Styl życia

Kierunek: Madagaskar. Wakacje marzeń

Kierunek: Madagaskar. Wakacje marzeń

unsplash

Kraina piaszczystych plaż, lemurów i baobabów – z tym właśnie kojarzy się Madagaskar. Wakacje w tym miejscu z dużym prawdopodobieństwem zamienią się w niezapomnianą przygodę. Choć to jeden z najbiedniejszych krajów świata, ma w sobie wiele uroku. Ta czwarta co do wielkości wyspa na świecie kusi dziewiczymi warunkami, zaś wczasy na Madagaskarze z pewnością różnią się od urlopów spędzanych w innych turystycznych lokalizacjach.

1. Jak wygląda Madagaskar?

2. Piękno przyrody, park narodowy i najpiękniejsze piaszczyste plaże

3. Kultura

Oczywiście, Madagaskar nie jest jedynym ciekawym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Po wpisaniu hasła Tajlandia wakacje również znajdziesz najpiękniejsze rajskie plaże, bajecznie kolorowe rafy koralowe, ukryte w dżungli wodospady i świątynie. Sam Madagaskar wakacje pozwala zorganizować także poza typowym dla Polski sezonem, tym bardziej, że od czerwca do października trwa tu pora deszczowa.

Jak wygląda Madagaskar?

Skupmy się jednak na Madagaskarze… To największa wyspa Afryki i czwarta co do wielkości wyspa świata. Jest położona na Oceanie Indyjskim, około 400 km od wybrzeża kontynentu. Stolicą kraju jest Antananarywa — 1,5-milionowe miasto położone centralnie. Warto zadbać o sprawy organizacyjne, wybierając się na Madagaskar. Waluta kraju to bat. Jeśli twój wyjazd nie potrwa dłużej niż 30 dni, nie potrzebujesz wizy.

Piękno przyrody, park narodowy i najpiękniejsze piaszczyste plaże

Madagaskar słynie przede wszystkim z piękna przyrody. Znajdują się tu rezerwaty i parki narodowe, tropikalne lasy, skaliste formacje. Wybrzeża wyspy to głównie malownicze równiny i sawanny, plaże i malownicze zatoczki, a w zachodniej części skaliste formacje. W głębi wyspy znajdują się wyżyny i góry pochodzenia wulkanicznego tworzące masyw Tsaratanana z najwyższym szczytem wyspy — wygasłym wulkanem Maromokotro.

Jednym z najbardziej znanych punktów wyspy jest Park Narodowy Isalo. Bardzo ciekawy jest również Park Narodowy Masoala – dom lemurów, rzadkich ptaków i kolorowych ryb. Madagaskar oferuje niezapomniane możliwości trekkingu i wędrówek. Górzyste krajobrazy, tropikalne lasy deszczowe i wybrzeża otaczające wyspę stanowią idealne tło dla aktywnego wypoczynku.

Kultura

Fascynująca jest również kultura Madagaskaru. Wielokulturowość jest widoczna w codziennym życiu, a mieszanka wpływów afrykańskich, azjatyckich i europejskich tworzy unikalną atmosferę. Warto odwiedzić lokalne wioski, aby poznać tradycyjne tańce, muzykę i kuchnię. Kulinaria to głównie ryby i owoce morza, ryż i warzywa, dzięki czemu dania są proste i pyszne jednocześnie.

Dodaj komentarz