Kosmetyki przeciwzmarszczkowe Zmarszczki

Komórki macierzyste – Przełomowe odkrycie w kosmetologii

komorki-macierzyste-przelomowe-odkrycie-w-kosmetologii

Komórki macierzyste zawierają pełen materiał genetyczny (DNA), są lepiej chronione i bardziej odporne niż pozostałe komórki ludzkiego organizmu.

Ustawa o kosmetykach, która reguluje przepisami prawa wszelkiego rodzaju produkty kosmetyczne, zabrania umieszczania w nich substancji pochodzenia zwierzęcego. Nie ma, więc obawy, że w kremach znajdziemy ludzkie komórki macierzyste.

Jako składniki produktów kosmetycznych komórki macierzyste pozyskiwane są biotechnologicznie. Zwykle otrzymuje się je poprzez uszkodzenie rośliny i pobranie komórek z powstałej przy miejscu zranienia tkance. Roślinne komórki tego typu zawierają dużo metabolitów – substancji podtrzymujących aktywność roślin. Oczywiście, materiał roślinny musi być wolny od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń środowiska.

Pobrane komórki macierzyste zamyka się w tzw. liposomach – specjalnych nośnikach, które ułatwiają im przedostanie się do głębszych warstw naskórka.

Właściwości komórek macierzystych:

 • chronią komórki macierzyste skóry,
 • wspomagają naprawę DNA,
 • przedłużają życie fibroblastów (komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny),
 • powodują wzrost elastyczności naskórka,
 • regulują podziały komórkowe,
 • spowalniają starzenie skóry,
 • chronią przed promieniowaniem UV,
 • poprawiają napięcie skóry,
 • chronią przed wolnymi rodnikami.

Eveline Cosmetics

Komórki macierzyste zawierają pełen materiał genetyczny (DNA), są lepiej chronione i bardziej odporne niż pozostałe komórki ludzkiego organizmu.

Cell Skin CareTM ODBUDOWA KOMÓRKOWA to profesjonalny program odmładzający opracowany przez ekspertów laboratoriów Eveline Cosmetics w oparciu o najnowsze osiągnięcia współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej.

Formuły linii bogate w unikalne kompozycje substancji aktywnych działających w synergii z komórkami macierzystymi GARDENIA STEMS GX™, skutecznie redukują zmarszczki, zwiększają jędrność i elastyczność skóry. Trwale cofają oznaki upływającego czasu i „opóźniają zegar biologiczny” komórek skóry, pozostawiając cerę wyraźnie młodszą, bardziej jędrną i pełną energii.

*Innowacyjna seria Cell Skin CareTM ODBUDOWA KOMÓRKOWA cofa oznaki upływającego czasu
i „opóźnia zegar biologiczny” komórek skóry!*

Anti-age’GX Stem Cell Technology™ innowacyjna technologia gwarantuje natychmiastowe, synergiczne działanie naprawcze uszkodzonych komórek skóry.

Gardenia Stems GXTM są to roślinne komórki macierzyste wyselekcjonowane z łodygi rośliny Gardenia Jasminoides.

Gardenia jasminoides, znana też pod nazwą Gardenia lub Gardenia jaśminowata to wiecznie zielony krzew, pochodzący z Azji Wschodniej, znany już w połowie XVIII w. jest silnie rozgałęziony, posiada błyszczące, skórzaste, eliptyczne lub owalne liście oraz kwiaty barwy białej, czasem żółtej i o silnym, przyjemnym zapachu.

Eveline Cosmetics

Komórki macierzyste zawierają pełen materiał genetyczny (DNA), są lepiej chronione i bardziej odporne niż pozostałe komórki ludzkiego organizmu.

Działanie Gardenia Stems GXTM

 • Aktywizuje uśpione naturalne komórki macierzyste skóry do intensywnej samoodnowy.
 • Chroni i regeneruje uszkodzone struktury białkowe naskórka.
 • Zwalcza nawet najbardziej zaawansowane ubytki kolagenu poprzez regulację aktywności enzymów rozkładających kolagen i stymulację powstawania nowych włókien.

W skład serii wchodzą:

 • Przeciwzmarszczkowy krem na dzień i na noc 35+
 • Intensywnie liftingujący krem na dzień i na noc 45+
 • Wypełniający i wygładzający zmarszczki krem na dzień i na noc 55+
 • Intensywnie odmładzający krem na dzień i na noc 65+
 • Intensywnie odmładzający krem pod oczy
 • Rozświetlające serum przeciwzmarszczkowe

Przeczytaj o nich w naszej GALERII

Eveline Cosmetics

Komentarze (4)

elle@elle

10 lat temu

czytalam ze na dluzsza mete komorki macierzyste sa niezdrowe,zaburzaja prawidlowy rozwoj zdrowych komorek i selekcje uszkodzonych i prowadzi to do zmian nowotworowych

pati25

10 lat temu

Super działanie mają te komórki macierzyste.Warto więc szukać kosmetyków z komórkami macierzystymi.Firma Eveline proponuje nam świetny zestaw takich kosmetyków

Mindi

10 lat temu

Firma Eveline robi badania i ciągle udoskonala swoje kosmetyki. W tej serii z komórkami macierzystymi skóra będzie miała wszystko aby była zdrowa i ładnie wyglądała. Przy tym efekt przeciwzmarszczkowy to sprawa wręcz naturalna 🙂

drobina

10 lat temu

Interesujący artykuł i super kosmetyki. Mogę polecić wypełniający i wygładzający zmarszczki krem na dzień i na noc 55+ i Intensywnie odmładzający krem pod oczy, bo mam te kosmetyki i jestem z nich zadowolona:-)

Zostaw komentarz