Seks

Kim jest doskonała kochanka?

doskonała kochanka

Zdjęcie autorstwa lucas da miranda z Pexels

Doskonała kochanka zazwyczaj kojarzy nam się z gwiazdą filmów porno. Wyobrażamy ją sobie jako kobietę o wielkim biuście, krągłych pośladkach, długich blond włosach i znającą wszystkie tajniki seksu. W rzeczywistości każda z nas może zostać doskonałą kochanką. Jak można tego dokonać?

Spis treści:

  1. Komunikacja z partnerem dotycząca seksu
  2. Asertywność a niesatysfakcjonujący seks
  3. Doskonała kochanka to pewna siebie kobieta
  4. Ruch body positive

Komunikacja z partnerem dotycząca seksu

To pierwszy tajnik udanego życia seksualnego. Wiele z nas zdaje sobie sprawę, że warto rozmawiać o erotycznych igraszkach, swoich fantazjach i potrzebach. W praktyce jednak rzadko wcielamy to zalecenie w życie. Czujemy się skrępowane, gdy mamy poruszyć jakiś wątek o tematyce seksualnej. Tymczasem znajomość fantazji erotycznych drugiej osoby oraz przybliżenie własnych potrzeb może wznieść związek na wyższy poziom. Rozmowy o seksie zbliżają do siebie partnerów. Poza tym pozwalają im wieść udane życie erotyczne. Obie strony wiedzą bowiem, czego oczekuje druga strona. Ona z kolei zdaje sobie sprawę z naszych potrzeb. W rezultacie powstaje przestrzeń do realizacji fantazji erotycznych. Jeśli seks traktujemy jako temat tabu, możemy przez lata tkwić w niesatysfakcjonującej relacji.

Asertywność a niesatysfakcjonujący seks

Każdy z nas ma własne, indywidualne potrzeby seksualne. W związku z tym należy je otwarcie komunikować. Nikt nie ma złotej kuli, w której zobaczy, co lubimy, a co sprawia nam ból czy dyskomfort. Komunikacja z partnerem dotycząca seksu powinna opierać się na życzliwości, ale też szczerości. Jeśli boli cię penetracja palcami, nie lubisz tego elementu gry wstępnej, powinnaś o tym otwarcie powiedzieć. Dzięki temu nie będziesz musiała za każdym razem  zmuszać się do czegoś, co powoduje cierpienie. Doskonała kochanka zdaje sobie sprawę, jak ważna jest szczerość w związku. Nie można przymuszać się do jakiejś aktywności seksualnej dla dobra relacji. Inaczej prędzej czy później pojawi się żal do siebie i partnera. W tym przypadku kryzys w związku może zakończyć się rozstaniem, podczas gdy szybka reakcja na konkretną sytuację może odmienić wasze życie seksualne.

Doskonała kochanka to pewna siebie kobieta

Czy wiesz, że pewność siebie decyduje o tym, czy jesteś doskonałą kochanką? Można wyglądać perfekcyjnie, znać wszystkie tajniki ars amandi, ale wieść nieudane życie erotyczne. Gdy brakuje ci pewności siebie, nie umiesz czerpać ze zbliżenia pełnymi garściami. Za bardzo skupiasz się na swoich wyimaginowanych i istniejących defektach. Jeśli np. cały czas wyszukujesz pozycji, w których on nie zobaczy cech, które postrzegasz u siebie jako wadę, to jesteś spięta, a nie zrelaksowana. Podobna sytuacja ma miejsce wówczas, gdy nie jesteś pewna, czy dobrze coś robisz. Brak pewności siebie odbiera przyjemność nie tylko tobie, ale też twojemu partnerowi. On wyczuwa, że jesteś spięta i nie do końca zadowolona. Mężczyźni cenią sobie spontaniczność. Lubią, gdy kobieta w pełni akceptuje swoje ciało i nie przejmuje się jak uczennica na egzaminie, czy wszystko, co robi, zasługuje na ocenę bardzo dobrą. Wielu z nas w życiu erotycznym przyda się więcej luzu. Doskonała kochanka rozumie, dlaczego jest on ważny. Zna swoją wartość i to na niej buduje swoją pewność siebie. Wychodzi z założenia, że nie musi nikomu nic udowadniać. Seksu nie postrzega jako swoistego egzaminu. Aby rozebrać się przed partnerem, nie musi gasić światła, ani znieczulać się alkoholem.

Ruch body positive

Ruch body positive powstał jako odpowiedź na dyktat określonego rodzaju piękna. Wszyscy dookoła wmawiają nam, jak powinnyśmy wyglądać, aby  móc poczuć się atrakcyjnie. Może nadeszła pora, abyśmy same wyznaczały swoją wartość, nie przejmując się zdaniem osób, które nie odgrywają w naszym życiu żadnej istotnej roli. Warto też uniezależnić swoją samoocenę od zdania partnera. Dlaczego on ma definiować ciebie i wpływać na twój wygląd? Nie bierz też do siebie śmiertelnie poważnie każdej pomyłki, do jakiej dochodzi w sypialni. Każdy ma prawo popełniać błędy. Jeśli ktoś z tego powodu czyni ci zarzuty lub krytykuje twój wygląd, nie jest godny tego, abyś choć przez sekundę zaszczyciła go swoją uwagą. Doskonała kochanka wie, że jej pewność siebie płynie z jej wnętrza i nie zależy od tego, jak oceni ją jej partner.

Dodaj komentarz