Kultura Styl życia

Kim jest John Lundvik, jeden z faworytów do zwycięstwa Eurowizji 2019?

John Lundvik

Po pierwszych próbach technicznych Szwecja była dość wysoko, ale nie liczyła się w walce o zwycięstwo. Po drugiej próbie zaczęła doganiać Holandię i obecnie znajduje się na drugim miejscu u bukmacherów, za nią plasuje się Francja. Kim jest John Lundvik?

Weteran Melodifestivalen

John Lundvik to szwedzki piosenkarz, który od kilku lat próbował swoich sił w Melodifestivalen, czyli szwedzkich preselekcjach narodowych organizowanych z rozmachem. Ten skandynawski naród po prostu kocha Eurowizję, dlatego też do wyboru reprezentanta podchodzi się niezwykle poważnie. Już kilka miesięcy wcześniej organizuje się nabór utworów oraz uroczystą prezentację uczestników. Następnie przeprowadza się kilka półfinałów, laureaci dwóch pierwszych miejsc automatycznie awansują do finału, zdobywcy trzeciej i czwartek lokaty walczą o awans w Andre Chansen.

Czy Too Late For Love pokochają widzowie?

John Lundvik często trafiał do finału Melodifestivalen, ale tam przegrywał rywalizację o bilet na Eurowizję. Nie zrażał się jednak niepowodzeniami i zgłaszał kolejne utworu. Too Late For Love to piosenka, której tekst współtworzył. Utwór podbił serca Szwedów i międzynarodowego jury, dlatego też wybrzmi na scenie w Tel Awiwie.

John Lundvik wyrasta na nowego faworyta bukmacherów

John Lundvik  ma ogromne szanse na zajęcie wysokiego miejsca w stolicy Izraela. Wokalista ma dość prosty układ choreograficzny, na scenie wspiera go wokalnie chórek gospel. Piosenka ma piękny tekst i łatwo zapada w pamięć. Johnowi Lundvikowi zaś nie można odmówić uroku osobistego i charyzmy.

Too Late For Love ma spore szanse na zwycięstwo. Wyróżnia się na tle konkurencji, ale nie jest to kontrowersyjny występ jak w przypadku Islandii, Portugalii, Australii czy Francji, które postanowiły zaszokować widza.

Szwecja zawsze świetnie radzi sobie zarówno w głosowaniu widzów, jak i jurorów. Too Late For Love to utwór, który jest aktywnie promowany w internecie przez wytwórnię Warner Music.

Dodaj komentarz