Miłość i związki

Kiedy kobieta czuje, że warto zaangażować się w relację z mężczyzną?

kiedy kobieta czuje że warto się zaangażować

Kobieta, aby zaangażować się w relację z mężczyzną, musi poczuć się bezpiecznie. Panie mają często problem z wejściem na głębszy poziom relacji, bo czegoś im brakuje. Podświadomie wyłapują sygnały, które je niepokoją. To naturalny mechanizm obronny, który ma ochronić je przed cierpieniem. Kiedy kobieta czuje, że warto zaangażować się w relację z mężczyzną?

Gdy czuje się wyjątkowa i jedyna

Kobieta chce się czuć absolutnie jedyna w swoim rodzaju. Jeśli mężczyzna nie zaspokaja tej potrzeby, to ciężko jej zaangażować się w znajomość. Po co inwestować uczucia w relację, która może zmierzać w zupełnie innym kierunku, niż ona oczekuje?  Dopóki ona czuje się jedną z wielu, trudno będzie jej się przekonać do faceta i otworzyć dla niego serce. Spróbuj jej pokazać, że jest dla ciebie kimś wyjątkowym. Zabierz ją gdzieś, gdzie nie byłeś z żadną inną, zdradź jej jakiś sekret. Tak naprawdę koncepcja należy do ciebie.  Ona się wówczas otworzy i zobaczysz, że wasza znajomość ruszy do przodu, nabierając sporego rozpędu.

Gdy czuje się przy nim bezpiecznie

Kobieta, aby się zaangażować i stać bardziej otwartą, musi poczuć się bezpiecznie w ramionach mężczyzny. Dopóki ona będzie się bała, że umawiasz się z wieloma jednocześnie, to nie posuniesz relacji do przodu. Panie nie chcą ryzykować cierpienia. Musisz zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa. Pokazać, że zawsze może powiedzieć: nie, przytulić się do ciebie, napisać lub zadzwonić.

Gdy mają regularny kontakt

Proces budowania zaufania u kobiety z reguły przebiega nieco wolniej niż u mężczyzny. Pomaga jej w tym regularny kontakt. W końcu szybciej otwieramy się na człowieka, którego coraz lepiej znamy i możemy przewidzieć jego zachowanie.

Gdy on nie boi się jej przytulić

Dla kobiety to ważna informacja. Przytulanie wzmacnia jej poczucie bezpieczeństwa. Poza tym budzi w niej zaufanie. To także ważny komunikat, że jesteś dla mnie kobietą, a nie zwykłą koleżanką jakich wiele.

Gdy on regularnie się spotyka

Dla kobiety bardzo ważne są częste spotkania. Podczas nich ludzie najlepiej się poznają. Wspólne wypady do parku sprzyjają budowaniu kobiecego zaangażowania. Panie później powracają do nich wspomnieniami, a to oznacza, że poprzez regularne spotkania możesz rozbudzić w niej ogromne emocje.

Gdy ona zawsze może się do niego odezwać

Jeśli kobieta boi się do ciebie napisać lub zadzwonić, bo nie wie, czy jej odpiszesz lub odbierzesz, to proces budowania zaangażowania podupada. Panie są bardzo wyczulone na tym punkcie.  Jeśli ona boi się do ciebie odezwać, bo nie zawsze odpisujesz i nie wie, czy się na nią nie wkurzysz, to tym bardziej nie wskoczy na głęboką wodę.

Gdy nie ukrywa jej przed swoimi znajomymi

Kobiety przywiązują dużą wagę  do tego, czy mężczyzna zapoznaje je ze swoimi znajomymi. Jeśli to robi, to jesteśmy szczęśliwe. Dla wielu z nas to wyznacznik czystych intencji. Jeśli natomiast ukrywa nas przed ludźmi ze swojego otoczenia, to albo się nas wstydzi, albo ma wiele kobiet.

Gdy czuje się pożądana i akceptowana

To ważne, aby ona czuła się przy tobie piękna i w pełni akceptowana. Jeśli nie będzie wiedziała, czy ci się podoba, nie dasz jej wyraźnie odczuć, że jest dla ciebie piękna i jej pożądasz, to wszystko utkwi w martwym punkcie. Pamiętaj, że panie potrafią wszystko wyolbrzymić przy braku jasnych sygnałów. Nawet twoja niewyraźna mina po seksie może być dla niej oznaką tego, że ci się nie podoba, jest dla ciebie nieatrakcyjna fizycznie, czegoś jej brakuje. A kobieta wtedy zamyka się w sobie, bo uważa, że poznałeś jej najsłabszy punkt i teraz sporo straciła w twoich oczach. Staraj się nie dopuszczać do takich sytuacji.

Dodaj komentarz