Kultura Styl życia

Kochać, jak to łatwo powiedzieć – Marian Bala

Kochać, jak to łatwo powiedzieć

Szukasz powieści o uczuciu młodych ludzi, której akcja rozgrywa się w czasach PRL-u? Koniecznie musisz sięgnąć po książkę Mariana Bali pt. Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Jaką historię ukazano na jej kartach?

PRL jako okres szarej rzeczywistości

PRL kojarzy nam się z szarą, smutną rzeczywistością. W sklepach  brakowało wszystkiego. Na próżno było w nich szukać modnych ubrań czy egzotycznych przypraw. Tymczasem młodzi ludzie, którzy chodzili do technikum, często wiedli szczęśliwe i pełne przygód  życie.

Prawdziwa, męska przyjaźń

Maniek i Janusz to dwaj przyjaciele, którzy uczęszczają razem do Technikum Mechanicznego w Oleśnicy. Tych dwoje przeżywa razem pierwsze fascynacje, wyjścia do klubu i redagowanie szkolnej gazetki. Młodzi mężczyźni odnoszą liczne sukcesy, ale też porażki. Nic, co ludzkie, nie jest im obce.

Czy kobieta poróżni przyjaciół?

Sytuacja zmienia się, gdy na horyzoncie pojawia się jasnowłosa Sara. Kobieta ma w sobie tyle uroku, że Maniek nie potrafi się jej oprzeć. Zakochuje się w tej młodej dziewczynie. Czy osoba Sary poróżni przyjaciół?  Jak rozegrają się losy głównych bohaterów w skomplikowanej rzeczywistości późnych lat 60. ubiegłego stulecia?

Kochać, jak to łatwo powiedzieć to powieść, która opiera się na faktach. To pełna nostalgii historia o dojrzewaniu, pierwszych trudnych decyzjach i przyjaźni, która czasem rozpada się wskutek upływu czasu.

Komentarze (3)

alibabka

3 lata temu

Ciekawe, czy młodzieńcza przyjaźń przetrwa próbę czasu. Ja mam jedną przyjaciółkę z dzieciństwa, widujemy się co najmniej raz w tygodniu:)

Zostaw komentarz