Miłość i związki

Kobiety wolą brunetów czy blondynów?

kobiety wolą brunetów czy blondynów

Podobno mężczyźni wolą blondynki i to ich urokowi ulegają częściej niż wdziękom brunetek. A jak jest z kobietami? Czy panie również mają swoje preferencje odnośnie koloru włosów? Kobiety wolą brunetów czy blondynów?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niewątpliwie jasny kolor włosów jest rzadziej spotykany, ponieważ warunkują go geny recesywne. Ciemne włosy to cecha dominująca, dlatego większość ludzi na świecie ma właśnie takie pukle. Najwięcej jasnowłosych panów można spotkać w Europie w krajach słowiańskich i nordyckich. Im dalej na zachód i południe Europy, tym jasny kolor włosów staje się rzadszy. Jak zapewne zdołałyście zauważyć, zarówno bruneci, jak i blondyni cieszą się powodzeniem wśród pań. To, jaki mężczyzna zawróci nam w głowie, to bardzo złożona sprawa. Każda z nas ma też swój gust. Przyjrzyjmy się jednak teoriom biologicznym i psychologicznym. Co specjaliści mówią nt. preferencji pań?

Bruneci mają więcej testosteronu

Naukowcy odkryli, że melanina, która warunkuje ciemny kolor włosów, idzie w parze ze zwiększoną ilością testosteronu. W związku z tym kobiety podświadomie nierzadko mają większą słabość do brunetów, gdyż ci wydają im się bardziej męscy i silniejsi.  Niektóre kobiety nie tylko lubią ciemne włosy na głowie, ale też mocno owłosione ciało – plecy, klatę, ręce i nogi. Taki widok działa na nie jak magnes i budzi w niech pierwotne instynkty. Owłosiony brunet jawi im się jako kwintesencja męskości, idealny kochanek i facet, który potrafi stanąć w ich obronie. Tak działa biologia. A jak psychika?

Kobieta szuka faceta podobnego do najważniejszego krewnego w swoim życiu

Masz świetne relacje z ojcem, prawdopodobnie będziesz chciała, aby twój facet był do niego podobny. Jeśli tato jest blondynem, będziesz miała słabość do blondynów. Natomiast jeśli kontakt z nim jest kiepski, a najważniejszym mężczyzną w twoim życiu jest wujek ze strony mamy, to będziesz szukała dla siebie mężczyzny podobnego do brata swojej matki. Jeśli chrzestny jest owłosionym brunetem z zarostem i ciemnymi oczami, to tacy faceci będą budzili twoje zainteresowanie.

Kobiety wolą brunetów czy blondynów? Pierwsze zauroczenie

Przypomnij sobie, jak wyglądał pierwszy mężczyzna, w którym się zakochałaś. Czy był to kolega z gimnazjum o ciemnych włosach i brązowych oczach oraz szczupłej budowie ciała?  Jeśli tak, to prawdopodobnie do dziś masz większą słabość do przystojnych, szczupłych i ciemnookich brunetów. Pierwsze zauroczenie ma duży wpływ na nasze dorosłe życie. Nawet jeśli miałaś tylko 14 lat, gdy  zakochałaś się po raz pierwszy, to prawdopodobnie podświadomie będziesz szukała faceta podobnego do swojego pierwszego obiektu fascynacji.

Komentarze (3)

pati25

4 lata temu

Sądzę,że dla kobiet kolor włosów nie ma większego znaczenia.Bo kobieta,przypuśćmy woli brunetów,to już nie zwróci uwagi na blondyna,który bardzo ej się podoba.I nie umówi się z nim.

dulcynea

4 lata temu

Uważam , że kolor włosów nie ma większego znaczenia .
Mój pierwszy chłopak , który mi się podobał to był blondyn .Chyba zawsze podobali mi się blondyni . A mój mąż to brunet , wiem też że mojemu mężowi bardziej podobały się brunetki , a ożenił się z blondynką .
Cóż liczy się człowiek a nie kolor włosów .

Irena

4 lata temu

Mężczyźni z którymi się spotykałam to przeważnie bruneci. Aczkolwiek chyba kolor włosów nie ma większego znaczenia. Mężczyzna po prostu musi się podobać i musi mieć to coś w sobie. Akurat tak jakoś wychodziło, że to byli to bruneci. Może dlatego, że w mojej najbliższej rodzinie wszyscy mają ciemne włosy, więc jakoś tak lepiej czuję się wśród brunetów 🙂

Zostaw komentarz