Uroda

Kobieto, nie daj się wpędzić w kompleksy!

Kobieto, nie daj się wpędzić w kompleksy

My, kobiety, jesteśmy niezwykle łakomym kąskiem dla wszystkich toksycznych mężczyzn, którzy czują się lepiej, poniżając drugą osobę. Często brakuje nam wiary w siebie i poczucia własnej wartości. Mamy zaniżoną samoocenę i bardzo łatwo można nam zadać ból. Kobieto, nie daj się wpędzić w kompleksy!

Skąd się biorą kompleksy?

Wiesz, skąd się bierze większość naszych kompleksów? Z głupiego gadania innych ludzi, które zamiast puszczać mimo uszu, bierzemy sobie do serca. Świat jest pełny miernot, które próbują się dowartościować, obrażając innych. Pamiętaj o tym, zanim pozwolisz, by jedna z nich wpędziła cię w kompleksy i pogoń za ideałem.

Zaburzeni partnerzy lubią krytykować

Zaburzeni partnerzy, którzy mają skrajnie niską samoocenę, często próbują przykryć własne niedostatki, krytykując kobiety, z którymi się spotykają. Panie często słyszą, że są za głupie, by podołać jakiemuś zadaniu. Brakuje im siły przebicia. Są zbyt ponure, by ktoś je polubił, są niezdarne. Nie brakuje też chamskich tekstów w stylu: masz za mały tyłek, masz za mały biust, jak ty wyglądasz w tych szortach, mając takie grube nogi. Pamiętaj, że takim krytycznym uwagom nie należy się przysłuchiwać, tylko natychmiast je ucinać. Nie rozważaj ich w swojej głowie, bo tylko ucierpi na tym twoja samoocena.

On próbuje sobie poprawić samopoczucie twoim kosztem

Pamiętaj, że chamskie teksty na temat wyglądu najczęściej mówią faceci, którzy sami mają niską samoocenę, chcą się poczuć lepiej, doszukując się w tobie mankamentów. Nierzadko też boją się, że od nich odejdziesz, dlatego chcą, abyś poczuła się mniej wartościowa, popadła w kompleksy i nie wierzyła w to, że możesz znaleźć lepszego faceta. A uwierz nam, że jest to banalnie proste. Nigdy nie warto marnować czasu na życie ze sfrustrowaną osobą, która przelewa na nas swoje niezadowolenie z życia. Ktoś, kto cię rani, z pewnością cię nie kocha.

Zbij go z pantałyku

Taką osobę zbijesz z pantałyku, gdy jej odpowiesz, że masz wspaniałe nogi, lubisz je eksponować i masz gdzieś jej opinie. Możesz też zapytać, czy zazdrości ci dobrego wyglądu. Takiego obrotu rozmowy twój frustrat z pewnością się nie spodziewał. Długo będzie po niej zbierał szczęki z podłogi.

Pamiętaj, że nie zawsze opinie drugiej osoby są obiektywne. Często można dostrzec, że zostały podszyte złośliwością.  Poza tym to tylko czyjeś opinie. Ważne, abyś sama się w pełni akceptowała i była sobą.

Dodaj komentarz