Polecamy!

Kim jest Chingiz, czyli tegoroczny reprezentant Azerbejdżanu na Eurowizji?

Chingiz

Źródło: screen z serwisu YouTube

Chingiz to tegoroczny reprezentant Azerbejdżanu na Konkursie Piosenki Eurowizji, który został wybrany wewnętrznie. Po pierwszej próbie technicznej jest wymieniany w gronie faworytów do zwycięstwa.

Chingiz nie anonimowym wykonawcą

Chingiz Mustafayev nie jest postacią anonimową w swoim kraju. To popularny piosenkarz i gitarzysta, który zyskał sławę dzięki wygranej w Yeni Ulduz w 2007 roku. Gdy sięgał po Grand Prix, Chingiz miał zaledwie 16 lat. Program Yeni Ulduz znajdował się wówczas na szczycie popularności. W 2011 roku Chingiz chciał po raz pierwszy spróbować swoich sił na eurowizyjnej scenie, w tym celu zgłosił się do rund kwalifikacyjnych. W 2013 roku reprezentował Azerbejdżan podczas popularnego festiwalu muzycznego New Wave, którego laureatem jest m.in. tegoroczny reprezentant Rosji, Sergey Lazarev.  Na co dzień Chingiz występuje z zespołem Palmas.

Kto napisał utwór Truth?

Na scenie w Tel Awiwie Chingiz wykona utwór Truth, który został napisany przez jednego z członków zespołu Equinox, który w zeszłym roku reprezentował Bułgarię.  Sam jest również współtwórcą piosenki. Chingiz postawił na prosty występ. Pośrodku sceny ma dość specyficzną, trójkątną platformę, przed którą  śpiewa i tańczy. Widać, że Azer na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Bardzo dobrze się bawi. Występ jest idealny pod kątem wokalnym. Piosenka wpada w ucho po pierwszym przesłuchaniu, refren jest dość dyskotekowy.

Azerbejdżan jednym z faworytów do zwycięstwa

Chingiz zanotował potężny skok w rankingu bukmacherów po pierwszej próbie technicznej, która miała miejsce wczoraj. Obecnie znajduje się w top 5.  Jego żywy kawałek może okazać się strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę, że o Grand Prix walczą dwie ballady – holenderska i rosyjska. Soldi w wykonaniu Mahmooda to utwór z pogranicza rapu, który na Eurowizji nie radzi sobie jakoś fenomenalnie. Luca Hanni ma natomiast problemy wokalne.

Dodaj komentarz