Kultura Styl życia

Kogut domowy – Natasza Socha

Kogut domowy - Natasza Socha

Życie bywa nieprzewidywalne i czasem trzeba wywrócić wszystko do góry nogami, by wróciło na właściwe tory. Tak dzieje się u Jakuba, który z pracującego mężczyzny zamienia się w domową gosposię, ogarniającą trzy córki. Czy Kogut domowy odnajdzie się w swoim kurniku? Natasza Socha pokazuje prawdziwe oblicze tacierzyństwa, pełne niecodziennych zdarzeń i poczucia humoru.

Jak zostać kogutem domowym?

Przyjęło się, że to kobiety częściej zostają w domu, opiekują się dziećmi, gdy ich mężowie zarabiają na dom ciężko pracując. Tak też jest na początku powieści Sochy, aż do momentu, kiedy Jakuba zwalniają z pracy w banku. Redukcja etatów pozbawia Jakuba źródła dochodu, które utrzymywało jego nie tak małą rodzinę. Trzy córki, każda w innym wieku oraz żona, która dotychczas pracowała tylko kilka godzin dziennie. Kuba wpada na pomysł, by jego żona Nika powróciła na cały etat do pracy, a on w tym czasie przejmie jej wszystkie obowiązki domowe. Sytuacja ma być tylko przejściowa, dopóki Kuba nie znajdzie nowej pracy. I tak właśnie zaczyna się nowy rozdział w życiu mężczyzny, który chyba do końca nie jest świadomy, co go czeka.

Trzy M i on

Jedno dziecko to już coś, a troje i to w dodatku same dziewczyny to wielkie wyzwanie. Niemowlę, przedszkolak oraz nastolatka. Gorzej być nie mogło. Już pierwszego dnia z dziewczynkami, Kuba przekonuje się, ile rzeczy jest do zrobienia w domu, a czas płynie w zastraszająco szybkim tempie. Córki, z czego każda ma imię na literę M wcale nie ułatwiają mu zadania. Podkreślają, że wolą mamę, bo przecież mama wszystko wie lepiej. Ale Kuba postanawia ambitnie i zadaniowo podejść do sprawy. Odpowiednie przygotowanie, zarządzanie czasem i poznanie bliżej świata dziewczynek pozwala mu na coraz lepsze ogarnięcie domu.

Makary, Marianna i Berenika

Nika, czy inaczej Berenika, czyli żona Kuby, ku radości swojego szefa wraca na pełen etat i już na wejściu dostaje nowy projekt do realizacji, a wraz z nim partnera – Makarego. Przystojny i wygadany Makary sprawia, że w Nice budzą się dawno uśpione uczucia. Czy niewinny flirt zamienia się w coś więcej, niż tylko wspólne lunche i praca po godzinach? W życiu Kuby pojawia się starsza pani Marianna, która okaże się bardzo pomocną osobą. Kuba odnajdzie wsparcie w swoim rówieśniku, poznanym przy piaskownicy. Ale to nie koniec postaci, które pojawią się w domu tytułowego koguta. Zenon i Grażyna także wtrącą do niego swoje trzy grosze.

Jakie wyzwania czekają Kubę? Czy Berenika ulegnie Makaremu? Natasza Socha w świetnym stylu ukazuje życie rodzinne, które pełne jest niespodzianek, a każdy dzień przynosi coś niespodziewanego i zabawnego. Koniecznie sięgnijcie po powieść Kogut domowy wydawnictwa Pascal i przekonajcie się, że ojciec może być równie dobrą matką.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Zostaw komentarz