Miłość i związki

Kiedy jest dobry moment na ogłoszenie związku w mediach społecznościowych?

kiedy ogłosić związek w mediach społecznościowych

Niektórzy traktują media społecznościowe jako miejsce służące podtrzymywaniu kontaktów ze znajomymi. Ich aktywność jest tam znikoma, nie lubią się bowiem afiszować z życiem prywatnym. Dla innych z kolei media społecznościowe stanowią równoległą rzeczywistość.  Informują oni o każdym wydarzeniu ze swojego życia. Kiedy jest dobry moment na ogłoszenie związku z mediach społecznościowych?

Niektórzy cenią sobie prywatność

Zacznijmy od tego, że w tej kwestii należy się zgrać z partnerem. Nie każdy lubi bowiem epatować życiem prywatnym. Dla twojego faceta związek może być sprawą bardzo intymną. Dlatego nie należy bez jego wiedzy i zgody wrzucać wspólnych zdjęć na walla oraz ustawiać statusu: jestem w związku. Poza tym warto upewnić się do statusu samej relacji. To, co dla ciebie jest już związkiem, dla niego może być początkową fazą relacji.

Nie przytłaczaj faceta

Pamiętaj, że jeśli pospieszysz się z deklaracjami w mediach społecznościowych, możesz osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Facet poczuje się przyciśnięty do muru, uzna, że spotyka się z kobietą bluszczem, spanikuje i w rezultacie ucieknie.

Z drugiej strony, gdy trafisz na mężczyznę, który traktuje Facebooka jako alternatywną rzeczywistość, zbyt długa zwłoka może doprowadzić go do wniosku, że nie traktujesz poważnie waszego związku. Istnieje bowiem ryzyko, że masz kogoś na boku i dlatego nie afiszujesz się relacją z nim.

Informuj tylko o pewnych relacjach

Poza tym musisz pamiętać, że powinnaś być pewna waszej relacji. Nie warto ogłaszać, że jest się w związku, a za miesiąc informować o rozstaniu. Na początku randkowania wszystko może się zdarzyć, dopiero się poznajecie. Nie należy zatem popadać w hurraoptymizm. Lepiej zachować daleko posuniętą ostrożność.

Zamieszczać wspólne zdjęcia czy nie?

Duży problem stanowi także zamieszczanie wspólnych zdjęć. Dla jednych par to całkowicie normalne. W innych o tę kwestię trwa zażarta walka. Ona np. lubi afiszować się ze swoją miłością, a on nie lubi wrzucać zdjęć z takich intymnych przeżyć jak wspólna randka. Poza tym pojawia się jeszcze jeden problem. Nikomu nie życzymy źle, ale jeśli rozstaniesz się ze swoim partnerem, to przyjdzie ci usuwać wspólne zdjęcia z walla, a to może już zaciekawić twoich znajomych. Może więc sprawy tak intymne jak związek i jego przebieg warto zachować tylko dla siebie?

Dodaj komentarz