Alternatywna medycyna Natura i eko

Kobieta – domowa czarownica

kobieta-domowa-czarownica

W prawie każdym domu są tajemnice, które przekazują sobie kobiety z pokolenia na pokolenie. Kobiety są strażniczkami domowego ogniska. Ale kiedy nie wszystko idzie po ich myśli potrafią zmienić się w czarownice, sięgnąć do wiedzy niedostępnej dla mężczyzn i prawie zawsze zdołają postawić na swoim.

Rytuały domowe

Kobiece rytuały domowe istnieją od zawsze. Mają różną postać i genezę. Przeważnie przekazują je sobie z pokolenia na pokolenie babki, matki i córki. Kobieca magia może mieć postać dobrych rad i praktykowanych zwyczajów, sposobów na każdą dolegliwość oraz odczytywania różnych znaków.

W tej skarbnicy wiedzy tajemnej znajdą się skuteczne sposoby na przywołanie sukcesów w miłości, szczęścia do domu i odwrócenie złego losu, sposoby na ochronę przed burzą i złodziejami oraz niezliczona ilość rad: jak ustawić meble aby lepiej przepływała energia w mieszkaniu, co zakopać pod progiem lub zawiesić w oknie aby się szczęściło w obecnym roku.

Szczypta magii w kuchni i domowej apteczce

Kuchnia jako kobiece królestwo czerpie sporo z magii. Często bazuje na tajemnicach, których strzeże się za wszelką cenę. Kobiety znają wiele tajnych przepisów dzięki którym potrawy smakują niepowtarzalnie. Jest to związane z wykonywaniem czynności w ściśle określony sposób, a to kojarzy się z magicznymi rytuałami.

Obok magii kuchennej ważną część stanowią zioła z domowej apteczki i sposoby na leczenie różnych dolegliwości. Przyrządzanie naparów, stawianie baniek i cały arsenał innych domowych sposobów leczenia jest wciąż bardzo popularny i skuteczny.

Co najważniejsze – jest tańszy niż leki przepisywane przez lekarzy.

M. Witczak

W prawie każdym domu są tajemnice, które przekazują sobie kobiety z pokolenia na pokolenie. Kobiety są strażniczkami domowego ogniska. Ale kiedy nie wszystko idzie po ich myśli potrafią zmienić się w czarownice, sięgnąć do wiedzy niedostępnej dla mężczyzn i prawie zawsze zdołają postawić na swoim.

Czarownica w łóżku

Młode kobiety często pytają swoje matki i babcie jak zdobyć serce ukochanego chłopaka lub jak go przy sobie zatrzymać. Przyprawy, zioła czy świece odgrywają dużą rolę podczas odprawiania czarów miłosnych.

Nic jednak nie zastąpi szczerej kobiecej rozmowy przy kawie i szarlotce, podczas której różne pokolenia kobiet wymieniają się doświadczeniami. Kobieta zmienia się w prawdziwą czarownicę dopiero po zmroku. W łóżku wystarczy kilka słów i gestów, by rozgrzać partnera do czerwoności. To dopiero magia!

Domowa magia czerpie z przesądów i zabobonów, ale w niektórych domach ciągle stanowi ważny składnik domowych mądrości.

Czy Wy, drogie Czytelniczki, też macie swoje domowe czary?

M. Witczak

Komentarze (6)

pati25

10 lat temu

Chyba każda z kobiet ma coś z czarownicy.I wykorzystuje te swoje małe czary w różnych sytuacjach.Czarownice nie dzieliły się z innymi swoimi czarami.Ja też nie.Wiadomo jak kończyły takie czarownice-na stosie

Mindi

10 lat temu

Uśmiechałam się czytając… a więc jestem czarownicą, nie chyba czarodziejką 😉 Zabobonów nie lubię ale wierzę w moc ziół i się na nich znam. Gdy dzieci chcą coś słodkiego potrafię „wyczarować” coś na zawołanie z ukrytych zakamarków :-X A gdy się źle czują to wyciągam rękę, przykładają czoło i od razu mówię czy mają temperaturę… a oni mi wierzą :-d A dobra kawa w miłym towarzystwie zawsze skutkuje na chandrę, nawet jeśli to towarzystwo zna się tylko wirtualnie to potrafi cudownie zadziałać na moje smutki 🙂 :-X

stazyz

10 lat temu

Oczywiście że tak, ale jako czarownica nie zdradzę ich nawet pod groźbą długotrwałych przesłuchań, łaskotania a nawet ognia-_- Od czasu do czasu spotykam się z innymi czarownicami i wymieniamy się czarami:P:P:P

mejgosia

10 lat temu

Myślę i myślę , ale niestety nie mam też takich tajemnych sposobów! Ale coś z czarownicy we mnie drzemie, potrafię zaczarować niektóre sytuacje!(LOL) A zioła i mikstury? No może tylko znam moc lubczyku….i czasami stosuję !:-X

dulcynea

10 lat temu

Coś w tym jest , istnieją kobiety-czarownice. Sama mam taką dobrą koleżankę, jest bardzo mądra , a ta jej mądrość pochodzi z wnętrza, z życiowych doświadczeń kobiet z jej rodziny, otoczenia. Myślę, źe takie kobiety palono na stosie za ich mądrość. Ja sama takich zdolności nie posiadam, tylko posiłkuję jakimiś sztuczkami:-X
Nieraz się udaje:-X

Zostaw komentarz