Kultura Styl życia

Kobiety nieidealne. Magda – Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles

kobiety nieidealne Magda

Kobiety nieidealne. Magda to pierwszy tom z cyklu powieści obyczajowych poświęconych paniom, które walczą o swoje szczęście pomimo przeciwności losu. Magdalena Kawka i Małgorzata Hayles często skutecznie łączą wątki humorystyczne z tymi o poważnej tematyce. Dzięki temu rozwiązaniu książka nie jest ciężka, ale niesie ze sobą istotne przesłanie.

Ucieczka przed samotnością

Tytułowa Magda rozwiodła się z mężem, ponieważ znalazła kochanka. To w jego ramionach ponownie poczuła to, co dawniej towarzyszyło jej spotkaniom z mężem. Niestety, z czasem się od niego oddaliła i dopadła ją samotność. To właśnie ona popchnęła ją ku zdradzie. Niestety, kochanek Magdy ani myśli rozstawać się z żoną. Kobieta musi sama rozpocząć nowy rozdział życia, przeprowadzając się do bloku na jednym z poznańskich osiedli. Magda mieszka wraz z 12-letnim synem, którego codziennie odwozi do starej szkoły, która znajduje się na drugim końcu miasta.

Tajemniczy znajomy z internetu

Podczas jednego ze spotkań ze swoimi przyjaciółkami, które należało do tych suto zakrapianych, Magda postanawia założyć konto na jednym z portali randkowych. To właśnie tam nawiązuje ciekawą korespondencję z mężczyzną o nicku Kot Makawity. Wirtualny znajomy okazuje się czarujący. Pod jego urokiem znajduje się nie tylko Magda, ale też jej przyjaciółki. Czy uda jej się poznać w realu Kota Makawity? Czy okaże się on równie intrygujący jak podczas rozmów przez internet?

Kobiety nieidealne. Magda – książka o każdej z nas

Magdalena Kawka i Małgorzata Hayles z niezwykłą zwinnością poruszają się po tematach poważnych i lżejszych. Zabawne są nie tylko dialogi między głównymi bohaterami, ale też opisy. W rezultacie powieść Kobiety nieidealne. Magda czyta się szybko. Podczas niektórych scen trudno powstrzymać salwy śmiechu.  Książka Kobiety nieidealne. Magda pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu. Jednocześnie przypomina ona o pewnej istotnej kwestii. Choćbyśmy nie wiem, jak się starały, to nigdy nie osiągniemy perfekcji.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz