Seks

Kiedy seks oddala od siebie partnerów?

Kiedy seks oddala od siebie partnerów

Seks stanowi spoiwo związku, sprzyja budowaniu bliskości i więzi między partnerami. Czasem jednak zamiast łączyć, dzieli i sprawia, że relacja się rozpada. Kiedy seks oddala od siebie partnerów i grozi kryzysem?

Mechaniczny seks zniechęca kobiety

O ile mężczyźni do seksu podchodzą typowo wyczynowo jak do uprawiania sportu, o tyle kobiety oczekują czegoś więcej. Erotyczne igraszki powinny wyrażać czułość i być elementem kształtującym bliskość. Gdy mężczyzna ogranicza się do samej penetracji i lekceważy potrzeby partnerki, oddala się od niej. Co z tego, że może długo uprawiać seks lub robić to w różnych pozycjach, skoro nie ma w tym ani grama czułości. Seks w jego wykonaniu przypomina czynność w pełni zautomatyzowaną.

Zmuszanie do rzeczy, na które kobieta nie ma ochoty

Mężczyźni często zapominają o tym, że należy szanować granice partnerki.  Jeśli ona na coś nie ma ochoty, to znaczy, że nie należy jej do tego zmuszać. Kobiety zniechęca nachalność i przekraczanie ich granic. Czują się wówczas traktowane przedmiotowo.  Gdy dla faceta seks jest ważniejszy od tego, co czuje kobieta, ona w końcu dochodzi do wniosku, że szacunek do samej siebie jest dla niej ważniejszy od takiej znajomości. Nie czuje się w niej szczęśliwa i spełniona, seks przestaje być przyjemny, o wiele lepiej żyje jej się bez niego.

Brutalność podczas seksu

Kobiety nie znoszą brutalności podczas seksu, tylko nielicznym odpowiadają tego typu praktyki. Niestety, wielu mężczyzn uważa, że ostrzej znaczy lepiej. Ich fałszywe przekonania na temat seksu wynikają z oglądania filmów pornograficznych, gdzie nie ma miejsca na subtelność, uczucie. Obrazy ukazane w produkcjach dla dorosłych nierzadko wypaczają podejście do seksu. Kobieta nie chce skończyć pobita, bo on woli na ostro. Rezygnuje z seksu, bo on jej nie odpowiada.

Brak czułości podczas seksu

To rzecz, która chyba najbardziej zniechęca do seksu. Kobiety podchodzą do erotycznych igraszek dużo bardziej emocjonalnie niż mężczyźni. Dla nich przytulanie, pocałunki, pieszczoty i komplementy są ważniejsze od samej penetracji.  Niestety, faceci o tym zapominają i podchodzą do seksu jak do zawodów sportowych, gdzie trzeba być najlepszym w znajomości skomplikowanych pozycji.  Nie zdają sobie sprawy, co jest istotą udanego seksu.

Poruszanie trudnych tematów podczas seksu

To działa w dwie strony. Zarówno gdy kobieta, jak i mężczyzna porusza podczas seksu trudne tematy, zniechęca do erotycznych igraszek. Nikt nie chce słuchać w intymnych chwilach o byłych kochankach, przeciekającej rurze, niewielkim udziale w obowiązkach domowych. Tego typu dyskusje lepiej zostawić sobie na kiedy indziej.

Lekceważenie partnerki po seksie

Mężczyźni są często mistrzami świata w lekceważeniu partnerki po seksie. Kobiety czują się wówczas wykorzystane i potraktowane przedmiotowo. Takie życie erotyczne im nie odpowiada i nie zamierzają się dłużej na nie godzić. Gdy on po seksie ucieka z pokoju, ogląda telewizję, pisze z kimś na telefonie, to sprawia, że erotyczne igraszki z nim są ostatnią rzeczą, na którą ona ma ochotę. To zabija pozytywny nastrój i sprawia, że wcześniejsze pozytywne wspomnienia blakną.

Dodaj komentarz