Styl życia

Koperty firmowe: jak wybrać najlepsze?

Koperty firmowe

Odpowiednie koperty nie tylko utrzymają uwagę klientów i partnerów biznesowych, lecz wywrą też na nich dobre wrażenie. Zastanawiasz się, czym kierować się podczas zakupu? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

 

Koperty firmowe mogą być wykonane z rozmaitych materiałów, dodatkowo różnią się gramaturą, kształtem i formatem. To dobry sposób na reklamę Twojej marki. Wybór koperty powinien być przemyślany, ponieważ wpływa na to, czy klient ją otworzy, czy też nie. Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

 

Jak wybrać koperty do biura?

Pamiętaj, by na kopercie umieścić logo firmy. W ten sposób pozytywnie zaskoczysz adresata i zachęcisz go do przeczytania listu. Kolor jest istotnym elementem tożsamości marki. Tworzy jej wizerunek, jednocześnie budzi w odbiorcach konkretne skojarzenia. Zastanów się, czy kolor kopert wpisuje się w charakter Twojej firmy.

Koperty dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego na pewno dopasujesz je do swoich potrzeb. Jeśli chcesz wysłać dużo dokumentów, włóż je do koperty w formacie C4. Dzięki temu masz pewność, że list trafi do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Eleganckie koperty z nadrukiem firmowym

Jeśli już wybrałeś kształt i kolor koperty, pomyśl o odpowiednim rozmiarze. Ogólnie rzecz biorąc, poszukaj koperty, która będzie przynajmniej 5 milimetrów większa niż papier. Dzięki temu łatwo i szybko wsuniesz w nią list lub dokumenty. Jeśli chcesz wysłać wartościowy przedmiot, wybierz kopertę bąbelkową. Ochroni go przed wodą, wilgocią i zabrudzeniem.

Rozmiar i kształt koperty często nie podlegają negocjacjom. Z kolei wybór materiału, z którego została wykonana, w dużej mierze jest kwestią osobistych preferencji. Pamiętaj, by rodzaj koperty dopasować przede wszystkim do jej zawartości. Zastanów się, czy chcesz wysłać poufne dokumenty, oferty handlowe, czy zaproszenie na elegancki bankiet. W pierwszym przypadku wybierz koperty z ciemnym wnętrzem i wyższej gramaturze. Decydując się na szary lub niebieski poddruk i gruby, wytrzymały papier, masz pewność, że poufne informacje biznesowe nie trafią w niepowołane ręce.

Jaki papier do drukarki wybrać?

Stworzyłeś idealny projekt ulotki, broszury, zaproszenia, pocztówki lub ogłoszenia. Nadszedł czas, aby go wydrukować. Teraz nadszedł czas, aby wybrać odpowiedni papier do drukarki. Dostępny jest w różnych kolorach, formatach, gramaturach i fakturach.

Gramatura przekłada się na grubość, sztywność i wytrzymałość papieru. Im jest większa, tym arkusz jest cięższy i mniej podatny na marszczenia. Standardowy papier do drukarki ma gramaturę 80 g/m2.

Wiele osób wybiera matowy papier, który ma gładką powierzchnię i pozbawioną połysku powłokę. Dzięki wysokiej chłonności i fakturze tusz wysycha na nim szybko, nie pozostawiając smug ani rozmazanych liter. Jeśli chcesz wydrukować zdjęcia, zdecyduj się na błyszczący papier. Zapewnia bogate, intensywne kolory, dużą szczegółowość i trwałość wydruku.

Niektóre papiery do drukarki nie mają specjalnej powłoki, podczas gdy inne powlekane są specjalną warstwą polimeru. Nadaje im specyficznych właściwości. W zależności od potrzeb możesz wybrać papier błyszczący, gładki lub matowy.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz