Moda

Kobiece elementy, które można przemycić do stylizacji biurowych

Kobiece elementy, które można przemycić do stylizacji biurowych

Zdjęcie autorstwa Moose Photos z Pexels

Stylizacje biurowe często charakteryzują się określonymi wytycznymi. Mają charakter formalny, a zarazem elegancki. Wiele kobiet czuje się jednak w nich jak w męskim uniformie. Nie każdej z nas to odpowiada. Przedstawiamy kobiecy elementy, które można przemycić do stylizacji biurowych.

Spis treści:

  1. Apaszka w kobiecym kolorze
  2. Kobiece elementy, które można przemycić do stylizacji biurowych. Damska biżuteria
  3. Opaska do włosów
  4. Skórzany pasek damski
  5. Szpilki
  6. Kobieca torebka

Apaszka w kobiecym kolorze

Apaszka w kobiecym kolorze potrafi wiele zmienić. Zakładając ją przy szyi lub wiążąc nią włosy, nadajemy biurowej stylizacji odrobinę lekkości. Oczywiście, trzeba tutaj pamiętać o tym, że łamiemy tylko jedną zasadę dress code`u. Nie możemy jednocześnie zrezygnować z kilku reguł, ponieważ nasz outfit zyska nieformalny charakter, czego wolelibyśmy uniknąć.

Kobiece elementy, które można przemycić do stylizacji biurowych. Damska biżuteria

Damska biżuteria wygląda bardzo efektownie. To najprostszy sposób na odmienienie biurowej, nudnej stylizacji. Dress code dopuszcza noszenie bransoletek, naszyjników i kolczyków. Trzeba jednak zachować tutaj pewien umiar i nie przesadzić z ilością precjozów. Nadmiar biżuterii nie wygląda bowiem z klasą. Przypomina raczej epatowanie bogactwem i majątkiem.

Opaska do włosów

Opaska do włosów wygląda kobieco i świetnie komponuje się nawet z damskim garniturem. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zachować tutaj wyczucie. Prosta opaska jest zawsze w dobrym smaku. Niemniej taka, która wygląda zbyt dziecinnie, może kłócić się z powagą piastowanego stanowiska. Ponadto opaska do włosów to praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala trzymać pukle w ryzach.  W rezultacie te nie przeszkadzają nam podczas pracy.

Skórzany pasek damski

Jeśli chodzi o kobiece elementy, które można przemycić do stylizacji biurowych, to waszej uwadze polecamy skórzany pasek damski. Wiele z nas zapomina o jego potencjale. Z jego pomocą podkreślimy talię, która stanowi wyróżnik kobiecej sylwetki.  Możemy go nosić także do damskiego garnituru i eleganckiej sukienki biznesowej.

Szpilki

To nie są ulubione buty większości kobiet. Jednak biurowy dress code dopuszcza ich noszenie. Temu obuwiu nie można odmówić iście kobiecego charakteru. Zatem jeśli chcesz wprowadzić do swojego biznesowego outfitu damski pierwiastek, koniecznie postaw na szpilki.

Kobieca torebka

Torebka to element garderoby, który zabieramy ze sobą na spotkania biznesowe. Można wybrać klasyczną lub taką w oryginalnym kolorze czy fasonie. Ten dodatek może nadać kobiecego sznytu naszemu outfitowi, nawet jeśli piastujemy wysokie stanowisko i chodzimy w uniformie wzorowanym na męskim.

Dodaj komentarz