Kobieta w społeczeństwie Psychologia

Kobieta w podróży, czyli jak się ubrać za granicą

kobieta w podróży

Podróżując poza granice naszego kraju, musimy mieć świadomość, że inne narody mają swoje kultury i religie. Wraz z nimi także zasady, które turyści powinni uszanować. Kobieta w podróży musi wiedzieć, jak się ubrać za granicą. Co wypada założyć, a czego lepiej unikać?

Kobieta w podróży

Każdy kraj charakteryzuje się odmienną kulturą i tradycją. Ubiór stanowi jej ważny element, dlatego znajomość zasad modowego savoir-vivre zna, jest konieczna, jeśli udajemy się w odległe zakątki świata. To, co w naszym kraju jest uznawane za normę, tysiące kilometrów stąd, może okazać się niezgodne z panującą tam religią czy kulturą. Wiedza na temat tego, jak się ubrać za granicą, pozwoli nam uniknąć wpadki i uzyskać szacunek tamtejszych mieszkańców. Kwestia odpowiedniego stroju, to także zachowanie bezpieczeństwa w obcym państwie, dlatego warto zapamiętać poniższe wskazówki na podróż.

Kobieta w Turcji

Turcja to piękny kraj, ale turystki, szczególnie te, które podróżują samotnie, powinny zachować ostrożność, co do wyboru swojego stroju. Niewyzywający strój, czyli zakryty dekolt, ramiona oraz stonowany makijaż, to najodpowiedniejszy wybór. Kobieta nie powinna reagować na zaczepki mężczyzn, unikając jednocześnie spacerów bocznymi uliczkami miast. Założenie seksownych krótkich szortów czy bluzki z głębokim dekoltem spotka się z komentarzami mijanych mężczyzn, czy to w Stambule, czy w innym mieście. Dlatego tego typu strój, zostawmy na spacery po hotelu.

Kobieta w Wietnamie

Azja przyciąga wielu turystów, którzy zachwycają się się egzotycznym klimatem i kulturą. W Wietnamie warto dostosować się pod panujących zasad, ponieważ ich znieważenie, może być źle odebrane przez rdzennych mieszkańców. Paradowanie w bikini, w towarzystwie Wietnamczyków, to zły pomysł. Kobiety kąpią się tam w ubraniach. Oczywiście w hotelach czy innych turystycznych miejscach, możemy pozwolić sobie na nieco więcej swobody w kwestii stroju. Dobrze widziane jest także zdejmowanie butów, przed wejściem do domu.

Kobieta w Iranie

Podróżując do Iranu musimy znać takie pojęcie jak hidżab. Jest to forma zakrycia ciała, oprócz dłoni i twarzy. Turystki także obowiązuje taki sposób ubioru. Długie spodnie i tunika zakrywająca pośladki to konieczny strój. Oprócz tego, na głowę kobieta powinna założyć chustę lub szal. Udając się do meczetu, przywdziewamy czador, czyli pelerynę z koła, którą przytrzymuje się rękoma. Chcąc zwiedzać irańskie świątynie, najlepiej pamiętać o czadorze i zakryciu stóp.

Kobieta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

kobieta w TurcjiW Dubaju możemy zostać ukarania za brak odpowiedniej odzieży. Nie ma znaczenia, że jesteśmy turystkami. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, krótkie sukienki nie wchodzą w grę w miejscach publicznych i w domach, do których nas zaproszono. Kolana i ramiona muszą być zakryte, nawet jeśli wybieramy się tylko na zakupy. Nawet w centrach handlowych znajdziemy znaki, informujące o nakazie właściwego stroju. Nagość u kobiet nie jest dobrze widziana nawet na plaży. Strażnicy mogą zwrócić nam uwagę, że nasze zachowanie jest niezgodne z panującymi tam zasadami, więc lepiej nie paradować topless.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

7 lat temu

Podróżować do innych krajów każdy lubi.Ale powinno się przed wyjazdem zapoznać z panującymi tam zwyczajami,religią.W danym kraju trzeba odpowiednio się ubierać

dulcynea

7 lat temu

To ciekawy artykuł, dobrze znać takie informacje.
Jak pierwszy raz byłam w Tunezji miałam nieprzyjemną historię związaną ze strojem, do dziś jak sobie przypomnę czuję się niekomfortowo.
Dziś bardzo uważam , nawet z kolorem stroju i wcześniej czytam o zwyczajach panujących w kraju do którego wyjeżdżam .

Zostaw komentarz