Kultura Styl życia

Kim jest Kate Miller-Heidke?

Kate Miller Heidke

Screen z serwisu YouTube

Kate Miller-Heidke przyszła na świat w 1981 roku w Australii. Odebrała staranne muzyczne wykształcenie. Z branżą muzyczną związana jest od 2000 roku. Początkowo występowała w zespole Elsewhere, jednak w 2004 roku odeszła z niego, by rozpocząć karierę solową.  Kate Miller-Heidke na co dzień zajmuje się m.in. śpiewem operowym, czego wpływ można dostrzec w eurowizyjnym utworze Zero Gravity. Piosenkarka typowana jest do zwycięstwa tegorocznej Eurowizji.

Zero Gravity z elementami opery

Zero Gravity to bardzo charakterystyczna piosenka, do której stworzono nietypową oprawę sceniczną. Kate Miller-Heidke w niektórych momentach wykonuje śpiew operowy, który przeplata z klasycznym popem. Na scenie wisi na specjalnym kiju wraz z towarzyszącymi jej akrobatko-tancerkami.  Podczas piosenki kij ugina się, dzięki czemu artystki poruszają się na tle wyświetlanej z tylu kuli ziemskiej. Można odnieść wrażenie, że dla nich grawitacja rzeczywiście nie istnieje.

Spójna choreografia

Występ jest bardzo spójny. Piosenka odnosi się do braku grawitacji, połączono to z odpowiednimi wizualizacjami oraz kijkami, które ukryte w kamerze, robią fenomenalne wrażenie na widzu. Tegoroczna Australia to troszkę taka Rosja 2016, która stawiała na wspinaczkę po ekranie LED-owym. Efekt jest trudny do opisania, to po prostu trzeba zobaczyć. Dla widzów zgromadzonych pod sceną, kijki są widoczne, więc oni nie widzą tego aż w tak korzystnym świetle jak telewidzowie.

Kate Miller-Heidke posiada świetny wokal, pomimo tego, że porusza się na giętkim kiju, zawsze śpiewa czysto oraz pewnie trafia w punkt.  Jej strój także robi wrażenie. Australii naprawdę zależy na wygranej. Przy czym jeśli Grand Prix konkursu powędruje do Kate Miller-Heidke, to przyszłoroczna Eurowizja i tak odbędzie się w Europie. Taka jest umowa z EBU, ponieważ pomiędzy Australią a Europą jest za duża różnica czasu.

Kate Miller-Heidke podczas ceremonii otwarcia Eurowizji na Orange Carpet powiedziała,  że w przypadku wygranej prawo do organizacji konkursu przejmie Paryż. Australijka preferuje ten kraj, ponieważ troszkę zna język francuski, poza tym miasto to jest bardzo klimatyczne.

Dodaj komentarz