wszystko jednak zależy od swoich możliwości oraz praktyki.

Szukasz kulek gejszy? Wybierz odpowiednie

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kulek gejszy, które różnią się nie tylko wielkością, ale i materiałem czy sposobem połączenia. Na jaki wariant się zdecydować?

Niezależnie od tego czy wybierasz pojedyncze czy podwójne kulki, zwróć uwagę na ich wagę. Jeżeli mięśnie dna miednicy są słabe, postaw na lekkie kulki – najlepiej pojedyncze o masie w granicach 30-50 g – doradza właściciel internetowego sex shopu SexownySklep.pl. Jeśli mięśnie Kegla trenujesz dłużej, możesz zdecydować się na cięższe kulki, które ważą od 50 g do nawet 100 g – w zależności od stopnia wyćwiczenia mięśni. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku są nie tylko podwójne, ale i potrójne kulki gejszy – dodaje.

Trening mięśni Kegla przynosi wiele korzyści. Zacznij więc je trenować, wspomagając się kulkami gejszy. Dzięki temu zapomnisz o intymnych kłopotach zdrowotnych i spotęgujesz erotyczne doznania.  Więcej inspirujących gadżetów erotycznych w sklepie intymnym sexownysklep.pl

Tekst partnera

Komentarze (4)

Mindi

4 lata temu

Myślałam o zakupie kulek gejszy ze względu na ćwiczenie mięśni kegla. Ćwiczę mięśnie i do tej pory nie mam kłopotów z NTM ale może ćwiczenia bez kulek są mniej skuteczne i warto by było zakupić taki element do ćwiczeń. Nie wiem czy czułabym się komfortowo, ale może warto przynajmniej przełamać się i spróbować.

dulcynea

4 lata temu

Kupiłam sobie kulki gejszy w ubiegłym roku , nie traktowałam tego jako gadżetu erotycznego . Ale myślałam o ćwiczeniach mięśni Kegla profilaktycznie na NTM , nie czułam się komfortowo używając je . I jak to ja zarzuciłam te ćwiczenia.
Może powrócę do ćwiczeń , może teraz będzie lepiej 🙂

Zostaw komentarz