Kultura Styl życia

Krokodyl w doniczce – Anna Szczęsna

Krokodyl w doniczce

Krokodyl w doniczce to pełna dojrzałości powieść obyczajowa, w której ukazano losy 3 różnych sąsiadów. Ich perypetie życiowe w końcu ich do siebie zbliżają i stają się podłożem dla prawdziwej przyjaźni. Dlaczego warto sięgnąć po najnowszą książkę Anny Szczęsnej?

Na zmiany nigdy nie jest za późno

Zmiany mogą dokonać się w każdej chwili, niezależnie od tego, ile mamy lat, jaki niesiemy na swoich barkach bagaż doświadczeń. Wystarczy ich tylko chcieć i pozwolić sobie na wprowadzenie do dotychczasowego życia nowych elementów. Na zmiany nigdy nie jest za późno, a mogą one uczynić nasze życie lepszym i szczęśliwszym.

Trzej bohaterowie – trzy różne historie

Anna Szczęsna w powieści Krokodyl w doniczce ukazuje historie trojga bohaterów. Aldona ma 70 lat, zmaga się z poczuciem osamotnienia i napadami agresji, nad którymi nie ma żadnego wpływu. Natomiast 40-letni Paweł zajmuje się pisaniem książek. Bardzo przeżywa fakt, iż nie uda mu się już nigdy stworzyć bestsellera na miarę swojej debiutanckiej powieści.  Kaja jest tutaj najmłodsza, pragnęła kupić własne mieszkanie. Gdy w końcu staje się niezależna i anonimowa, nawiązuje bliską więź z sąsiadami.

Przyjaźń między sąsiadami

Akcja powieści Krokodyl w doniczce rozgrywa się w jednym bloku, na jednym piętrze, gdzie sąsiedzi początkowo tylko się mijają, okazując sobie kurtuazyjną życzliwość. Z czasem jednak zbliżają się do siebie i otwierają na głębszą znajomość, która ma spore szanse przerodzić się w prawdziwą przyjaźń. Zwierzanie się ze swoich zmartwień i trosk ma moc terapeutyczną. Choć na pozór wiele ich dzieli, to w rzeczywistości łączy ich znacznie więcej niż tytułowy krokodyl trzymany w doniczkach jako dekoracja.

Narracja trzech różnych bohaterów

Poszczególne rozdziały powieści Krokodyl w doniczce zostały napisane z perspektywy różnych bohaterów, dzięki czemu mamy okazję lepiej poznać ich rozterki oraz radości.  Każda z postaci okazuje się na swój sposób sympatyczna.

Powieść obyczajowa Krokodyl w doniczce stanowi idealną lekturę na wakacyjne wieczory. Książka Anny Szczęsnej pomoże nam się zrelaksować i oderwać od otaczającej nas rzeczywistości. To dojrzała literatura kobieca, która porusza serce.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz