Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Kraj szczęśliwych ludzi

kraj szczęśliwych ludzi

Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie? Kraj szczęśliwych ludzi może znajdować się bliżej niż myślimy. Gdzie mieszkają ci, którzy nie narzekają na pracę, pogodę i otoczenie? Poznajcie kraje, w których warto zamieszkać!

Moje miejsce na ziemi – kraj szczęśliwych ludzi

Każdy z nas chciałby żyć w miejscu, w którym odpowiada mu zupełnie wszystko. Zaczynając od pogody, kończąc na pracy i możliwości rozwijającej kariery. Jedni marzą o domku w otoczeniu przyrody a inni o wielkim mieście. Kraj szczęśliwych ludzi to przede wszystkim miejsce, gdzie żyje się w pełni komfortowo. Niektóre z państw wyróżniają się takimi aspektami. W których krajach żyją najszczęśliwsi ludzie?

Szwecja

Szwecja uraczy nas pięknymi widokami i dużą ilością zielonych zakątków, nawet w dużych miastach. W Szwecji praktykuje się tzw. otwarty zakup, co jest bardzo komfortowe dla klientów. Ludzie są tam spokojni i nie zwracają szczególnej uwagi na mijanych przechodniów. Nie ważne jak jesteśmy ubrani, czy jaki mamy kolor skóry. Na szwedzkich ulicach możemy czuć się bezpiecznie. Wiele udogodnień spotkają w tym kraju osoby niepełnosprawne. Szwecja to zdecydowanie kraj do ludzi, którzy szukają spokojnego azylu.

Australia

Odległe tereny, misie koala na drzewach eukaliptusowych i kangury – to marzenie niejednej osoby. Australia, bo właśnie o niej mowa, to potężny kraj, który obejmuje cały kontynent. Kraj ten posiada bardzo wysoki wskaźnik rozwoju, poziomu życia i kształcenia. Tam poczujemy się wolni, nie tylko ze względu na olbrzymie niezamieszkałe tereny, ale także panujące prawa. Australia zachwyca swoim pięknem i oceanami, które ją otaczają. Multikulturowe miasta są jednymi z najbardziej rozwiniętych na świecie.

Holandia

Holandia to także wielokulturowe państwo, do którego chętnie wyjeżdżają nie tylko Polacy. Wciąż powstające miejsca pracy zapewniają byt na godnym poziomie. Do tego sam klimat miast i wszechobecne na ulicach rowery. Holandia bez wątpienia jest wyjątkowa. Spotkamy tam liczne wiatraki i zjemy pyszne sery. W Holandii legalne są homoseksualne związki małżeńskie. To bardzo tolerancyjny kraj.

Kanada

Położna w Ameryce Północnej Kanada jest znana z gry w hokeja czy syropu klonowego. To piękne i zielone państwo, drugie na świecie pod względem powierzchni. Jest to bardzo uprzemysłowiony i zróżnicowany kraj. Zaawansowana gospodarka, wiele zawdzięcza bogactwom naturalnym i doskonałej wymianie handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.

Finlandia

Finlandia, choć zimna,  jest niczym wyrwana z bajkowego kadru. Jest to trzeci, najrzadziej zaludniony kraj europejski. Zwolennicy ciszy i spokoju, pokochają to państwo. I choć podatki są tam wysokie, życie jest komfortowe. Nie bez powodu, w Finlandii mieści się siedziba Świętego Mikołaja.

Islandia

Islandia to kraj gejzerów i wulkanów. Zapierające dech w piersi krajobrazy zachwycą tam każdego. Państwo korzysta z dobroci natury, wykorzystując energię geotermalna, do ogrzewania mieszkań. Ma wysoko rozwiniętą gospodarkę, prym wiedzie tam rybołówstwo i turystyka.

Dania

DaniaPaństwo Hansa Christiana Andersena, czyli Dania, to bajkowa kraina, pełna małych, uroczych domków i pięknych zabytków. Umiarkowany, ciepły klimat i krótkie oraz lekkie zimy przyciągają tam nowych mieszkańców. Dania jest w dziesiątce najbardziej wolnych państw na świecie. To kraj znanych marek, takich jak Lego.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

pati25

3 lata temu

Wszędzie jest dobrze a nalepiej w domu.To na pewno piękne kraje,ale czy wszyscy są tam zadowoleni.Mają swoje problemy,kłopoty.

Tess

3 lata temu

W Polsce jest pięknie. Ja byłam tu szczęśliwa chociaż nie zawsze było bogato. Czasami trzeba cenić spokój i skromniejszy byt a nie gonić za czymś. Wnuk i jego znajomi wyjechali za granicę. Wygląda to tak, że dorośli mężczyźni nie chcą się wiązać a jak przyjeżdżają do Polski to wszystkie pieniądze wydają aby pokazać się że mają i powiodło im się. Czy to jest szczęście?

Mindi

3 lata temu

Jak zobaczyłam tytuł artykułu to pomyślałam sobie właśnie to co napisała Filo, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pewnie wszędzie są jakiegoś rodzaju problemy. I z obserwacji wygląda tak samo, gdy ktoś wyjeżdża to żyje tam bardzo skromnie a potem przyjeżdża do Polski i tu się leczy i wydaje pieniądze bo wtedy one coś więcej znaczą.

Emilly27k

3 lata temu

Nie byłam żadnych z wymienionych krajów. Szwecja zapowiada się na kraj szczęścia, gdzie odkrywa swoje bezpieczne miejsca i to jest miłe.

dulcynea

3 lata temu

To ciekawy ranking , zgadzam się z nim w całej rozciągłości.
Zawsze marzyłam by zamieszkać w Szwecji od kiedy odwiedziłam ten kraj jako nastolatka. Dziś już nie widzę życia w innym kraju ! Nie chciałabym zmieniać kraju . A młodzi są otwarci znają języki , to on świat stoi orzed nimi otworem 🙂

filodendron

3 lata temu

Wszedzie dobrze , gdzie nas nie ma. W Holandii wcale nie jest tak super, mieszkam tu od wielu lat i obserwuję. Jeśli chodzi o prace , to bezrobocie jest na poziomie ok. 600 tysięcy ludzi więc jak na taki mały kraj to dużo. W ogłoszeniach do pracy pisza ,że język holenderski musi być doskonały – a przecież nikt nie urodzony w Holandii nie bedzie mówił doskonale. Są miejsca do ciezkich prac fizycznych i wtedy języka nie potrzeba,mozna dogadac sie po angielsku. Co do pieniędzy dobrze jest zarabiać w Holandii a wydawać w Polsce, inaczej to jest średnio. Na przykład wynajecie 3-pokojowego mieszkania kosztuje ok.850 euro, za pokój ok. 350 euro, trzeba płacić co miesiąc za ubezpieczenie zdrowotne. I mimo to, że jest się ubezpieczonym każdy człowiek mosi zapłacicmza lekarza i leki z własnej kieszeni do 350 euro- jest to tzw. ryzyko własne. Gdy ktoś tu zarabia ma pokoik z kimś na spółkę i je wszystko co najtańsze i ubiera sie we wszystko co najtańsze to uzbiera sobie troche pieniędzy i może mieć na wydawanie w Polsce.
Ale ,żeby tu mieszkali szczęsliwi ludzie – chyba nie za bardzo , każdy jest zadłuzony hipoteka na 30 lat, spłaca auto na raty, wszelkie rachunki i świadczenia, oraz podatki – przeważnie ludzie liczą każdy grosz. Homoseksualiści mają dobrze , bo mogą się swobodnie pobierać i nikt ich nie krytykuje w oczy, lecz ludzie nie bardzo patrzą na takie pary i po cichu się z nich śmieją. Taka jest prawda. Jest tu partia PVV, która jest bardzo przeciw migrantom, przeciw Polakom także. Parę lat temu była nagonka na Polaków teraz sie zajęli uchodżcami. Wcale nie jest tak super . Kraj jest rozwinięty i dobrze zorganizowany, niby bogaty , ale ostatnio z powodu kryzysu i kłopotów innych krajów europejskich musi dużo na nie dawać ( np. dano mnóstwo na Grecje itp), w związku z tym poobniżano emerytury, płace były długo zamrożone. Ludzie mają już dość dopłacania do Unii.

Zostaw komentarz