Kultura Styl życia

Książki idealne na początek jesieni

książki

Jesienna aura sprzyja długim wieczorom z kubkiem herbaty lub kawy w ręce i dobrą lekturą. Wtedy mamy więcej ochoty i czasu na czytanie. Jakie książki wybrać na początek jesieni?

Czytelnicza jesień

Jesień jest gorącym okresem w czytelnictwie. Zbliżające się targi książki oraz okres świąteczny wymuszają na wydawnictwach wiele pracy. Ku uciesze czytelników, którzy te książki nabywają. Jesienią pojawia się wiele nowości czytelniczych oraz wznowień. Wydawnictwa prześcigają się w wypuszczaniu na rynek nowości. Szczególnie widoczne jest uderzenie w tematykę świąteczną. I choć do świąt pozostało jeszcze sporo czasu, już pojawiają się zapowiedzi powieści w tym stylu, których większość będzie miała swoje premiery w październiku. Przykładem takiej książki jest najnowsza powieść pisarki Magdaleny Kordel – Serce z piernika. Odbiegając od Bożego Narodzenia, mamy na rynku czytelniczym wiele tytułów godnych uwagi. I wciąż pojawiają się nowe, choć miejsca w biblioteczkach brak. Ale jak tu się oprzeć chęci zakupu kolejnej książki? Co czytać jesienią? Sprawdźcie nasze propozycje, które pomogą wam umilić wolny czas.

Zachód słońca w Central Parku – Sarah Morgan

To drugi tom cyklu Pozdrowienia z Nowego Jorku, którego autorka jest Sarah Morgan. Tym razem historia skupia się wokół Frankie, jednej z trzech wiernych przyjaciółek, mieszkających na Manhattanie. Frankie kocha rośliny, jest florystką i singielką, która swoją osobowość skrywa za okularami i dresami. Przeszłość kroczy za nią niczym cień. Staje się blokadą, co utrudnia jej otworzenie się na miłość, która jest tak blisko. Dziewczyna od lat przyjaźni się z bratem swojej przyjaciółki – Mattem. Mężczyzna nie ukrywa do niej sympatii, a przyjaciółki próbują pomóc zagubionej Frankie. Niespodziewany powrót w rodzinne strony odmieni życie Frankie. Czy gorąca miłość pomoże w starciu z trudną przeszłością? Zachód słońca w Central Parku to pełna dobrego humoru powieść, której cytaty zapadną wam głęboko w pamięć. Na jesienne wieczory, takie wspomnienie lata będzie idealne. A zainteresowanym polecamy także I tom serii – Bezsenność na Manhattanie.

Rebel – Paulina Młynarska

Autorka znana jest nie tylko ze swojego nazwiska, które odziedziczyła po ojcu – Wojciechu Młynarskim. Paulina Młynarska to felietonistka, reporterka i prowadząca programy telewizyjne. Kobieta zdecydowanie niezależna i głośno potwierdzająca swoje poglądy. Jej nowa książka – Rebel jest zbiorem felietonów. Teksty poruszają wszelkie tematy, także te trudne. Wychowanie dzieci, antykoncepcja, siła kobiet, życie z dala od wielkiego miasta – to tylko niektóre z treści. Autorka pokazuje swoją szczerość, autentyczność. Nie kryje się z własnym zdaniem. Warto sięgnąć po Rebel, książkę która idealnie wpisuje się w teraźniejszy obraz polskich kobiet. Pewnych siebie i walczących o swoje.

Między nami. Wiersze zebrane – Jacek Kaczmarski

książki na początek jesieniNa jesień polecamy coś wyjątkowego – zbiór wierszy Jacka Kaczmarskiego. Tego pana nie trzeba przedstawiać nikomu. Jego nazwisko jest chyba najbardziej rozpoznawalne jeśli chodzi o współczesną piosenkę poetycką. Między nami to potężny zbiór pięknej poezji, która gra w duszy niejednego Polaka. W książce znajdziemy tekst do piosenki „Mury” czy „Nasza klasa”. W jesienny wieczór warto otworzyć taką książkę i oddać się wspomnieniom oraz magii słowa. I zanucić fragment „Co się stało z naszą klasą?”. Obowiązkowa pozycja dla miłośników piosenki poetyckiej.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

5 lat temu

Jesienne wieczory uwielbiam spędzać z dobrą książką.Najczęściej są to thillery i kryminały.Ale chętnie sięgam po inne.Zaciekawiła mnie książka Kordel „Serce z piernika” oraz „Zachód słońca w Central Parku”.

dulcynea

5 lat temu

Ja także z tych wymienionych propozycjach na jesień wybiorę Kordel „Serce z piernika” oraz drugi tom „Zachód słońca w Central Parku” .
Bo mam już nowego Browna „Początek” – już nie mogę się doczekać:)

Tess

5 lat temu

Coraz dłuższe wieczory, z nudów człowiek sięgnie po książki. Ciekawią mnie dwie książki „Serce z piernika” i „Zachód słońca w Central Parku”.

Zostaw komentarz