Dieta

Kiedy potrzebna jest suplementacja kolagenu?

suplementacja kolagenu

pharmaverum.pl

Czy wiesz, że kolagen stanowi aż 1/3 wszystkich białek obecnych w naszym organizmie? Pełni on wiele istotnych funkcji. Kolagen odpowiada m.in. za jędrność i gładkość skóry, ale też prawidłowe krążenie czy funkcjonowanie stawów. Jego niedostateczna podaż również ma liczne konsekwencje. Kiedy potrzebna jest suplementacja kolagenu?

 

Spis treści:

 1. Spadek syntezy kolagenu – dlaczego jest tak dotkliwy?
 2. Ubytki kolagenu a pierwsze zmarszczki
 3. Jak spadek syntezy kolagenu wpływa na zdrowie?
 4. Produkty bogate w kolagen
 5. Kiedy potrzebna jest suplementacja kolagenu?
 6. Wysokiej jakości suplement z kolagenem rybim
 7. Beautyllagen – opinie konsumentów

Spadek syntezy kolagenu – dlaczego jest tak dotkliwy?

Kolagen jest wytwarzany przez wyspecjalizowane komórki – fibroblasty. Stanowi on niezwykle istotny element tkanki łącznej. W rezultacie odpowiada za dobry stan skóry, kości, chrząstek i naczyń krwionośnych. Choć nasz organizm samodzielnie wytwarza kolagen, to z wiekiem obserwuje się spadek syntezy tego białka.  Od 25. roku życia wynosi on aż 1,5% w skali roku. W wieku 45 lat mamy go mniej aż o 30%. Nic dziwnego, że w tym okresie pojawiają się nie tylko zmarszczki, które dodają nam lat, ale też zaczynają szwankować stawy, kości, występują również problemy z układem krążenia.

Spadek syntezy kolagenu
pharmaverum.pl

Ubytki kolagenu a pierwsze zmarszczki

Kobiety przykładają ogromną wagę do zadbanego wyglądu. Pojawiające się zmarszczki sprawiają, że poszukują one innowacyjnych kosmetyków anti-aging oraz zabiegów odmładzających, oferowanych przez medycynę estetyczną. Ubytki kolagenu powodują, że skóra wiotczeje, traci swoją elastyczność, pojawiają się na niej zmarszczki, a już istniejące bruzdy ulegają pogłębieniu. Wszystko to dodaje nam lat.

Jak spadek syntezy kolagenu wpływa na zdrowie?

Spadek syntezy kolagenu to również dolegliwości zdrowotne, o których często zapominamy. To białko wchodzi w skład mazi międzystawowej, która zmniejsza tarcie. Ubytek kolagenu sprawia, że powstaje za mało tego naturalnego lubrykantu, przez co poruszanie się powoduje ból. Kolagen wchodzi również w skład naczyń krwionośnych, nadając im elastyczność. Z wiekiem ich jędrność spada, przez co gorzej się kurczą i pompują krew. Wysoka zawartość kolagenu w organizmie przyspiesza gojenie się ran i zrastanie uszkodzonych kości.

 

kolagen rybi
pharmaverum.pl

Produkty bogate w kolagen

Produkty bogate w kolagen pozwalają dostarczyć go z zewnątrz. To naturalne białko znajdziemy w artykułach pochodzenia zwierzęcego, takich jak żelatyna spożywcza, kurze łapki, chrząstki rekina i podroby. Ich spożywanie zaleca się osobom cierpiącym na ubytek kolagenu. Niestety, nie każdy może je spożywać.  Niektóre produkty bogate w kolagen charakteryzują się bowiem wysoką zawartością tłuszczu, co może skutkować podwyższeniem poziomu cholesterolu i w rezultacie negatywnie odbić się na układzie krążenia.

Kiedy potrzebna jest suplementacja kolagenu?

Niewątpliwie wówczas, gdy cierpimy na ubytek tego białka, jesteśmy w okresie rekonwalescencji po złamaniu kości, urazie stawów lub chcemy zapewnić sobie młody wygląd.  W związku z tym, iż nie zawsze możemy spożywać podroby czy kurze łapki, z pomocą przychodzą nam suplementy z kolagenem. Warto wybierać te, zawierające składniki najwyższej jakości, takie jak Beautyllagen. Dostarcza on:

 • kolagen rybi;
 • witaminę C;
 • siarkę organiczną OptiMSM;
 • kwas hialuronowy;
 • biotynę.
Beautyllagen z kolagenem rybim
pharmaverum.pl

Wysokiej jakości suplement z kolagenem rybim

Kolagen rybi zawarty w suplemencie diety Beautyllagen charakteryzuje się wysoką przyswajalnością, ponieważ pod względem budowy najbardziej przypomina ludzki kolagen. Ten odgrywa nie tylko istotną rolę w pielęgnacji skóry, zapewniając jej jędrność i elastyczność, ale też wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu i krążenia. Dzięki temu, iż suplement z kolagenem Beautyllagen zawiera też witaminę C i siarkę organiczną OptiMSM wspomaga tworzenie nowych tkanek, w tym syntezę włókien kolagenowych. Ponadto witamina C wykazuje aktywność antyoksydacyjną i neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się, w tym powstawanie zmarszczek. Z kolei siarka organiczna OptiMSM wspiera syntezę aminokwasów i enzymów, jednocześnie wzmacniając włosy i paznokcie. Wspomaga ona również stawy. Suplement z kolagenem Beautyllagen dostarcza także biotynę, która pełni rolę koenzymu, bez którego nie zajdzie wiele reakcji biochemicznych.  Na uwagę zasługuje również kwas hialuronowy, który jest naturalnym humektantem. Oznacza to, iż wiąże cząsteczki wody, wspomagając nawilżenie skóry. Ponadto kwas hialuronowy znajdziemy w macierzy międzykomórkowej, gdzie wspiera inne białka odpowiedzialne za jędrność, sprężystość i gęstość skóry.

suplement z kolagenem rybim
pharmaverum.pl

Beautyllagen – opinie konsumentów

Beautyllagen jest jednym z suplementów diety o najwyższej dawce kolagenu w porcji, jakie obecnie możemy znaleźć na polskim rynku. Na jego korzyść przemawia również wygoda.  Beautyllagen jest dostępny w postaci saszetek. Zaleca się spożycie 1 saszetki na dzień. Jej zawartość należy rozpuścić w chłodnej wodzie lub innym chłodnym napoju, dokładnie wymieszać i spożyć od razu po przygotowaniu.  W związku z tym, iż kolagen rybi ma specyficzny zapach i smak, producent  Beautyllagen zadbał o to, aby jego suplementacja odbywała się w sposób komfortowy. Beautyllagen z kolagenem rybim ma przyjemny, pomarańczowy smak, dzięki czemu będziesz go popijać z przyjemnością. Wspomniany produkt cieszy się też dobrą opinią wśród konsumentów. Z recenzjami Beautyllagen możecie zapoznać się na Instagramie marki.

Dodaj komentarz