Uroda

Kosmetyki konopne – wyjątkowa skuteczność w pielęgnacji skóry

Kosmetyki konopne

monstera z pexels

Kosmetyki naturalne, wyprodukowane na bazie roślin, wyróżniają się wieloma drogocennymi właściwościami i substancjami, które korzystnie oddziałują na naszą skórę, pozostawiając ją piękną i w dobrej kondycji. Sprawdź, dlaczego warto stosować kosmetyki konopne w codziennej pielęgnacji.

Jakie właściwości posiada olej konopny?

Kosmetyki konopne, podobnie jak wiele innych kosmetyków pochodzenia naturalnego, bazują m.in. na olejach, które spełniają wiele ważnych funkcji. Kluczowymi właściwościami oleju konopnego są:

  • łagodzenie stanów zapalnych skóry
  • głębokie nawilżenie
  • regeneracja uszkodzonego naskórka
  • wyrównanie kolorytu skóry
  • zmniejszenie wydzielania sebum
  • zapobieganie występowania zmian trądzikowych
  • hamowanie procesu starzenia się i młodzieńczy wygląd skóry
  • właściwości lecznicze – łagodzenie objawów AZS lub łuszczycy.

Wśród wielu niewątpliwych zalet, którymi cechuje się olej konopny zawarty w kosmetykach, należy uznać także efekt wygładzenia i elastyczności skóry, a co najważniejsze – jej promienny i zdrowy wygląd bez względu na wiek.

Kosmetyki na bazie oleju z konopi – dlaczego warto je stosować?

W przeciwieństwie do wielu kosmetyków zawierających substancje chemiczne, oleje i inne ekstrakty pochodzenia naturalnego posiadają złożony system korzystnego oddziaływania na skórę. Są odpowiedzialne nie tylko za pielęgnację i piękny wygląd, lecz posiadają również skuteczne właściwości kojące i lecznicze, które pomagają m.in. w walce z trądzikiem, podrażnieniami oraz wszelkimi zmianami chorobowymi skóry.

Kosmetyki zawierające ekstrakt z konopi są bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wchłaniają się szybko oraz wnikają w głębokie partie skóry, nie pozostawiając tłustego filtru, a tym samym – nie zatykają porów, co umożliwia skórze swobodne oddychanie. Są dzięki temu odpowiednie także do stosowania bez względu na porę dnia, jak również z powodzeniem można wykorzystywać je jako bazę nawilżającą pod makijaż.

Kosmetyki konopne – doskonały wybór dla każdego typu cery

Jeżeli zastanawiasz się, czy kosmetyki zawierające ekstrakt konopny będą odpowiednie dla Twojej skóry, podpowiadamy: produkty, w których wykorzystywane są naturalne składniki, zwykle są świetnym i pozbawionym ryzyka wyborem dla każdego typu skóry. Możliwości wystąpienia podrażnień są znikome, zaś korzyści płynące z ich stosowania – ogromne.

Jest to idealny wybór w przypadku cery problematycznej, skłonnej do powstawania zmian trądzikowych, przesuszonej czy z tendencją do pękających naczynek. Ponadto olej konopny zalecany jest w przypadku skóry alergicznej i wrażliwej na niektóre substancje.

Konopne kremy do twarzy lub balsamy do ciała można stosować niezależnie od wieku – ich właściwości spełnią swoje dobroczynne działanie zarówno jeśli chodzi o cerę młodą, jak i dojrzałą.

Choć kosmetyki naturalne mają to do siebie, że są bezpieczne, zawsze warto wypróbować dany kosmetyk na niewielkiej powierzchni skóry, by przekonać się, że żaden z komponentów nie wywołuje uczuleń lub podrażnienia.

Partner publikacji: sklep konopny Konopteka.pl

Dodaj komentarz