Seks

Gdy kobieta inicjuje seks – jak to rozumieć?

gdy kobieta inicjuje seks

Choć przyjęło się, że to mężczyzna inicjuje seks, czasem  to kobieta nawiązuje do tego tematu. Faceci nie zawsze wiedzą, jak reagować na jej wiadomości o delikatnym zabarwieniu erotycznym.  Jak rozumieć sytuację, gdy kobieta inicjuje seks?

Kobieta inicjująca seks to w dzisiejszych czasach nic zaskakującego, niestety, wielu mężczyzn nie wie, jak zareagować na propozycje pań.  Tym, co budzi w panach spore zaniepokojenie, są rzeczywiste intencje kobiet. Faceci, wbrew pozorom, też boją się wykorzystania. Nie chcą być traktowani przedmiotowo niczym sekszabawki. Zwłaszcza mężczyźni, którym zależy na głębszej relacji, mogą źle przyjąć propozycję wspólnej nocy.  Jak rozpoznać o co tak naprawdę chodzi kobiecie, która rzuca seksualne aluzje.

Ona ma tylko ochotę na niezobowiązujący seks

Kobieta, której tylko seks w głowie, nie będzie się wysilała na romantyczne początki znajomości. Ona od razu da znać, na czym jej zależy. Panie, które szukają związku, będą chciały lepiej poznać faceta, zanim pójdą z nim do łóżka. Chętnie umówią się na romantyczny spacer w parku. Natomiast jeśli kobieta od początku ukraca romantyczne inicjatywy faceta, zamiast wyjść z nim na miasto, sugeruje, aby spędzić czas u niej lub u niego w domu, to znak, że chodzi jej tylko o jedno. Kobiety ukierunkowane tylko na erotyczne igraszki zasadniczo działają podobnie jak faceci, przy czym one odpuszczają sobie jedną kwestię. Mężczyzna czasem chce zwabić kobietę na seks, korzystając z fortelu, początkowo o nią zabiega, zabiera ją na miasto, daje kwiaty i mówi komplementy. Kobieta, która chce się przespać z facetem, nie będzie bawiła się w tego rodzaju gierki. Panowie są dużo bardziej otarci na erotyczne igraszki niż płeć piękna. Chcesz seksu, stawiasz sprawę jasno i na ogół go dostajesz. Kobieta nie musi zatem udawać, że zależy jej na związku z facetem, aby otrzymać od niego orgazm.

Gdy kobieta inicjuje seks. Zależy jej na bliskości

To, że kobieta rzuca delikatny tekst o zabarwieniu erotycznym, nie musi oznaczać, że nie darzy mężczyzny bardziej romantycznymi uczuciami. Może jej językiem miłości jest dotyk i pragnie, abyś ją przytulał i całował. Pamiętaj, że dla pań często dużo większe znaczenie ma gra wstępna niż samo zbliżenie. Gdy ona pisze, że lubi, gdy ją przytulasz albo sugeruje, że chciałaby z tobą poleżeć, nie oznacza to, że jesteś dla niej sekszabawką.  Takich tekstów nie pisze kobieta zainteresowana tylko seksem. Ona chce konkretu, więc stawia sprawę konkretnie, nie sięga po subtelności, aby wyrazić to, czego potrzebuje.  Delikatność komunikatu mężczyzna powinien odczytywać wyłącznie na swoją korzyść.

Chce ci sprawić miłą niespodziankę

Kobiety też lubią czasem zaskakiwać swoich mężczyzn. Chcą im w ten  sposób sprawić przyjemność i pokazać, jak bardzo kręci je dany facet. Być może kobieta, z którą się spotykasz, sprawiła sobie jakąś seksowną bieliznę, w której chciałaby ci się jak najszybciej zaprezentować. Jeśli między wami wszystko gra, ona okazuje ci zainteresowanie poza łóżkiem, dzwoni, pisze, spotyka się nawet wówczas, gdy nie ma szans na seks, to nie ma powodów do niepokoju. To dobrze, gdy kobieta czasem wykazuje inicjatywę, przynajmniej wiadomo wówczas, że mężczyzna ją pociąga i silnie na nią działa.

Magdalena Kukurowska

Komentarze

Irena

2 lata temu

Uważam, że jeśli jest się w związku to nie ma w tym nic złego, że to kobieta inicjuje zbliżenie.
Mężczyźni tak samo jak my kobiety potrzebują potwierdzenia, że nadal jest miedzy nami chemia. A jeśli kobieta nie ma takiej potrzeby, aby uwodzić swojego mężczyznę, kokietować czy okazywać mu zainteresowanie to znaczy że pewnie na nią nie działa 🙂
Poza tym uważam, że o związek należy dbać, należy go pielęgnować… należy okazywać sobie uczucia.

Zostaw komentarz