Kultura Styl życia

Kochanka księcia – Geneva Lee

kochanka księcia

Powieści erotyczne  w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Po sukcesie Greya zaczęły  pojawiać się kolejne książki z sensualnymi opisami scen seksu. Czy tak naprawdę możliwe jest jeszcze stworzenie historii innej niż wszystkie, która porwie czytelniczkę od pierwszej do ostatniej strony? Czy Kochanka księcia autorstwa Genevy Lee zaskoczyła nas w jakiś sposób?

Kochanka księcia – powieść o romantycznej miłości z seksem w tle

Tak naprawdę mogłoby się wydawać, iż chcąc się wybić, Geneva Lee powinna opisać jeszcze ostrzejsze sceny seksu. Pokazać coś, o czym mówi się rzadko. Tymczasem autorka postanowiła wybić się historią, w której główną rolę odgrywa miłość. To właśnie to piękne uczucie staje się zaczątkiem związku, któremu towarzyszy dobry seks. W rezultacie Kochanka księcia przemawia do kobiecej wyobraźni bardziej niż 50 twarzy Greya.  Panie lubią jednak seks, któremu towarzyszą emocje i budowanie bliskości.  Wprawdzie sceny erotyczne ukazane przez Genevę Lee noszą znamiona lekkiej dominacji, ale autorka zadbała o to, aby zostały przedstawione z wyczuciem.  Pisarka zadbała o to, aby seks nie zdominował powieści Kochanka księcia. Stworzyła ciekawą, wielowątkową fabułę, w którą wplotła sceny erotyczne.

Kobieta, która nie czuje się gorsza od rodziny królewskiej

Gdy myślimy o kobiecie, która serce księcia, na ogół wyobrażamy sobie Kopciuszka. Panią bez grosza przy duszy, która jest nieporadna i nieco wstydliwa. Nauczono nas bowiem, że cicha woda brzegi rwie. Tymczasem Clara jest przeciwieństwem Kopciuszka.  To bogata, dobrze sytuowana Amerykanka, która nie zważa na konwenanse. Nie postrzega rodziny królewskiej jako lepszej od innych familii. Uważa bowiem, że wszyscy ludzie są sobie równi. Clara nie ma oporów przed wyrażeniem własnego zdania. Gdy coś myśli, to mówi o tym głośno i bez skrępowania.   Rodzina królewska nie jest oczywiście przychylna związkowi Clary i swojego dziedzica. Nie podoba jej się, że kobieta należy do tych wyzwolonych, co chętnie i twardo stawiają na swoim.

Udany debiut literacki Genevy Lee

Geneva Lee postanowiła podejść nieszablonowo do konstrukcji powieści Kochanka księcia. W rezultacie otrzymujemy powieść inną niż większość dostępnych na rynku. Nie jest to ckliwy romans, ale każda kobieta odnajdzie w książce szczyptę romantyzmu, pożądania i chemii, która przyjemnie rozlewa się po całym ciele, gdy jesteśmy zakochani.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne tomy z cyklu Royals. Z pewnością będą równie nietuzinkowe jak literacki debiut Genevy Lee.

Dodaj komentarz