Kultura Styl życia

Kontratyp – Remigiusz Mróz

kontratyp

Testament Remigiusza Mroza zakończył się informacją, że Joanna Chyłka wybroniła Kranza, choć była przekonana o jego winie. Uczyniła to z myślą o dobru Zordona, mężczyzny, z którym się spotykała. Jednocześnie Chyłka odkrywa, że jej były kochanek jest nosicielem retrowirusa powodującego białaczkę, którym można zarazić się drogą płciową. Remigiusz Mróz dość długo kazał nam czekać na rozwinięcie akcji, która pokaże nam, czy słynna prawniczka rzeczywiście jest nosicielką śmiercionośnego wirusa.  Kontratyp to kolejna powieść kryminalna, która trzyma w napięciu do ostatniej chwili, dlatego nie oczekujcie, że szybko znajdziecie odpowiedzi na trapiące was pytania. Autor zadbał o to, aby za każdym razem, gdy jesteśmy pewni ciągu dalszego, wydarzyło się coś, co zmienia postać rzeczy.

Rodzinny obiad zapowiadający tragedię

Joanna Chyłka wraz z Kordianem udają się na obiad do siostry głównej bohaterki. To nie lada wydarzenie w jej rodzinie. Joanna nigdy nie przyprowadzała bowiem swoich partnerów do Magdaleny i jej męża. Nie wiązała z nimi bowiem większych planów i nadziei. Z Kordianem sprawa przedstawia się inaczej. Podczas obiadu ktoś włamuje się do samochodu Chyłki i pozostawia w nim pustą butelkę po kwasie siarkowym oraz karteczkę: broń Kabelis (polskiej himalaistki podejrzanej o zamordowanie swoich kolegów, z którymi zdobywała górskie szczyty). Wiadomość została podpisana w sposób wskazujący na osobę mającą związek z oblaniem szyi Joanny kwasem.

Chyłka pada ofiarą szantażu

Chyłka zgłasza sprawę policji, w tym czasie blondyn, który pozostawił pustą butelkę po kwasie, włamuje się do mieszkania siostry Joanny i porywa jej siostrzenicę, Darię. Prawniczka otrzymuje MMS ze zdjęciem uwięzionej dziewczynki i informacją, że albo będzie broniła Kabelis, albo mała zginie. Joanna udaje się z Kordianem na lotnisko, gdzie ma wylądować samolot z aresztowaną himalaistką. Ta wyraźnie rozpoznaje Chyłkę, ale jest zaskoczona jej obecnością.

Wspólnik Joanny otrzymuje wiadomość, że jeden z ich klientów, potentat jednej z prężnie rozwijających się branż, uiści sowitą opłatę za obronę Kabelis. Wszystko wskazuje jednak na to, że on również został do tego w jakiś sposób przymuszony.

Kontratyp – do czego jesteś w stanie posunąć się, chroniąc bliskich?

Chyłka otrzymuje MMS, że opłata za obronę załatwiona, a teraz ma zaledwie godzinę na uwolnienie himalaistki, inaczej Darii stanie się krzywda. Joanna postanawia pomóc dziewczynce i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby sprostać oczekiwaniom kidnappera. Czy wygra wyścig z czasem?

Powieść kryminalna z elementami thrillera

Kontratyp to świetnie skonstruowana powieść kryminalna z elementami thrillera, która trzyma w napięciu i sprawia, że nie sposób oderwać się od intrygującej fabuły. Chyłka nadal pozostaje postacią charakterystyczną, ze swoimi dziwactwami i uzależnieniami. Kordian wciąż jest w relacji z Joanną samcem beta.  Kontratyp z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom przygód Chyłki, gdyż najnowsza powieść Remigiusza Mroza pozostaje spójna z całością cyklu. Pisarz nas nie zawiódł i po raz kolejny stworzył książkę, która pochłania bez reszty.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz