Miłość i związki

Jakie kobiety onieśmielają mężczyzn?

jakie kobiety onieśmielają mężczyzn

Choć mogłoby się wydawać, że im więcej zalet posiada kobieta, tym lepiej wypadnie w oczach mężczyzny, to okazuje się, że niektóre cechy mogą przynosić nieoczekiwany efekt. Chodzący ideał paraliżuje i odbiera pewność siebie. Jakie kobiety onieśmielają mężczyzn?

 

Pewność siebie

Generalnie wysoka samoocena jest nie tylko korzystna dla zdrowia psychicznego, ale też uchodzi za cechę ze wszech miar pożądaną. Kobieta, która zna swoją wartość,  nie ma kompleksów i powodów, aby odgrywać się na innych, testować męską zazdrość itp. Ona po prostu wie, kiedy facetowi na niej zależy i nie musi zniżać się do poziomu swoich koleżanek, aby doprowadzić go do furii z powodu zazdrości.  Kobiety pewne siebie nie wydzwaniają do mężczyzny, aby go kontrolować na każdym kroku i nie zakazują mu wypadów z kumplami na piwo.  Wysoka samoocena wpływa też pozytywnie na jakość życia erotycznego, panie, które znają swoją wartość, są odważniejsze w sypialni i chętniej  okazują czułość swoim partnerom.  Czują się bowiem swobodnie i nic ich nie krępuje. Pewność siebie to zaleta, ale może onieśmielać mężczyzn. Wykorzystaj ją zatem, aby sprawić  facetowi jakąś miłą niespodziankę.

Zaradność i niezależność

Cóż, żyjemy w XXI wieku i mamy równouprawnienie, musimy zatem radzić sobie w wielu sytuacjach, w tym także takich, które niegdyś stanowiły domenę mężczyzn. Zaradność  wymusiło na nas życie. Mimo to każda kobieta ma także swoje słabe strony. Wiele pań jest zaradnych życiowo, potrafi na siebie zarobić, zarządzać zespołem pracowników, ale są rzeczy, w których muszą prosić o pomoc – naprawa cieknącego kranu, znalezienie fachowca lub niepohamowana ludzka złośliwość. Każda kobieta jest czasem  słaba i potrzebuje pomocnego męskiego ramienia. Nie należy zatem na siłę zgrywać się na specjalistkę w każdej możliwej dziedzinie.  Jeśli czegoś nie wiesz, po prostu powiedz. To żaden wstyd, w końcu nie jesteś już w szkole i nie musisz mieć szerokiej wiedzy w każdej możliwej dziedzinie nauki.  Nie chodzi też o tym, żeby kreować się na osobę słabszą, niż jest się w rzeczywistości. Po prostu bądź sobą. Nie jesteś alfa i omegą, ale potrafisz się sama utrzymać i nie szukasz sponsora. To chyba całkiem rozsądne połączenie?

Inteligencja w parze z własnym zdaniem

Oficjalnie każdy mężczyzna deklaruje, że szuka inteligentnej kobiety. W rzeczywistości jednak wielu facetów obawia się pań, które przewyższają ich swoim intelektem. Nie wszyscy panowie lubią też kobiety mające własne zdanie i niebojące się go wyrazić.  Jeśli u ciebie inteligencja idzie w parze z własnym zdaniem, to możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera, ale nie oznacza to, że masz zacząć zgrywać słodką idiotką. Bądź sobą, bo twoja prawdziwa natura prędzej czy później ujdzie światło dzienne. Zgrywając słodką idiotkę, możesz przyciągniesz do siebie faceta, ale go nie utrzymasz na dłuższą metę, bo w końcu przestaniesz udawać i wtedy on przeżyje szok. Pokazując swoją inteligencję, przyciągasz do siebie równie inteligentnych mężczyzn. Facet, który dorównuje ci szeroko pojętą wiedzą, nie ma powodów, by się ciebie bać i unikać spotkań z tobą.

Wyższe wykształcenie

Kobieta, która przewyższa poziomem wykształcenia mężczyznę, może go onieśmielać.  Nie oznacza to, że nadeszła pora, aby ukrywać nazwę uczelni i kierunek, który ukończyłaś. Po prostu daj facetowi wyraźnie do zrozumienia, że ważniejsza od poziomu wykształcenia jest jego inteligencja. Nie trzeba być doktorem nauk ścisłych, by prowadzić ciekawe, rozwijające rozmowy. Nigdy nie wywyższaj się tylko dlatego, że masz wyższe wykształcenie, nie bądź jak napompowany balon. Szanuj ludzi za to, kim są, a nie dlatego że mają taki a nie inny papierek.

Jakie kobiety onieśmielają mężczyzn? Bujne życie towarzyskie

Masz spore grono znajomych, ponieważ należysz do osób towarzyskich i kontaktowych. Kobiety, które przykładają dużą wagę do przyjaźni i podtrzymywania więzi nawiązanych podczas studiów, wspólnych wyjazdów itp., mogą budzić niepokój w mężczyznach. Faceci bowiem zakładają, że w życiu tak zajętej osoby nie znajdzie się miejsce dla nich. Tymczasem bujne życie towarzyskie wcale nie musi stać na drodze do budowania szczęśliwego związku.  Naturalna kolej rzeczy sprawia, że kobieta, która poznaje wartościowego mężczyznę i chce z nim być, ma mniej czasu dla znajomych, a więcej dla niego. Nie jest to oczywiście równoznaczne z rozluźnieniem wszystkich kontaktów, ale rzeczą oczywistą jest, że na urodziny przyjaciela przychodzi się z partnerem, chyba że on jest wtedy w pracy.  W ogóle nie rezygnuj ze spotkań z przyjaciółkami, gdy dopiero poznajesz mężczyznę. Oczywiście możesz przełożyć spacer z koleżanką z poniedziałku na środę, jeśli on potem ma cały tydzień zajęty przez pracę. Przyjaciółka pewnie zrozumie zaistniałe okoliczności.  Nie rezygnuj jednak ze spotkań ze znajomymi, bo to się może zemścić na tobie.

Duże poczucie humoru

Masz duże poczucie humoru i potrafisz obrócić każdą sytuację w żart. Mogłoby się wydawać, że nie mógł on trafić na lepszą kandydatkę na partnerkę niż ty. W końcu nie bez powodu obydwie płcie podają poczucie humoru jako najważniejszą cechę przy poszukiwaniu partnera.  Niemniej jeśli lubisz żartować, on może nie umieć się połapać, kiedy mówisz serio. I w rzeczywistości nie wie, czy spotykasz się z nim, żeby podzielić się najnowszymi dowcipami, czy dlatego że wpadł ci w oko.

Szczerość i  bezpośredniość

Od dziecka uczy się nas szczerości. Prawdomówność jest ze wszech miar pożądana. Pracodawca chce mieć uczciwego pracownika, a twoja przyjaciółka ceni twoją bezpośredniość, ponieważ wie, że twoje uwagi nie są złośliwe, stanowią dla niej natomiast cenną wskazówkę. Tylko skąd nowo poznany mężczyzna ma wiedzieć, że bezpośredniość to twoja dewiza, a nie złośliwość? Nie chodzi o to, że masz zacząć go okłamywać, zwróć jednak uwagę na ton wypowiedzi. To, że twoi znajomi wiedzą, że ty nie działasz w złości, tylko w dobrej wierze, nie oznacza, że on odbierze twoje zachowanie w ten sam spokój.  Stawiając na szczerość, rób to z wyczuciem tak, aby on nie mógł poczuć się urażony twoją postawą.

Duże powodzenie wśród płci przeciwnej

Kobiety, które cieszą się dużym powodzeniem wśród mężczyzn, mogą onieśmielać panów. Zwłaszcza tych najbardziej wartościowych i nieśmiałych. Mężczyźnie, który ma niską samoocenę, trudno bowiem podejść do zjawiskowo pięknej kobiety, skoro ona może według niego mieć każdego, w domyśle lepszego niż on sam.  W rezultacie atrakcyjne kobiety często znajdują się w dość specyficznej sytuacji. Uganiają się za nimi średnio inteligentni mężczyźni o naturze babiarza podrywającego wszystko, co się rusza, a ci, którzy wydają się wartościowi, w ogóle nie zwracają na nie uwagi.  Może warto więc wykorzystać swoją pewność siebie i zagadać do mężczyzny, który wpadł ci w oko, ale wydaje się nieśmiały?

Kobieta sukcesu

Mężczyzn onieśmielają kobiety sukcesu, które świetnie sobie radzą w życiu zawodowym. Choć takie panie z reguły wiążą się z mężczyzną, bo go kochają, a nie dlatego że lubią wydawać jego pieniądze, często budzą postrach.  Faceci na zbliżonym stanowisku, kadra menedżerska i zarządzająca, nie powinni teoretycznie mieć problemu z akceptacją faktu, że kobieta robi karierę zawodową. Ale w praktyce bywa z tym różnie.  Nie oznacza to, że masz nie przyznawać się, gdzie pracujesz i co robić, zwróć jednak uwagę na to, aby kwestie zawodowe nie zdominowały waszych rozmów.  I, co najważniejsze, nie traktuj faceta tak swoich podwładnych. Nie strofuj go i nie pouczaj.

 

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz