Dzieje się Wydarzenia

Konferencja Zdrowie i Ekologia na co dzień

konferencja-zdrowie-i-ekologia-na-co-dzien

Z czym Polakom kojarzy się zdrowy styl życia? Przede wszystkim ze zbilansowaną dietą, bogatą w owoce i warzywa oraz z aktywnością fizyczną. Jak wynika z badań, mimo podnoszącej się świadomości społeczeństwa na ten temat, ponad połowa z nas nie podejmuje żadnych działań, aby być zdrowszym. O tym, jak odpowiednio się odżywiać i co zrobić, by każdego dnia dbać o dobre samopoczucie będzie mowa podczas konferencji Zdrowie i Ekologia na co dzień. Wydarzenie odbędzie się 28 października br. w Rzeszowie.

W dzisiejszych czasach tematyka zdrowego trybu życia staje się bardzo istotną kwestią dotyczącą każdego z nas. Genetycznie modyfikowana żywność, otyłość oraz brak aktywności fizycznej to współczesne problemy, które dotykają coraz większą część społeczeństwa. Aktualnie głównymi zagrożeniem są choroby układu krążenia, które charakteryzują się największą dynamiką wzrostu. Rośnie także liczba nowotworów, często wynikających z prowadzonego stylu życia. Ponadto, obok tak zwanych epidemii cywilizacyjnych, mamy do czynienia z pogarszaniem się kondycji fizycznej. I chociaż zdrowy tryb życia jest coraz bardziej trendy, to faktyczna zmiana postaw nadal pozostaje sporym wyzwaniem. Zajęci codziennymi sprawami, dbanie o siebie odkładamy na później.

Dyskusja o zdrowiu

W dniu 28 października 2014 roku w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbędzie się konferencja Zdrowie i ekologia na co dzień. – Zdrowy tryb życia jest niejako wyzwaniem XXI wieku. Dlatego ideą tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na to, jak istotnym elementem jest żywność, optymalna dieta, a także aktywność fizyczna oraz jak te kwestie wpływają na jakość naszego życia. Chcemy zasygnalizować to, że codzienne praktyki i nawyki wpływają na nasze samopoczucie – mówi Jerzy Hanus, Wiceprezes Stowarzyszenia „Polska Akademia Zdrowia”, które jest organizatorem spotkania.

Eksperci z kraju i zagranicy

Konferencja jest ogólnopolskim wydarzeniem skierowanym do wszystkich zainteresowanych tą tematyką. – W zdrowym stylu życia nie chodzi wyłącznie o ideę czy modę lansowaną przez popkulturę, ale o praktyczne korzyści. Dbając o siebie zwiększamy szansę na uniknięcie wielu chorób, a na co dzień cieszymy się lepszym samopoczuciem i mamy więcej energii do działania – wyjaśnia Marek Wawrzeńczyk, Prezes Stowarzyszenia „Polska Akademia Zdrowia”. Jak dodaje – podczas spotkania prelegenci przedstawią nie tylko teoretyczne aspekty, ale również wiele praktycznych i sprawdzonych wskazówek. Udział w konferencji zadeklarowali eksperci

z zakresu ochrony zdrowia, odżywiania i ekologii. Wśród zaproszonych gości są m.in.: Sir Julian Rose prof. dr hab. inż. Leszek Woźniak, dr Jadwiga Kempisty i Jerzy Maslanky. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Aby zarejestrować się wystarczy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia: www.paz.org.pl/zglos-chec-uczestnictwa/

Informacja prasowa

Komentarze (2)

pati25

8 lat temu

Temat konferencji bardzo ciekawy,interesujący.Wiele będzie można dowiiedzieć się na temat naszego zdrowia,
odżywiania.Mnie to interesuje,ale udział jest niemożliwy

Zostaw komentarz