Uroda

Kilka faktów nt. perfum

perfumy, perfumeria, fakty na temat perfum, ciekawostki na temat perfum, słodkie perfumy, perfumy w sklepach online

Perfumy dodają pewności  siebie, rozpalają namiętność i wprawiają nas w błogi nastrój. Zapach ma ogromną moc. Nic dziwnego, że na swoją ulubioną kompozycję potrafimy wydać jednorazowo kilkaset złotych. Przedstawiamy kilka faktów nt. perfum. Czego o nich nie wiecie?

Dlaczego większość perfum jest słodka?

Niestety, od pewnego czasu na rynku perfumiarskim na próżno szukać różnorodności. Bardzo modne stało się tworzenie zapachów słodkich, przypominających ciasteczka, cukierki etc. Wynika to z faktu, że firmy przeprowadziły badania i wynikło z nich, że kobiety, które otaczają się słodką wonią, są postrzegane jako bardziej uległe oraz kobiece. Mężczyźni słodkie perfumy odczytują jako komunikat: ją mogę zdominować. Oryginalne zapachy są bardziej kontrowersyjne, nie sprzedają się aż tak dobrze, a ich stworzenie wymaga więcej czasu. W rezultacie kolejne firmy perfumiarskie tworzą sztampowe kompozycje, które aż ociekają karmelizowanym cukrem oraz wanilią. Jeśli nie znosisz słodkich ulepków, masz problem. Nawet kompozycje, które oficjalnie uchodzą za kwiatowe, potrafią w miarę rozwoju fundować nam uderzające, waniliowe nuty.

Online są dużo tańsze

W ogóle nie opłaca się kupować perfum w popularnych perfumeriach, gdyż zapłacisz za nie krocie. One zresztą nie są czymś oryginalnym i trudno dostępnym. Znajdziesz je w wielu sklepach online, często o połowę tańsze. Musisz jednak uważać na podróbki. Najlepiej podpytać koleżanek, czy robiły zakupy w którejś perfumerii online i trafiły na oryginał. Jeśli sklep cieszy się dobrą opinią, zamów w nim perfumy.

Im ładniejszy flakonik, tym droższe perfumy

Niestety, nie zawsze płacimy za perfumy. Dużo częściej dopłacamy do wielkich kampanii reklamowych z udziałem gwiazd. Spory koszt stanowi także zaprojektowanie unikatowego, pięknego flakonika. Owszem, cieszy on oczy, ale gdy zużyjesz perfumy, raczej nie przechowujesz opakowań po nich.

Dobrej jakości perfumy rozwijają się w ciągu dnia

Po tym poznasz, że nie masz do czynienia z podróbką, ale z oryginałem. Dobrej jakości perfumy rozwijają się w ciągu dnia, nigdy nie są jednowymiarowe, płaskie i nudne. Jeśli twoje tak się sprawują, albo kupiłaś je za 20 zł w drogerii, albo ktoś sprzedał ci podróbkę.

Dodaj komentarz