Seks

Kompleksy związane z penisem. Dlaczego faceci wstydzą się swojego członka?

kompleksy mężczyzn związane z penisem

Czy wiesz, że większość mężczyzn cierpi na kompleksy związane z penisem? Do gabinetów seksuologicznych zgłaszają się panowie, którzy są niezadowoleni z długości, grubości, a nawet kształtu swojego członka. Dlaczego mężczyźni wstydzą się swojego penisa?

Penis jest za krótki

Mężczyźni uważają, że koniec pochwy jest równie wrażliwy na stymulację, jak koniec ich genitaliów. Tymczasem badania naukowe potwierdzają, że najwrażliwsze miejsce w pochwie znajduje się tuż przy jej ujściu. Stymulacja końca waginy rzadko dostarcza niezapomnianych wrażeń.  W związku z tym penetracja wcale nie musi być głęboka, a penis długi. Paradoksalnie mężczyźni, którzy podobnie jak Rasputin mają bardzo długiego członka, mają większe problemy z zadowoleniem partnerki. Wiele kobiet rezygnuje bowiem ze związku z mężczyzną, z którym seks jest bolesny, a za długi penis przy niewłaściwej pozycji może zahaczać o szyjkę macicy. Jest to bardzo wrażliwe miejsce, dlatego otarcia o szyjkę macicy powodują silny ból.

Penis jest za chudy

Nie ma nic gorszego niż członek typu słoik. Jeśli penis jest za gruby,  jego umieszczenie w pochwie nastręcza sporo trudności. Dla pań seks z mężczyzną, który ma członka typu słoik, stanowi niezwykle bolesne przeżycie. Bez długiej gry wstępnej i odpowiedniej lubrykacji może stać się nawet źródłem traumy na całe życie. Panowie, którzy nie mają zbyt grubego członka, powinni cieszyć się z tego faktu. Chudszy penis lub średniak czasem stanowi istne  błogosławieństwo, zwłaszcza gdy kobieta jest drobna i nigdy nie rodziła dzieci.

Kompleksy związane z penisem. Penis jest krzywy

Nie każdy penis wygląda tak samo, co nie znaczy, że został dotknięty jakąś wadą czy chorobą. Członek może być lekko zakrzywiony i taki jego urok. Jeśli uważasz, że coś z nim nie tak, zgłoś się do urologa, który wykona wszystkie potrzebne badania i dokładnie przyjrzy się twojemu członkowi.

Penis jest za bardzo pomarszczony

Mężczyźni czasem po prostu uważają, że ich członek nie prezentuje się szczególnie urodziwie. Po prostu szpeci go zbyt pomarszczona skóra. Tymczasem większość kobiet w ogóle nie przykłada wagi do tego rodzaju kwestii. Ba, zaledwie 5% pań w ogóle interesuje się penisami mężczyzn i ich gabaryty traktuje jako afrodyzjak. Dla 95% kobiet penis to penis, ważne, aby mieścił się w pochwie, nie powodował bólu. Rozpatrują go jako fragment ciała ukochanego faceta i po prostu go akceptują takim, jaki jest.

Penis jest za duży

Wielu mężczyzn w ogóle unika seksu, gdyż uważa, że ich penis jest za duży i mogą w ten sposób sprawić kobiecie ból. Zwłaszcza jeśli któraś z poprzednich partnerek zwróciła facetowi uwagę, że seks z nim należy do mało komfortowych, on może bać się penetracji. Tak często postępują empatyczni mężczyźni, którzy boją się zadać kobiecie ból. Tymczasem problem może rozwiązać odpowiednio lubrykacja, długa gra wstępna i pozycje zapewniające płytką penetrację. Należy też uzgodnić z partnerką, żeby w razie problemów, zasygnalizowała ból bez obaw, że zostanie to źle odebrane. Dobra komunikacja to podstawa udanego seksu.

Dodaj komentarz