Sezonowe Uroda

Karnawałowy makijaż

makijaż

Powitaliśmy już Nowy Rok, więc teraz czas na karnawał! Jak dobrze wykonać karnawałowy makijaż, aby oczarować wszystkich na wielkim balu czy domowej imprezie? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Trwałość makijażu to podstawa

Zabawa karnawałowa często jest upojna i trwa stosunkowo długo. Abyś nie musiała martwić się systematycznym bieganiem do toalety i poprawianiem swojego makijażu, zawczasu zadbaj o to, by w wyjątkowy wieczór, twój make-up był nie tylko piękny i stylowy, ale również trwały. Warto więc utrwalić swój karnawałowy makijaż dostępnymi na rynku specjalnymi pudrami, podkładami czy też sprejami stworzonymi specjalnie w tym celu, aby wydłużyć efekt kosmetyków nałożonych na naszą twarz.

Odważny krok

Warto w karnawałowym makijażu pozwolić sobie na odważny krok. Można to zrobić uwydatniając usta wyrazistym kolorem. Podkreśl zmysłowość swoich ust i ukaż ich pełne kształty dzięki odpowiednio dobranej szmince. Pamiętaj, że nie powinnaś testować odcienia szminki na swojej dłoni, tylko na ustach. Skóra na dłoni ma zupełnie inny odcień niż twoje usta, więc zaaplikowana na nią szminka nie odda koloru, jaki finalnie zabłyśnie na twojej twarzy. Jeśli nie czujesz się dobrze z wyrazistymi ustami, może warto zamiast tego podkreślić spojrzenie. Nie zapominaj, że istnieją doskonałe makijażowe sztuczki, które pozwolą na optyczne powiększenie twojego oka oraz sprawią, że twoje spojrzenie będzie efektowne.

Kolory makijażu na karnawał

kolory

Kolor make-upu przede wszystkim powinien przystawać do typu twojego wyglądu. Panie o delikatnej urodzie i jasnej karnacji nie powinny raczej stosować mocno wyrazistych i ciemnych kolorów. Delikatna cera i jasne włosy dobrze współgrają z pastelami i różami oraz niezbyt ciemnymi kolorami szminki. Chłodne barwy z kolei bardzo dobrze prezentują się na kobietach o blond włosach i niebieskich lub szarych oczach. Ciemne i włosy i śniada cera będą z kolei stanowić doskonałe połączenie z czerwienią, fioletem, ale też złotem czy zielenią. Nie zapominaj, że kolorystyka karnawałowego makijażu musi dobrze pasować nie tylko do koloru, ale też do stylu twojej kreacji.

Natalia Wieteska

Komentarze (4)

Mindi

7 lat temu

Bardzo mi się podobają takie efektowne, odważne makijaże karnawałowe. Chaiałabym mieć oczy, na których byłoby widać ten piękny makijaż, niestety mam głęboko schowane i makijażu nie widać. Ale na spotkanie ze znajomymi pomaluję usta w kolorze pięknej, soczystej czerwieni, do tego będą pomalowane paznokcie w takim samym kolorze 🙂

filodendron

7 lat temu

Makijaż karnawałowy musi błyszczeć i olśniewać – od tego przecież jest karnawał ,żeby poszaleć z dala od szarej codzienności.

dulcynea

7 lat temu

Makijaż karnałowy bardzo zdecydowany i wyrazisty.
Mając taki makijaż będziemy olśniewać, bo o to przecież w nim chodzi.

pati25

7 lat temu

W karnawale możemy trochę zaszaleć z makijażem.Możemy pozwolić sobie na mocniej pomalowane oczy,na
brokaty na powiekach.Takim makijażem olśnimy innych

Zostaw komentarz