Miłość i związki

Kobiecy foch – jak sobie z nim poradzić? Porady dla mężczyzn

kobiecy foch

Kobiecy foch to stan, którego mężczyźni szczerze nie znoszą. Nie wiedzą bowiem, o co chodzi ich wybrance. Ta nie komunikuje wprost swoich potrzeb i zastrzeżeń, tylko zmienia swoje zachowanie względem nich. Jak sobie poradzić z kobiecym fochem?

On powinien wiedzieć, że sprawił mi przykrość

Panie są bardziej emocjonalne niż mężczyźni. Czasem wystarczy drobny gest, by wyprowadzić je z równowagi i sprawić im przykrość. Kobiety nie zawsze potrafią i chcą mówić wprost o tym, co im leży na sercu. Czasem zamykają się w sobie i milczą. Zakładają bowiem, że przewinienie faceta jest na tyle jednoznaczne, że ten powinien wiedzieć, jaki błąd popełnił. Mężczyźni jednak nie zawsze zdają sobie sprawę, w czym konkretnie zawinili. Próbują dotrzeć do prawdy, ale kiepsko im to wychodzi.

Kobiecy foch – jak go rozpoznać?

Gdy kobieta nagle zmienia swoje zachowanie, to coś jest na rzeczy. Jeśli zawsze dużo mówiła, a teraz milczy, to znaczy, że coś ją zdenerwowało. Jeśli zawsze była przytulaśna, a teraz woli zachować dystans, to także coś jest na rzeczy. Kobiecy foch generalnie manifestuje się tym, że ona staje się chłodna i zachowuje się inaczej niż zazwyczaj.

Nad przyczyną kobiecego focha można się chwilę pokłonić. Czasem trzeba określić, co takiego wydarzyło się przed tym, zanim rozpoczęło się jej dziwne zachowanie. Czy powiedziało się coś nietaktownego, zrobiło coś niewłaściwego? A może wręcz przeciwnie, mężczyzna zapomniał o czymś ważnym dla swojej wybranki.

Najczęstsze przyczyny kobiecego focha: brak czułości

Oczywiście każda sytuacja jest inna, ale u źródeł kobiecego focha leży z reguły jeden z kilku czynników. Brak czułości – jeśli kobieta czuje, że mężczyzna za rzadko ją przytula, za mało całuje, zbyt rzadko trzyma za rękę, potrafi się obrazić. Dla niej oczywiste jest, że facet, któremu zależy, okazuje jej czułość. Jeśli tego nie robi, to mu nie zależy. Dla pań tego rodzaju sytuacje często są zero-jedynkowe. Kobiety szczególnie oczekują czułości przed, w trakcie i po seksie, a także na powitanie i pożegnanie. Jeśli coś tutaj kuleje albo ona danego dnia ma większy apetyt na czułości, to kobiecy foch gwarantowany. Ona zacznie się automatycznie dystansować do mężczyzny, stanie się chłodna, niedostępna i niezadowolona. W tym przypadku nie chodzi o to, że mężczyzna zrobił coś źle. Chodzi o to, czego nie zrobił. W tym przypadku nie okazał czułości. Za mało lub za krótko przytulał.

Brak miłych słów

Kobiety lubią komplementy i lubią czuć, że są atrakcyjne dla swojego faceta. Jeśli ten nie mówi im nic miłego, nie pokazuje, że partnerka go pociąga i mocno kręci, panie zaczynają zamykać się w sobie. Dla nich to oczywiste, że gdyby on naprawdę był pod ich urokiem, to chętnie prawiłby komplementy.

Brak zainteresowania

Gdy mężczyzna za rzadko się odzywa, zbyt mało lub za krótko rozmawia, to kobiety uważają, że okazuje im brak zainteresowania. Tak rodzi się żal, który znajduje odzwierciedlenie w postaci kobiecego focha. To nie jest tak, że panie odgrywają się na facetach za brak rozmowy. One po prostu zamykają się w sobie, ponieważ zakładają, że nie warto się starać, skoro on jest niezainteresowany.

Kobiecy foch – jak sobie z nim poradzić?

Jeśli wiesz, co zrobiłeś nie tak, to wiesz, jak to naprawić. Jeśli jej brakuje twojego zainteresowania, odezwij się do niej, zaproponuj spotkanie wieczorem, porozmawiaj z nią przez telefon. Jeśli chodzi o brak miłych słów, powiedz jej jakiś szczery komplement. Gdy problem leży w braku czułości, po prostu ją mocno przytul i pocałuj w usta.

Uniwersalne rozwiązanie – mocne przytulanie bez dążenia do seksu

Nie wiesz, co zrobiłeś nie tak, że ona chodzi wściekła jak osa? Możesz zawsze zapytać: co się stało? Ale szanse na to, że uzyskasz szczerą odpowiedź, są nikłe. Jeśli nie wiesz, w czym tkwi problem, po prostu podejdź do niej i bardzo mocno ją przytul. To rozładowuje wszelką złość. Musisz rozbroić bombę, zanim ta wybuchnie. Tylko musisz być zdecydowany. Jeśli będziesz ją delikatnie muskał po ręce lub w trakcie obejmowania chwycisz ją za pupę, to ona może to źle odebrać. Lekkie muskanie po ręce jako próbę obrócenia sytuacji w żart – on dalej myśli, że nic się nie stało, jakie to irytujące. A łapanie za tyłek czy piersi – on nie chce mnie przytulić, on ma ochotę tylko na seks. Kobiecy foch to stan, w którym w wielu zachowaniach panie dostrzegają drugie dno, które stawia mężczyznę w złym świetle. Aby tego uniknąć, należy postępować tak, aby nie szło znaleźć żadnych ukrytych wad. Przytul ją mocno, ale nie łap za pupę czy piersi. Możesz objąć w pasie, mocno do siebie przytulić i pocałować w usta, policzek, czubek głowy. Im dłużej ją przytulasz, tym bardziej rozładowujesz złość, pokazujesz, że masz dobre intencje i jeśli zrobiłeś coś nie tak, to przez przypadek. Jeśli widzisz, że ona milczy, jest chłodna i zdystansowana, to z reguły boisz się przekroczyć jej granice i dotykać jej ciała. To błąd. Kobiety, które mają focha, czasem rzeczywiście odsuwają się od faceta, gdy ten delikatnie je muska. Ale to nie oznacza, że nie chcą zostać mocno przytulone. Wręcz przeciwnie. Paniom zdarza się odsuwać od faceta, zwłaszcza gdy te jego oznaki czułości są niemrawe po to, by sprawdzić, czy jemu zależy i czy on obejmie je naprawdę mocno, tak, żeby nie mogły uciec. Gdy facet tego nie robi, foch narasta, bo gdyby mu zależało, przytuliłby mnie naprawdę mocno.

Dodaj komentarz