Miłość i związki

Kiedy mężczyzna czuje się niedowartościowany

Kiedy mężczyzna czuje się niedowartościowany

Mężczyźni czasem czują się niedowartościowani postawą kobiety. Gdy ich ego cierpi, twój związek zaczyna się chylić ku końcowi. Jedną z podstawowych potrzeb faceta jest potrzeba docenienia. Ty jej nie zaspokajasz, więc on będzie szukał innej kobiety, która da mu to, czego mu brakuje.

Gdy on dba o siebie, a ty mówisz, że zachowuje się jak baba

Żyjemy w XXI wieku, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że facet dba o siebie. Regularnie nakłada maseczki, odżywki do włosów etc. Niestety, kobiety wciąż potrafią walnąć złowieszcze: zachowujesz się jak baba i blokujesz mi łazienkę.  Tymczasem on dba o siebie po to, aby w pełni się tobie podobać. Doceń to.

Gdy on wybiera film, a ty mówisz, że to straszny chłam

On wtedy nie czuje się doceniony, podważasz bowiem jego kompetencje i pokazujesz mu, jak bardzo jest kiepski w wyborze filmu. Choć to reżyser stworzył tę chałę, to on twoje słowa odbiera bardzo personalnie. Uważa, że nie jesteś z niego zadowolona, a on przecież się starał.

Gdy on dla ciebie gotuje, a ty nie chcesz jeść jego posiłków

Mężczyzna bardzo się stara, przygotowując dla ciebie dania. Doceń trud, jaki włożył w przygotowywanie posiłków. W przeciwnym wypadku nigdy tego nie zrobi i na dodatek będzie miał do ciebie żal. Jeśli jego posiłek nie zawiera nic, na co jesteś uczulona, nie przyrządził ci mięsa, gdy jesteś wegetarianką, to zjedz choć trochę. No i oczywiście pochwal, bo męskie ego potrzebuje słów uznania.

Gdy mówisz mu, że śmierdzi

Mężczyźni są bardzo wrażliwi na takie komunikaty. Możliwe, że on nieco mocniej się spocił w pracy, ale to nie powód, byś była dla niego mało delikatna. Zawsze możesz przygotować mu aromatyczną kąpiel i tym samym skłonić do pozbycia się przykrego zapachu.

Gdy podczas seksu wytykasz mu błędy

Wszystko jedno, czy chodzi o nietrafianie we właściwy otwór czy zbyt brutalne pieszczoty, po prostu musisz być delikatna. Zakładamy bowiem, że on nie ma złej woli, a krytykując go, pokazujesz mu, że jest dla ciebie kiepskim kochankiem. Tymczasem każdy facet chce czuć się mistrzem na polu seksualnym.  Dlatego poproś go, by dotykał cię delikatniej, bo masz dzisiaj ochotę na taką formę pieszczot.

Gdy patrzysz namiętnie na innego

Gdy on przyłapie cię na pożądliwym spojrzeniu adresowanym do przystojniaka, którego właśnie mijacie, poczuje się kiepsko. Jego ego bardzo mocno ucierpi. Będzie bowiem czuł się gorszy od tamtego faceta, niezależnie od tego, jak mocno o siebie dba.  Mężczyzna w takiej sytuacji bardzo mocno boi się zdrady.

Gdy po raz kolejny nie masz orgazmu

Mężczyzna twój brak orgazmu traktuje jako wielki dyshonor i ujmę na swojej męskości. Uwierz, on bardzo chciałby cię zadowolić, zależy mu na twoim zadowoleniu. Może spróbuj mu powiedzieć o czymś, w czym jest dobry i co lubisz, gdy z tobą robi w łóżku.

Gdy nie doceniasz jego prezentów

On bardzo się natrudził, aby znaleźć dla ciebie stosowny upominek, wydał też na niego pieniądze. Nic dziwnego, że liczy na twoje zadowolenie i uśmiech na twarzy. Gdy krytycznie odnosisz się do jego podarunku, uderzasz w jego ego.

Gdy wybierasz koleżankę zamiast niego

Mężczyźni są bardzo przeczuleni na tym względzie. Wiele z nas nie wpadłoby na myśl, że facet może być zazdrosny o czas spędzany z koleżanką.  Tymczasem, gdy on chce się spotkać, a ty mówisz mu, że idziesz do koleżanki, jedziecie razem na zakupy etc., niesamowicie wkurza się, że nie jest dla ciebie numerem jeden.

Gdy mówisz mu, że rodzice go źle wychowali

Mężczyzna może mieć naprawdę kiepskie relacje ze swoją matką czy ojcem, ale gdy twierdzisz, że go źle wychowali, oberwiesz. Każdy facet będzie bronił swojej rodziny, jaka by nie była. Wkurzy się, że postanowiłaś ją zaatakować.

Gdy mówisz, że źle całuje

Mężczyźni doskonale wiedzą, że dla nas pocałunek jest ważniejszy od seksu. Zatem gdy wytykasz mu błędy w tej materii, jego ego cierpi. Uważa, że postrzegasz go jako totalnie beznadziejnego i możesz zechcieć spróbować, jak to jest całować się z kimś innym. Twój komunikat boli go, ale też rodzi strach przed zdradą.

Dodaj komentarz