Zdrowie

Konsultacje lekarskie online. Jak to zrobić?

Konsultacje lekarskie online

Fotografia: Pexels, Karolina Grabowska

W dobie panującego Covid-19, najprostsza czynność stała się utrudniona. Podróż do pracy, wyjście do sklepu okazuje się dla nas zagrożeniem. W każdej chwili jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo Covida-19. Szczególną uwagę zwracając tu na osoby starsze, które są narażone dwukrotnie, dla tej grupy wiekowej powstały godziny seniorów, aczkolwiek i tak nie jest to opcja, która uchroni ich przed chorobą.

Choroby współistniejące, powodują łatwość w zarażeniu się Covidem-19, a takich osób jest dużo. Ze statystyk podanych przez WHO widać, że wskaźnik śmiertelności u osób z chorobami współistniejącymi jest najwyższy.

Podczas pandemii wiele rzeczy, możemy zrobić online. Na potrzeby panujących czasów powstało, więcej portali oferujących konsultacje lekarskie online. E-wizyty nie tylko zabezpieczają nas przed możliwością zarażenia się, ale także zaoszczędzą nasz czas. Każdy z nas chodź raz siedział w kolejce, kilka godzin w przychodni czekając na wizytę, przy poradach online tego nie doświadczysz. Zwłaszcza w takich czasach jak teraz jest to istotne, ponieważ siedzenie wśród osób chorych może zaniżyć naszą odporność.

Dla osób bojących się pandemii, osoby zabiegane i zapracowane na pewno również docenią możliwość takiego kontaktu z lekarzem.

Lekarz Marcin Łata, również oferuje taką możliwość e-porady. Jest ona w zupełni bezpieczna, a przede wszystkim prosta. Warto też wspomnieć, że tego typu konsultacja lekarska online w zaleceniach nie różnią się niczym od wizyty w gabinecie. Podczas telekonsultacji, lekarz może wystawić e-receptę czy też e-zwolnienie, jeśli zaistnieje taka konieczność.

Jak wygląda telekonsultacja? Odbywa się w dowolnym wybranym miejscu, tak by było komfortowo dla Ciebie (może być w zaciszu twojego domu, lub w takim, w którym jesteś online)

Jak umówić się na telekonsultację?

-wejdź na stronę www.telmedyk.online

-wypełnij formularz wraz z opisem przyczyn twojej e-wizyty

-dołącz np. twoje ostatnie wyniki badań

-dokonaj płatności za e-wizytę

-czekaj na swoją wyznaczoną godzinę i odbądź swoją telekonsultację

Zachęcamy serdecznie do korzystania z usługi telekonsultacji. Dzięki niej zadbasz o swoje zdrowie, ale również zaoszczędzisz swój czas. Szczególną uwagę kierujemy do seniorów, aby narażali swojego zdrowia, oczekiwaniem na wizytę w kolejce tylko wybrali e-wizytę. Jeżeli masz w swojej rodzinie starsze osoby, które mają problem z korzystaniem z internetu, pomóż im! Umów swoją bliską osobę przez portal telemedyk.online, odpisz dokładnie cel wizyty, a samo odbycie telekonsultacji nie powinno być już problematyczne.

Komentarze (4)

Lanza

2 tygodnie temu

Ja ostatnio korzystam głównie z e-konsultacji. Nic mi nie dolega, ale muszę stale zażywać pewne leki i potrzebuję na nie recepty:)

Goplana

2 tygodnie temu

Ja często mam do lekarza takie sprawy, że mogę je załatwić w ramach telekonsultacji. Nie lubię marnować czasu na dojazdy i czekanie w poczekalni.

Zostaw komentarz