Dieta

Kolagen do picia – właściwości. W tabletkach, krem czy w płynie/proszku?

Kolagen do picia

Źródło zdjęcia: pexels

Kolagen do picia to ratunek dla każdej osoby, która zauważyła u siebie utratę jędrności skóry lub problemy ze stawami. Jakie ma właściwości i czy warto przyjmować kolagen w takiej formie? Jak wypada on na tle kremów lub tabletek z zawartością kolagenu?

Kolagen do picia – co to jest?

Bardzo dużo źródeł, np. https://znamprodukt.pl/kolagen-do-picia/, informują o tym, że kolagen to jedno z najważniejszych białek w ludzkim organizmie. Pełni rolę białka strukturalnego i nadaje tkankom odporności na rozciąganie, dzięki czemu ma znaczenie przede wszystkim dla zdrowia i młodego wyglądu skóry oraz prawidłowego działania tkanki łącznej, w tym głównie stawów. Organizm sam wytwarza kolagen – niestety, w ograniczonym zakresie. Jego produkcja zaczyna gwałtownie spadać po przekroczeniu 25. roku życia, co objawia się pierwszymi zmarszczkami. Jest to bardziej widoczne u kobiet, których skóra jest z natury cieńsza i bardziej podatna na starzenie się.

Jedynym sposobem na zahamowanie tych zmian jest dostarczanie organizmowi kolagenu z zewnętrznych źródeł. W tym celu warto sięgnąć po gotowe produkty, zawierające to białko w dobrze przyswajanej przez człowieka formie.

Kolagen do picia jest najpopularniejszym rozwiązaniem dla osób, które chcą zwiększyć poziom kolagenu w swojej skórze czy stawach. Najczęściej dostępny jest w proszku, który rozpuszcza się w wodzie, by stworzyć wygodny do spożycia napój kolagenowy. Zawiera specjalną, hydrolizowaną formę tego białka – jest ona „pocięta”, dzięki czemu jest znacznie łatwiej wchłaniana przez organizm. Kolagen nie jest jednak w takiej sytuacji transportowany bezpośrednio do skóry – jego zadaniem jest stymulowanie organizmu do zwiększenia produkcji własnego białka, co najskuteczniej poprawia gęstość i jędrność skóry oraz prowadzi do spłycenia zmarszczek.

Właściwości kolagenu do picia

Kolagen do picia posiada wiele cennych właściwości, dzięki którym stał się niezwykle popularny na całym świecie. Stosuje się go głównie jako sposób na zatrzymanie młodego wyglądu skóry – dzięki jego regularnemu stosowaniu można bowiem utrzymać wysoki poziom kolagenu w organizmie, co przekłada się na bardzo jędrną, gęstą skórę i chroni przed przedwczesnymi zmarszczkami. Z tego względu stał się jednym z głównych elementów terapii przeciwstarzeniowych, stosowanych m.in. przez gwiazdy. Ponadto, może rozwiązać także problemy zdrowotne ze stawami, wzmacniając je, zapobiegając ich kontuzjom oraz wspomagając regenerację po urazach.

Napój kolagenowy – czy jest skuteczny na stawy?

Napój kolagenowy może mieć bardzo pozytywny wpływ na stawy  przy regularnym stosowaniu. Dzięki temu w organizmie znacznie wzrośnie poziom kolagenu, który gra główną rolę w budowie stawów, zapewnia odpowiednią elastyczność chrząstek, a także wpływa na produkcję mazi stawowej, chroniącej tkankę łączną przed ścieraniem się. Organizm z prawidłowym poziomem kolagenu o wiele łatwiej regeneruje się po wszelkich urazach stawów, utrzymuje odpowiedni zakres ruchów oraz jest zabezpieczony przed dolegliwościami bólowymi, dotykającymi kolan, bioder czy łokci.

Ponieważ kolagen do picia jest najlepiej przyswajalną formą tego białka, idealnie sprawdzi się dla osób, które zmagają się z problemami ze stawami. Regularne zażywanie tego typu produktów spowoduje zwiększenie produkcji naturalnego kolagenu w organizmie, co przełoży się na zdrowsze, mocniejsze stawy.

Czy warto stosować kolagen pitny na zmarszczki?

Kolagen pitny to również najlepszy sposób na zmarszczki. Wynika to z wagi kolagenu w zachowaniu młodego wyglądu skóry – ma on ogromny wpływ na jej napięcie, gęstość, elastyczność i jędrność. Spadek poziomu kolagenu w organizmie w pierwszej kolejności widać właśnie po cerze – to on jest bowiem przyczyną takich oznak starzenia się, jak zmarszczki i bruzdy, utrata elastyczności skóry, opadające powieki czy zmiana owalu twarzy na skutek opadania policzków.

Aby uchronić się przed takimi przykrymi efektami i jak najdłużej zachować młody wygląd twarzy, a także skóry na całym ciele, warto regularnie zażywać właśnie kolagen w płynie. Dzięki swojej świetnej przyswajalności rzeczywiście wpływa on na poziom kolagenu w organizmie, znacznie zwiększając jego naturalną produkcję. Efektem jest nie tylko zapobieganie pierwszym rezultatom starzenia się skóry, ale również cofanie widocznych już objawów tego procesu. Może on spłycić obecne już zmarszczki oraz zwiększyć gęstość i jędrność skóry, co przełoży się na odmłodzenie jej wyglądu.

Kolagen w tabletkach, krem z kolagenem czy kolagen w płynie/proszku?

Na rynku można także znaleźć inne źródła kolagenu, których zadaniem jest zwiększenie poziomu tego białka w organizmie w celu poprawy zdrowia stawów oraz zapobiegania starzeniu się skóry. Które z nich są najskuteczniejsze – kolagen w tabletkach, w kremach czy omówiony już kolagen w płynie?

Kolagen w tabletkach

Dość trudno jest dostarczyć sobie kolagenu w diecie – występuje on bowiem w bardzo ograniczonej liczbie produktów, które w dodatku mogą być kłopotliwe w spożyciu, szczególnie w większych ilościach. Znajduje się bowiem głównie w żelatynie i zwierzęcych podrobach, przez co nie jest łatwo włączyć go do swojej diety. Na pomoc przychodzą w takiej sytuacji suplementy z kolagenem, które mają uzupełnić zapotrzebowanie organizmu na to białko, przyczyniając się do zwiększenia jędrności skóry, spłycenia zmarszczek, a także poprawy zdrowia stawów.

Kolagen w tabletkach może być skuteczny, o ile zdecydujemy się na wartościowy preparat, zawierający odpowiedni typ tego białka. Oczywiście w preparatach tego typu nie wykorzystuje się ludzkiego kolagenu, a jego zastępstwa w formie kolagenu odzwierzęcego. Najzdrowszym i najlepiej przyswajalnym przez organizm człowieka typem jest kolagen morski, pochodzący od ryb. Pozyskuje się go głównie z rybnych skór.

Kolagen w tabletkach może być więc dobrym rozwiązaniem, jednak ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego środka, pochodzącego od sprawdzonego producenta i wykorzystującego najlepszą formę białka.

Krem z kolagenem

Kiedy myślimy o pielęgnacji skóry i jej ochronie przed przedwczesnym starzeniem się, w pierwszej kolejności skupiamy się na kosmetykach. Również w tym przypadku możemy wesprzeć się specjalnymi produktami do pielęgnacji skóry – dostępne są bowiem kremy z kolagenem. Ich zadaniem jest dostarczenie białka z zewnątrz, co ma powodować zagęszczanie się skóry i działanie przeciwzmarszczkowe.

Niestety, w praktyce kolagen zawarty w kremach ma zbyt duże cząsteczki, żeby mógł przeniknąć przez naskórek do skóry właściwej. Dodatkowo zadaniem preparatów tego typu powinna być stymulacja produkcji naturalnego kolagenu, który będzie realnie wpływał na gęstość, elastyczność i młody wygląd skóry. Pielęgnacja twarzy kremem z kolagenem nie przyniesie więc efektów w postaci ochrony przed zmarszczkami czy ujędrnieniem skóry – jedynym skutkiem będzie nawilżenie cery.

Kolagen w płynie/proszku

Najbardziej godnym uwagi produktem jest kolagen w płynie. Przynosi on najlepsze efekty ze względu na specjalną, hydrolizowaną formą tego białka, dzięki czemu jej cząsteczki są bardzo małe i świetnie wchłaniają się do organizmu. Kuracja napojami kolagenowymi przynosi efekty już po kilku tygodniach stosowania – można zauważyć rezultaty w formie większego napięcia skóry i spłycenia zmarszczek. Kilka miesięcy stosowania kolagenu w płynie pozwala znacznie odmłodzić wygląd twarzy poprzez zagęszczenie skóry, która stanie się bardziej jędrna, mniej podatna na powstawanie zmarszczek i gładsza. Kolagen w proszku to też świetna opcja dla osób zmagających się z bólami i dolegliwościami dotyczącymi stawów – kuracja wysoko przyswajalnym kolagenem pozwala chronić stawy przed uszkodzeniami i chorobami oraz wspomaga ich regenerację po urazach i kontuzjach.

Kolagen w płynie jest wygodny w użyciu – wystarczy raz dziennie rozpuścić porcję proszku w wodzie i wypić przygotowany w ten sposób napój, dostarczając sobie potrzebną dawkę kolagenu. Warto szukać przede wszystkim kolagenu od sprawdzonego producenta, który poza białkiem będzie uzupełniony najwyżej naturalnymi składnikami, wzmacniającymi jego działanie. Najlepiej unikać produktów zawierających syntetyczne substancje, ponieważ mogą powodować one nieprzyjemne skutki uboczne. Kolagen od dobrego producenta może być bezpiecznie stosowany przez każdego i ma wyłącznie pozytywny wpływ na organizm, dlatego można bez problemu zdecydować się na pełną kurację z jego użyciem.

Podsumowując, kolagen w płynie to świetne rozwiązanie dla każdej osoby, która chce na dłużej zachować młody wygląd skóry. Skutecznie wpływa bowiem na produkcję naturalnego kolagenu w organizmie, przyczyniając się do wzrostu jego poziomu, co szybko stanie się widoczne poprzez poprawę gęstości, jędrności i napięcia skóry. Może pomóc też osobom, które mają problemy ze stawami. Najlepiej postawić na dobrej jakości kolagen do rozpuszczenia w wodzie, który cechuje się najwyższą przyswajalnością i skutecznością.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz