Kultura Styl życia

Kochanek Idealny – Nicole Jordan

kochanek idealny

Nicole Jordan zabiera nas w podróż w czasie do początków XIX wieku i okresu panowania Napoleona Bonapartego. Autorka nie skupia się jednak na historii i bitwach, lecz na relacjach damsko-męskich.  Kochanek Idealny to świetnie napisany romans, który chwyta za serce i sprawia, że nie sposób się od niego oderwać.

Opowieść o dobrze urodzonej damie, która zakochała się w „piracie”

Kate jest dobrze urodzoną damą, która odziedziczyła spory majątek. Choć słynie z kojarzenia par, jej swatanie zawsze kończy się wybuchem wielkiej miłości, sama jest samotna i nie do końca szczęśliwa. Kate to bowiem kobieta z ogromnym temperamentem, który musi znaleźć ujście. Kobieta dość szybko straciła rodziców. Jej mama i tato popłynęli do Francji, aby odzyskać rodzinne klejnoty. Niestety, u jej wybrzeży stracili życie. Po latach Kate odkrywa, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, lecz zaplanowane morderstwo. Baronowa postanawia udać się w miejsce, w którym zginęli jej rodzice. Potrzebuje jednak pomocy i liczy, że tej udzieli jej Brandon Deverill w zamian za znalezienie mu odpowiedniej narzeczonej.

Brandon spędził wiele lat na statkach, jego rodzina posiada bowiem w Ameryce firmę żeglugową. Wbrew pozorom życie Deverilla nie jest jednak usłane różami. Mężczyźnie przyszło odpierać ataki wrogich sił na Amerykę, Brandon wielokrotnie musiał zabijać swoich wrogów, co odcisnęło ślad na jego psychice. Po latach Deverill powraca do Londynu, aby przejąć odziedziczony majątek po swoim dalszym krewnym i ustatkować się po latach emocjonalnej tułaczki.

Kochanek Idealny – historia mężczyzny, który wzbrania się przed miłością

Choć Brandon prosi Kate o pomoc w znalezieniu żony, to w rzeczywistości od początku zamierza ożenić się tylko z nią. Niestety, Deverill ma pewną wadę. Nie zamierza angażować się emocjonalnie w związek z żadną kobietą. W ten sposób chroni się przed ewentualnym bólem i cierpieniem. Kate to nie odpowiada, bowiem ona pragnie wyjść za mąż z prawdziwej miłości, podobnie jak jej rodzice. Brandon nie ma dobrych wzorców, jego matka i ojciec zawarli układ bez śladu uczucia.

Kate znajduje się w trudnej sytuacji, bowiem od dawna ciągnie ją do Brandona. Przed laty baronowa chciała z nim uprawiać seks, ale ten jej odmówił i tym samym upokorzył. Czy Kate da upust swoim pierwotnym żądzom? Jakie niespodzianki przyniesie tym młodym ludziom podróż do Francji? Czy Brandonowi uda się zwalczyć strach przed miłością? Aby przekonać się, jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów, koniecznie musicie przeczytać romans historyczny Nicole Jordan.

Nicole Jordan – mistrzyni pikantnych romansów historycznych

Kochanek Idealny to nie tylko opowieść o miłości i emocjonalnych zawirowaniach, to także powieść erotyczna. Śmiałe sceny seksu są tak obrazowo opisane, że nie powstydziłaby się ich autorka 50 twarzy Greya. Kochanek Idealny to świetna propozycja dla kobiet, które pragną poprawić sobie humor w długi, zimowy wieczór. To jedna z tych książek, które czyta się dla czystej przyjemności.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz