Seks

Kobieca masturbacja – na co warto zwrócić uwagę?

Kobieca masturbacja

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Kobieca masturbacja przestaje być tematem tabu. Poświęcamy jej coraz więcej uwagi, potrafimy też o niej otwarcie rozmawiać z przyjaciółkami. Ta tematyka wzbudza w nas coraz mniejsze skrępowanie. Rośnie również popyt na wibratory. Te gadżety erotyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych kobiet. Na co warto zwrócić uwagę?

Wibrator jest lepszy od faceta

Wiele kobiet otwarcie przyznaje, że wibrator jest lepszy od faceta. Wynika to z faktu, iż nas nie zdradza, nie naraża na ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, poza tym nie narzeka i dostarcza czystej przyjemności. Bardzo często gadżety erotyczne posiadają wiele trybów pracy. Zapewnia nam to różnorodność doznań. Większości z nich nie doświadczymy podczas seksu z mężczyzną.

Kobieta łatwiej osiąga orgazm solo niż z partnerem

Niestety, fakty przemawiają na niekorzyść mężczyzn. Szacuje się, że kobieta szczytuje solo o 60% częściej niż wówczas, gdy uprawia seks z mężczyzną. Często trudno nam się zgrać z partnerem. Nie potrafimy mu powiedzieć, jakie pieszczoty sprawiają nam przyjemność. Mało tego, partner nie zawsze chce je realizować i robi to we właściwy sposób. Do tego dochodzi skrępowania i lęk przed oceną ze strony kochanka. Kobieca masturbacja dostarcza przyjemności bez ryzyka odrzucenia czy usłyszenia krytycznego komentarza.

Kobieca masturbacja pozwala poznać własne strefy erogenne

Kobieca masturbacja pełni również rolę edukacyjną. Dzięki niej odkrywamy własne strefy erogenne i możemy się przekonać, jaki rodzaj pieszczot przynosi nam największą satysfakcję. Jeśli zdobytą wiedzą podzielimy się z partnerem, sporo może na tym zyskać nasze życie erotyczne. Jednak gdy poprzestaniemy na masturbacji, może się okazać, że ta nam całkowicie wystarcza. Bardzo łatwo możemy same doprowadzić się do rozkoszy. Ta przynosi nam chwilę relaksu i redukcji napięcia. Niestety, łatwo można popaść w uzależnienie od masturbacji.

Uzależnienie od masturbacji

Nie tylko mężczyźni popadają w uzależnienie od masturbacji. Problem ten dotyczy coraz większej liczby kobiet. Masturbacja przynosi nam szybko przyjemność, pozwala zapomnieć o problemach, a przez to, że do uruchomienia układu nagrody potrzeba niewiele, łatwo można wpaść w pułapkę. Niektóre kobiety każde swoje niepowodzenie czy stres rekompensują sobie masturbacją. Łatwo można popaść w nałóg. Uzależnienie od masturbacji poznamy po tym, że często wręcz okaleczamy swoje ciało. Sprawianie sobie zmysłowej przyjemności zdominowało nasze życie, z tego powodu zaniedbujemy swoją pracę, znajomych czy hobby. Ponadto potrzebujemy coraz silniejszych bodźców, by uzyskać pobudzenie seksualne.

Czego pozbawia nas masturbacja?

Masturbacja pozbawia nas też wielu rzeczy. Po pierwsze, podczas niej nie budujemy bliskości z partnerem, nie poznajemy jego zapachu i smaku. Sprawianie sobie zmysłowej przyjemności nie jest niczym złym, gorzej, gdy oddala nas od partnera i sprawia, że zaczynamy postrzegać go jako bezużytecznego.

Dodaj komentarz