Kultura Styl życia

Klejnoty miłości – Roma J. Fiszer

Klejnoty miłości – Roma J. Fiszer

Roma J. Fiszer ma na swoim koncie powieści obyczajowe, które zostały ciepło przyjęte przez czytelniczki. Właśnie nakładem Edipresse Książki ukazały się Klejnoty miłości. Jaką historię tym razem przygotowała dla swoich czytelników polska pisarka?

Para, którą łączy sprawa kuferka z klejnotami

Max i Eliza teoretycznie tworzą bliską relację, lecz tak naprawdę nie potrafią określić charakteru łączącej ich znajomości. Tych dwoje młodych ludzi spędza ze sobą bardzo dużo czasu, jednak ten upływa im pod znakiem kuferka z wiśniowego drewna. Max przywiózł go z USA, aby wręczyć go Annie jako spadek.

Oddanie klejnotów do państwowych zbiorów sztuki

Kuferek skrywa prawdziwe precjoza. Kryją się w nim przepiękne i niezwykle wartościowe klejnoty. Anna nie zamierza ich jednak pozostawić dla siebie. Podejmuje ona decyzję, iż precjoza zostaną przekazane Państwowym Zbiorom Sztuki na Wawelu. Aby je przetransportować z Gdańska na południe Polski, korzysta z pomocy banku, który do przewozu wynajmuje firmę ochroniarską.

Kradzież klejnotów z transportu

Niestety, podczas transportu dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku, który od początku wydaje się dość podejrzanym incydentem. W jego wyniku giną konwojenci wraz z kierowcą. Jednocześnie drogocenne klejnoty znikają bez śladu. Śledztwo ma ustalić okoliczności tego niesamowitego zdarzenia. Kto stoi za napaścią na konwój? Co stało się z klejnotami?

Czy malownicza Francja rozbudzi namiętność i miłość?

Eliza i Max zamierzają poczekać na finał śledztwa, zwiedzając Francję. Przez chwilę nie myślą o drogocennych klejnotach. Ich uwagę zaprząta relacja, która ich łączy.  Ta ma okazję rozkwitać w niesamowitej scenerii zamków nad Loarą. Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Odpowiedzi na to i inne pytania  znajdziecie w powieści Klejnoty miłości.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz