ksztaltowanie-sylwetki-metoda-liposukcji-cz-2

Czy każdy może bez zbędnego ryzyka skorzystać z zabiegu liposukcji? Zdecydowanie nie! Liposukcja nie jest metodą zmniejszania wagi – to metoda poprawy kształtu sylwetki To rozwiązanie dostępne dla osób zdrowych, które nie są nadmiernie otyłe.

W poprzedniej części artykułu dowiedzieliśmy się, czym jest liposukcja, dokonaliśmy przeglądu metod starszych i nowszych. W tym: o tym, jakie jeszcze czynniki wpływają na jakość zabiegu liposukcji i jakie jeszcze możliwości zabiegowe kryją się pod tym terminem.

Jakie czynniki mają wpływ na możliwość wykonania zabiegu liposukcji oraz na jej efekty?

  • Wiek, stan i jakość skóry. Po zabiegu skóra będzie musiała obkurczyć się na nowej, zmniejszonej objętości ciała. Jeśli przed zabiegiem skóra jest luźna, obwisła, to być może specjalista zaleci znacznie poważniejszy od liposukcji zabieg plastyki powłok.
  • Przyjmowane leki, palenie, cukrzyca. Szczególnie istotne są wszelkie czynniki, które wpływają na rozszerzanie lub obkurczanie się naczyń krwionośnych.
  • Dieta, poziom aktywności fizycznej. To jedno z kluczowych zagadnień do przedyskutowania z lekarzem.

Trzeba pamiętać, że w miejscach poddanych liposukcji tłuszcz nie będzie się już mógł odkładać. Ale jeśli nasz bilans energetyczny (dieta-aktywność fizyczna) nadal generuje znaczne „nadwyżki”, to nadmiar kalorii i tak zostanie zmagazynowany w postaci powiększających się komórek tłuszczowych. Niestety, mogą one wtedy ulokować się w miejscach, które uczynią naszą sylwetkę mocno nieproporcjonalną (np. u kobiet po liposukcji talii, brzucha i bioder tłuszcz może odkłada się w górnej części ciała – na ramionach, karku, szyi).

Marcin Piwecki