Seks

Kiedy twoje granice w seksie są przekraczane?

Kiedy twoje granice w seksie są przekraczane

Seks powinien stanowić przyjemność dla obu stron. Granice żadnej z nich nie mogą być przekraczane. Jeśli dochodzi do takiej sytuacji, zbliżenie dostarcza cierpienia i skutkuje niechęcią do  współżycia. Może nawet zakończyć się trwałą traumą i odrazą do partnera. Kiedy twoje granice w seksie są przekraczane?

Kiedy on wykorzystuje okazję

Wprowadzanie nowości do sypialni wymaga wcześniejszej rozmowy na ten temat. Nie należy stawiać partnera przed faktem dokonanym lub wykorzystywać okazji do tego, aby coś na nim wymóc. Np. podczas gry wstępnej on nagle oznajmia, że chce seksu oralnego. Ty czujesz się przyparta do muru, ale nie wiesz, jak zareagować, w rezultacie godzisz się na coś, na co normalnie nie wyraziłabyś zgody. Potem na myśl o nim i waszym seksie dostajesz mdłości, masz w nocy koszmary, czujesz się wykorzystana.

Kiedy on robi coś wbrew wcześniejszym uzgodnieniom

Uprawiacie seks waginalny od tyłu, a on ni z tego, ni z owego zaczyna penetrować twój odbyt zamiast pochwy. Na to wcale się nie umawialiście. Po pierwsze, seks analny wymaga uprzedniego przygotowania. Po drugie, nie masz na niego ochoty. Po trzecie, jest dla ciebie bolesny.  To także jest jawne przekraczanie granic. Jednak wiele kobiet jest tak zaskoczonych i przestraszonych, że boi się to przerwać.

Kiedy on nie rozumie odmowy

Mówisz mu jasno, że nie masz ochoty na seks. On tego nie rozumie. Najpierw cię namawia do zmiany zdania, potem niby godzi się z sytuacją i zachęca cię do zwyczajnego spotkania, podczas którego wykorzystuje okazję, aby zacząć się do ciebie dobierać. To także stanowi przekroczenie granic i skutkuje niechęcią do partnera. Nie zawsze znaczy nie. On powinien sobie odpuścić seks, a nie kombinować, jak za wszelką cenę dopiąć swego.

Kiedy on traktuje partnerkę przedmiotowo

Wiele kobiet czuje się źle, gdy stają się przedmiotem do zaspokojenia potrzeb erotycznych mężczyzny. Gdy on w ogóle nie okazuje czułości podczas seksu, zbliżenie jest pozbawione jakichkolwiek uczuć, ma charakter mechaniczny, masz prawo czuć się wykorzystana. Nie tego oczekiwałaś od waszego współżycia.

Kiedy on jest zbyt brutalny

Mężczyźni często nie rozumieją, że gdy kobieta mówi, że nie lubi na ostro, to znaczy, że chce delikatnego seksu. Koniec, kropka. On tymczasem snuje dość oryginalne założenia, w których to stwierdza, że każda kobieta lubi na ostro, tylko wstydzi się do tego przyznać. Przecież każda w firmach porno jest zachwycona, gdy seks jest brutalny. On nie powinien przekraczać twoich granic, nie ma do tego prawa. Jeśli czujesz się wykorzystana, rzeczą naturalną jest, że bronisz się przed jakimkolwiek kontaktem z tym facetem. Nie świadczy to wcale o tym, że jesteś dziwna, tylko chronisz samą siebie przed cierpieniem, bólem i wykorzystaniem.

Dodaj komentarz