Medycyna estetyczna Zmarszczki

Karboksyterapia w służbie zdrowia i urody

karboksyterapia-w-sluzbie-zdrowia-i-urody

W 1932 roku po raz pierwszy przeprowadzono karboksyterapię, początkowo zabieg wykorzystywano w leczeniu schorzeń związanych z niewydolnością żylną. Z czasem specjaliści dostrzegli jego dobroczynny wpływ na skórę i włosy.

Pragniesz pozbyć się cellulitu przed nadejściem wiosny? Zwiotczała i opadająca skóra sprawia, iż niechętnie odsłaniasz ciało na plaży? Karboksyterapia pozwoli ci zapomnieć o problemie! Zabieg ten rozjaśnia również cienie pod oczami i przywraca skórze elastyczność.

Karboksyterapia – zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla

Podczas karboksyterapii przy pomocy specjalnego urządzenia wprowadza się pod skórę czysty dwutlenek węgla. Gaz przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych w obszarach wymagających leczenia i odbudowy. W związku z tym, iż dwutlenek węgla zwiększa przepływ krwi, do skóry poddanej terapii dociera więcej tlenu i substancji odżywczych. Jedynym urządzeniem na rynku, które pozwala jednocześnie przeprowadzić karboksyterapię i mezoterapię, jest Fenix Carboxytherapy.

W SkinClinic dwutlenek węgla podaje się śródskórnie i podskórnie, wykorzystując w tym celu urządzenie medyczne do karboksyterapii – Fenix Carboxytherapy. W związku z tym, iż aparat został wyposażony w kilka programów zabiegowych, a wtłaczany gaz jest podgrzewany, podczas iniekcji CO2 praktycznie nie odczuwamy bólu. W skład urządzenia Fenix Carboxytherapy wchodzi specjalny pneumatyczny pistolet, który pozwala łatwo i szybko przeprowadzić zabieg. Karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym, urządzenie medyczne Fenix Carboxytherapy umożliwia ścisłą kontrolę dawki dwutlenku węgla przy każdej iniekcji.

Zalety zabiegu z wykorzystaniem dwutlenku węgla

Karboksyterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym, który trwa od 15 do 40 minut w zależności od wielkości obszaru poddanego terapii. Stanowi ona doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną poprawić wygląd skóry i włosów, ale nie mogą sobie pozwolić na urlop i muszą natychmiast powrócić do normalnego funkcjonowania. Karboksyterapia może pozostawić drobne ślady po iniekcji na obszarze poddanym zabiegowi i można przeprowadzić ją bez znieczulenia, ponieważ dzięki innowacyjnej technologii wkłucia są bezbolesne.

SkinClinic, artykuł sponsorowany

W 1932 roku po raz pierwszy przeprowadzono karboksyterapię, początkowo zabieg wykorzystywano w leczeniu schorzeń związanych z niewydolnością żylną. Z czasem specjaliści dostrzegli jego dobroczynny wpływ na skórę i włosy.

Wskazania do przeprowadzenia karboksyterapii

Aby uzyskać pożądany efekt należy poddać się serii 10 zabiegów w odstępach tygodniowych. Karboksyterapia nie niesie ze sobą praktycznie żadnych skutków ubocznych, na skórze mogą pojawić się jedynie drobne siniaczki. Zabieg przeprowadza się u osób, które pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zredukować cellulit, skorygować opadające powieki, pozbyć się ciemnych kręgów pod oczami i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Ponadto karboksyterapia przywraca skórze elastyczność i przynosi świetne rezultaty w walce z łysieniem, jest również polecana pacjentom po interwencjach chirurgicznych.

Wśród medycznych przesłanek do przeprowadzenia karboksyterapii wymienia się niewydolność żylną, owrzodzenie cukrzycowe, owrzodzenie żylakowe, zaburzenia krążenia, kurcze kończyn, łuszczycę, odleżyny i trudno gojące się rany.

Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży, osób zmagających się z chorobami serca, ciężką niewydolnością płuc i ciężką niewydolnością nerek.

Obszarami, które mogą zostać poddane karboksyterapii, są:

  • okolice oczu – redukcja zmarszczek, cieni pod oczami, kurzych łapek i przepukliny tłuszczowej pod dolną powieką
  • twarz, szyja i dekolt – zabieg stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, tym samym przyczynia się do zmniejszenia widoczności zmarszczek i regeneracji skóry
  • podbródek – karboksyterapia pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i pobudza syntezę kolagenu
  • owłosiona skóra głowy- zabieg ogranicza wypadanie włosów, wzmacniając ich cebulki. Dwutlenek węgla przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co z kolei zwiększa dopływ tlenu i substancji odżywczych do mieszków włosowych, i pobudza je do zwiększonej aktywności. W wyniku karboksyterapii kondycja włosów ulega poprawie, odzyskują one dawną gęstość i blask
  • brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki- redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
  • dłonie – zabieg przyczynia się do regeneracji skóry i poprawy jej kolorytu.

Karboksyterapia to zabieg o wielokierunkowym działaniu, który został dokładnie przebadany. Pozwala on w bezpieczny i mało inwazyjny sposób przywrócić skórze młody wygląd, zahamować nadmierne wypadanie włosów i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Karboksyterapia bywa też wykorzystywana w leczeniu niewydolności żylnej, chorób krążenia, łuszczycy, odleżyn i trudno gojących się ran. Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem/kosmetologiem w celu ustalenia obszarów oraz ilości zabiegów.

Więcej o karboksyterapii przeczytasz na stronie SkinClinic.

SkinClinic, artykuł sponsorowany

Komentarze (15)

panienka

9 lat temu

Dwa zabiegi za jednym zamachem – brzmi zachęcająco:) Widzę, że gabinety medycyny estetycznej coraz większą wagę przywiązują do komfortu klientek;)

alkilia60

9 lat temu

Opis zabiegu brzmi całkiem przyjaźnie;) Nie ma w nim mowy o nacinaniu skóry. Cieszę się, że pojawia się coraz więcej nieinwazyjnych metod pozwalających nam dbać o urodę.

jolka_jolka

9 lat temu

Z artykułu wynika, że jest to całkiem przyjemny zabieg, będę musiała porozmawiać na ten temat z moją lekarką, może akurat okaże się pomocny przy leczeniu żylaków.

Margotka

9 lat temu

Niewątpliwą zaletą karboksyterapii jest to, iż nie wymaga rekonwalescencji i od razu można wrócić do pracy. Coś dla takich osób jak ja, które w najbliższym czasie nie mogą liczyć nawet na krótki urlop.

elle@elle

9 lat temu

ten zabieg przydlaby mi sie w leczeniu zyl,mam pajaczki ,niestety nawet skleroterapie oferuja wylacznie prywatnie,obawiam sie ze ten zabieg tez o_O

Amelie_53

9 lat temu

Ja już od dawna mam duże problemy z wypadaniem włosów. Myślę że jedyną formą zabiegu na jaką mogłabym się zdecydować w sytuacji, gdy miałabym pewność że przyniesie zadowalające efekty byłby zabieg na skórę głowy.

pati25

9 lat temu

Bardzzzo interesujący zabieg kosmetyczny i leczniczy..Ma tak dużo zalet,że zachęca do wypróbowania 🙂
Jest bezbolesny i bezinwazyjny i na kilka problemów by pomógł.

Lanza

9 lat temu

Zainteresował mnie ten artykuł, uważam że karboksyterapia nie jest bardzo inwazyjnym zabiegiem i chyba w razie konieczności zdecydowałabym się na nią

drobina

9 lat temu

Czytam, czytam i…tak sobie myślę, że ładnie to wszystko wygląda w artykule, ale nie zdecydowałabym się na taki zabieg. Wolę się trochę pomęczyć – pojeździć na rowerze, popływać, poćwiczyć na „siłce”… – zdrowiej i bezpieczniej:-):-X

Tess

9 lat temu

Ten zabieg zainteresował mnie ze względu na leczenie żył. Poczytam, może udałoby się zastosować na te moje problemy.

Zostaw komentarz