Seks

Kocham ją, ale boję się, że nie sprawdzę się jako kochanek

strach przed seksem

Stało się, zakochałeś się w niej praktycznie od początku. Ona emanuje czymś, co na ciebie działa. Od razu wpadła ci w oko, bo jest piękna. Na dodatek oczarowała ciekawym charakterem. Zakochałeś się, ale boisz się zrobić krok do przodu. Z jednej strony chciałbyś ją mieć tylko dla siebie.  Z drugiej przeraża cię związek. Myślisz sobie: kocham ją, ale boję się, że nie sprawdzę się jako kochanek.  Unikasz zaangażowania, bo nie chcesz cierpieć. Ale mimo to wciąż ją kochasz i boli cię każdy wieczór spędzony bez niej, gdy nie wiesz, co, gdzie i z kim robi.

Strach przed seksem z ukochaną kobietą – skąd się bierze?

Przede wszystkim musisz sobie uświadomić źródło swojego lęku. Zapewne masz problemy z samooceną, skoro boisz się, że źle wypadniesz. Co jest ich przyczyną? Czy nie masz doświadczenia z kobietami, a ona w przeszłości uprawiała seks z mężczyznami? A może twoja była dziewczyna wypowiedziała się niepochlebnie na temat twoich umiejętności w łóżku? Zdarza się, że dorosłe dzieci rodziców, którzy zbyt często zaglądali do kieliszka, zupełnie nie wierzą w siebie. Mają tak niską samoocenę, bo rodzice nie zaszczepili w nich dobrych wzorców, że zupełnie nie radzą sobie w intymnych relacjach z płcią przeciwną.

Prawiczek też może być świetnym kochankiem

Znasz już swojego demona. Jeśli przed jej poznaniem byłeś prawiczkiem, to nic złego. To, że ona ma doświadczenie seksualne, nie oznacza, że oczekuje od ciebie cudów i z kimkolwiek cię porównuje. Każdy kiedyś zaczynał i kobiety wiedzą, że jest to trudne i na pewno patrzy na ciebie życzliwym okiem. Poza tym bardzo jej się podobasz, jeśli zgodziła się z tobą pójść do łóżka.  Ty zaczynasz swoją przygodę z seksem, więc na pewno będziesz się bardzo starał. Przejrzysz publikacje w internecie, poczytasz o tym, jak ważna jest gra wstępna. Do czego zmierzamy? Chcemy ci powiedzieć, że brak doświadczenia nie przekreśla cię w oczach doświadczonej kobiety. Na pewno ona cię z nikim nie porównuje, ale jeśli to robi to w pozytywny sposób. On się bardzo stara, czego nie można powiedzieć o poprzednikach. Poza tym, gdy kobieta jest zauroczona facetem, seks jest dla niej przyjemny, jeśli on tylko się stara. Nie jest ważny orgazm, ale fakt, że dotyka nas ukochany mężczyzna, który bardzo nam się podoba fizycznie i robi to w sposób wolny od bólu.  Jeśli brakuje ci doświadczenia, musisz pamiętać tylko o dwóch rzeczach. Po pierwsze, starać się, aby było miło. Po drugie, nie robić nic, co mogłoby ją zaboleć. Jeśli będziesz przestrzegał tych dwóch zasad, ona uzna, że jest jej z tobą cudownie w łóżku. Kobiety mają zupełnie inne podejście do seksu niż mężczyźni. Jesteśmy bardzo relacyjno-uczuciowe. Liczy się dla nas czułość i fakt, że facet naprawdę chce, aby nam było dobrze. Co może manifestować się tym, że pozasłania okna, zamknie drzwi na klucz i będzie nas dotykał po całym ciele, zanim przejdzie do penetracji. A po mocno nas przytuli i szybko nie wypuści z objęć. Wtedy jesteśmy nim absolutnie oczarowane. To, czy był orgazm jest bez znaczenia.

Nie przenoś złych doświadczeń na obecny związek

To, że była sprawiła ci przykrość i uznała za kiepskiego kochanka, nie oznacza, że obecna  kobieta uważa tak samo. Może dla niej jesteś właśnie idealny, bo dotykasz ją tak, że przyprawiasz ją o dreszcze pożądania.  A może cudownie całujesz i ona czuje, że niesamowicie ją podniecasz, gdy penetrujesz językiem jej usta? Kobiety lubią różne pieszczoty. Poza tym pamiętaj, że kobieta, która cię kocha, naprawdę nie zamieni cię na najlepszego kochanka świata, przy którym będzie miała jeden orgazm za drugim. Bo dla niej liczy się aspekt emocjonalno-relacyjny. Ona chce z tobą iść do łóżka, bo cię kocha i czuje się z tobą niezwykle blisko.

Ona wie, jaki jesteś i cię akceptuje

Jeśli twój problem sięga dzieciństwa, to musisz zrozumieć, że rodzice może nie umieli okazać ci miłości i akceptacji tak, jak na to zasługujesz. Ale to nie oznacza, że nie zasługujesz na miłość swojej kobiety. Ona zapewne akceptuje cię takim, jakim jesteś i postrzega jako wartościowego, dobrego faceta. Gdyby było inaczej, już dawno by cię zostawiła i zajęła się szukaniem kolejnego mężczyzny. Kobiety są pod tym względem bardzo konsekwentne. Jeśli przyjrzysz się badaniom socjologicznym, dowiesz się, że kobiety do 35. roku życia myślą głównie o swoim dobru. Coś im się nie podoba, to zostawiają faceta i szukają następnego. Nie tracą czasu na kiepskie i nierokujące znajomości. Po 35. roku życia robią się mniej wybredne. Kobiecie do 35. roku życia dużo łatwiej znaleźć faceta do związku niż na odwrót. Takie są wyniki badań. Zamiast przed nią uciekać, wzbraniać się przed miłością, poddawać kompleksom kiepskiego kochanka, daj jej szansę dokonać samodzielnego wyboru. Jeśli chce z tobą być, uprawiać seks, to znaczy, że masz w sobie to coś;)

Kocham ją, ale boję się, że nie sprawdzę się jako kochanek. Po prostu działaj, gdy masz zielone światło!

Jeśli naprawdę ją kochasz, to zrób coś. Nie bój się, że cię odrzuci albo uzna za kiepskiego kochanka. Na początek napisz do niej cokolwiek.  Znajdź jakiś pretekst tak, jak robią to normalni ludzie. To nic nie znaczy, takie rzeczy piszą też koledzy. Jak rozmowa zacznie się kleić, zaproś ją na spacer, argumentując to tym, że chcesz się przejść przed snem i zapytaj, czy do ciebie dołączy.  Jak będzie miło, chwyć ją za rękę. Jak się po chwili nie wyrwie, możesz iść dalej i objąć ją w pasie. Teraz masz już pewność, że możesz sobie pozwolić na więcej. Ona cię pragnie i dopuszcza do siebie, czyli chyba nie jesteś takim złym kochankiem, za jakiego sam się uważasz. Jakby jej nie było z tobą dobrze, to ukróciłaby każdą próbę kontaktu fizycznego. Pamiętaj, że zawsze możesz korzystać z pretekstów i się nimi asekurować. Złap ją za rękę, pytając, czy nie jest jej zimno. Obejmij w pasie pod pretekstem tego, żeby było wam cieplej, żebyście szli jednym tempem. Jesteś inteligentny, więc sobie jakoś poradzisz i wymyślisz coś sensownego.

Dodaj komentarz