Kultura Styl życia

Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć – Ewa Krawczyk

Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć

Żyjemy w świecie fake newsów, nie należy wierzyć temu, co piszą w internecie, ponieważ bardzo często ma to niewiele wspólnego  z prawdą. Z myślą o osobach, które poszukują sprawdzonych informacji nt. koronawirusa opartych na badaniach naukowych, powstała książka Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć. Ewa Krawczyk  zebrała w niej i uporządkowała całą dostępną wiedzę nt. tego patogenu.  Z wykształcenia autorka jest doktorem nauk medycznych, dlatego zyskujemy pewność co do rzetelności przedstawionych informacji.

Koronawirus jako źródło strachu

W dzisiejszych czasach koronawirusem można straszyć społeczeństwo. Niektórzy twierdzą, że utrzymuje się na rzeczach przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt rzeczy, przez co wielu Polaków boi się robić normalne zakupy i dezynfekuje nawet przesyłki ze sklepów online. Coraz więcej osób boi się też kupować świeże owoce i warzywa, gdyż te mogły być dotykane przez osobę zakażoną. Telewizja straszy nas też nieskutecznością prania ubrań w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Do tego dochodzą oszuści zarabiający na ludzkiej niewiedzy i chęci bycia zdrowym. Obiecują oni szczepionki na koronawirusa w zamian za opłatę o określonej wysokości. Rodzimi szarlatani wprowadzają do obiegu także fake newsy o masowych testach szczepionek na koronawirusa na bezdomnych, którzy umierają z powodu tego typu praktyk.

Książka o koronawirusie oparta na faktach

Książka Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć  obala wiele szkodliwych mitów i ukazuje fakty naukowe. Owszem, ten patogen jest niebezpieczny, nie należy go lekceważyć, ale nie można popadać w zbiorową psychozę i panicznie bać się zakupów czy wychodzenia z domu na spacer z psem. Trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach i bezwzględnie je stosować. Częste mycie rąk, unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi są niezwykle pomocne w walce z epidemią koronawirusa.

Nie wszystkie koronawirusy są tak samo niebezpieczne

Ewa Krawczyk na łamach swojej książki dokonuje też klasyfikacji różnych szczepów koronawirusa. Wbrew pozorom koronawirusy towarzyszą nam od dawna, wywołując objawy grypopodobne. Większość z nich nie jest tak groźna dla człowieka jak COVID-19. O nim wiemy dziś niewiele, ale z każdym dniem ta wiedza się poszerza dzięki szeroko zakrojonym badaniom naukowym zmierzającym do stworzenia szczepionki na koronawirusa.

Wiedzy na temat koronawirusa szukaj w fachowych źródłach

Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć to książka, po którą warto sięgnąć, zamiast nieustannie czytać sprzeczne doniesienia w internecie. Polegajmy na rzetelnych źródłach opartych na nauce, a nie przekazom z ust do ust.  Książka Ewy Krawczyk jest niezwykle potrzebna w dzisiejszych niełatwych czasach.

Komentarze (3)

alibabka

1 rok temu

Ja boję się włączać telewizor, bo tam tak straszą koronawirusem. Wiem, że trzeba myć ręce i unikać innych ludzi, ale bez przesady. Oni prześcigają się w promowaniu absurdów typu – nie kupuj świeżych owoców, bo pewnie mają koronawirusa.

Zostaw komentarz